REMA 1000 CUP 2021 Drenge - AFLYST pga COVID 19-

  • Boldklubben Marienlyst i Odense, indbyder igen i år til det traditionelle A-indefodboldstævne 17. - 19. december 2021. Stævnet er ideelt til at få pudset formen af inden Fyens Stiftstidende`s julestævne. Der er præmier til nr. 1 og 2 i hver række. Pris pr hold er 450 kr. som skal indbetales ved tilmelding, på konto: Regnr og kontonr.6866-0001055019.Der kan også betales med Mobilpay på 409140 Sidste tilmelding er den 5. december 2021. BEMÆRK at holdnavn ved tilmelding skal være navnet på den klub, skole, etc man repræsenterer. Det er muligt at bruge max en kvartalsspiller på holdet, men ikke en dispensationsspiller og heller ikke en klassetrinsspiller. BEMÆRK: Begrænsning i antal hold kan forekomme i alle rækkerne, hvorfor "først til mølle-princippet" vil blive anvendt for tilmeldte hold, der har betalt. Øvrige hold vil blive skrevet på venteliste. program vil blive fremsendt primo december. OBS OBS OBS OBS - Skolehold kan deltage. Vi glæder os til at se jer Med sportslig hilsen Stævneudvalget i Boldklubben Marienlyst
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist

Signetud teams

U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FEH C Haarby
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Marienlyst 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 3 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Thurø Boldklub B Jan Gårde Klingenbjerg
Bogense B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF
Korup-Ubberud B Odense Nv

U9 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mg&Bk A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Hover if A
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Dalum 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
Munkebo B Munkebo
Munkebo B Munkebo
Otterup boldklub C
Ebberup IF A Ebberup IF Logo Ebberup IF
Langeskov IF 1 A Langeskov IF Logo Langeskov IF
Kolding IF - U9 A Kolding IF Logo Kolding IF
Næsby Boldklub B Odense
Næsby Boldklub B Odense
Bogense B Bogense G & IF Logo Bogense G & IF

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Marienlyst A
Otterup C Otterup
BBB Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Aarup bk A Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst B
Hover IF A Hover if Logo Hover if
BBB 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Marienlyst C

U11 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
MG&BK A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 4 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 3 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Otterup
Otterup C
Giersings Realskole B Giersings Realskole
S.f.B. A
S.f.B. Sort A
Als B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Nr. Lyndelse - Søby B

U12 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF 1 A Dalum If
Dalum IF 2 A Dalum If
Dalum IF 3 A Dalum If
Dalum IF 4 B Dalum IF Logo Dalum IF
FEH B Haarby
FEH B Haarby
BM A
Risingskolen A
Allesø Odense N
JD Byg A
Als Grå Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Als Sort Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B
Næsby 3 B
Næsby 4 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Team Starmark B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Skoringen A Ribe
Sanderum Sanderum
kerteminde 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Odense friskole B Odense
BP BYG B

U13 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
A3 A
S.f.B. A S.f.b.
A3 A
POCA A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Odinskolen B
Korup-Ubberud A Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
BM Hvid A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM Blå A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
S.f.B. A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Allesø B
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB 2 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Salming A
OKS GOPS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Jydebanden A
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Ejerslykke A Ejerslykke Skolen
Nørreskoven A Vejle
The Boys A
Flemming Efterskole Camp A Ac Horsens

U14 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Korup-Ubberud 1 A Korup-Ubberud
Korup-Ubberud 2 A Korup-Ubberud
Næsby 1 Næsby
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Odense Boldklub 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Odense Boldklub 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Otterup 1 A Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup 2 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Chi-chi Bumm A
Esbjerg FB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 4 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 5 Dalum IF Logo Dalum IF
TEAM HOLSTEBRO A

U15 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Næsby Boldklub A Odense Sv
Team WALS
Hjallese A Odense Sv
You newer walk alone A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 3 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
NØFF Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Vejle drenge A
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OB1 A Odense Boldklub
OB2 Odense Boldklub
TPI
OKS 4 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
CL Boys B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
De Sløve Skildpadder 1 B Horsens
De Sløve Skildpadder 2 B Horsens
Kroggårdsskolen B
Dalum IF 1 A
Dalum IF 2 A
Otterup 2 Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Team Øko A
Dalum IF 3 A

U17 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Allesødrengene
Morud B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Team Sputnik A
Lions A
Okson soldater A
Team LA Travel A
Fc Knaldperlerne A Brobyværk
Team GASA A
Sønderbovbjerg A
tekkerz09 A
Golden Boys A Agedrup
Drengene B
Luttens drenge A
Fars Drenge A
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Luttens drenge A
Lauritz.com A

U19 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - December 19 2021
Last signup
Sunday, December 5, 2021

Organisation
Boldklubben Marienlyst
Place
Marienlyst Centeret
Address
Windelsvej 138
Postalcode
5000
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
sis@b-marienlyst.dk
REMA 1000 CUP 2021 Drenge - AFLYST pga COVID 19- map

Tournament overview