Sparekassen Bredebro Cup 2021

Sparekassen Bredebro Cup 2021

AFLYST GRUNDET CORONA

Så er vi igen klar til at byde velkommen til det traditionelle og hyggelige indendørs fodboldstævne i Bredebro, nemlig Sparekassen Bredebro cup.

Hos de ældste vil der være personlige præmier til de ældste mens der til de mindste vil være en medalje til alle spillere. Derudover vil der være masser af spurtpræmier for flotte mål, gode redninger o.l. I Vi forbeholder os ret til at aflyse  en række, hvis der er for få tilmeldinger eller ligge 2 årgange sammen - efter aftale med de implicerede trænere.

Vi glæder os til at se jer i Bredebro.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist

Signetud teams

U6 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
EfB 1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U7 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro
Bredebro 2
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U9 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro

U10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vejen SF 1 C Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen sf 2 C Vejen SF Logo Vejen SF

U11 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Toftlund C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
EC Sølsted
Brørup GF C Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Vejen sf B Vejen SF Logo Vejen SF
Øster Højst C Øster Højst UIF Logo Øster Højst UIF
Varde if B Varde IF Logo Varde IF

U12 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vinding 2 C
Vinding 3 C
BP BYG B Grindsted
Bramming Boldklub C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Øster Højst C Øster Højst UIF Logo Øster Højst UIF

U13 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl/Egtved B Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
Gutterne B
Bredebro 1
Bredebro 2

U15 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Smølferne B
Vejle Drenge
Balle A
OB Odense Boldklub

U17 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lions A Vejle
Lions A Vejle
Team LA Travel B
Jonnyerne B Horsens
Drengene B
Æ jungs C Æ Jungs

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
TIF C Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Ribe BK C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U13 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
TIF C Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Vinding SF B Vinding Sf
Hansen vvs B Team Vab
Ribe BK B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U15 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bredebro
Dybbøl IU 1 B Dybbøl Iu
Dybbøl IU 2 B Dybbøl Iu
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

u8 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hjerting B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF

u8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Krabberne FC B
EC Sølsted
Gadesalonen A Grindsted

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - December 19 2021
Last signup
Wednesday, December 1, 2021

Organisation
Bredebro idrætsforening
Place
Bredebro Idrætscenter
Address
Langagervej, 64
Postalcode
6261
City
Bredebro
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Organisermail
bredebrohallen@live.dk
Sparekassen Bredebro Cup 2021 map

Tournament overview