Sportmaster cup 2022

Horsens fS Indbyder til Sportmaster Cup 7. – 9. januar 2022

Drenge U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14 og U15 i Vesthallen, Torstedhallen, Hattinghallen og Stensballehallen.

Præmier: Statuetter til alle spillere fra U6-U12 samt finalepræmier fra U8 til U15 til nr. 1, 2 og 3 i alle rækker.

Niveau-opdeling i A, B og C-rækker (maks. 12 hold pr. række). Max. 24 hold i hver årgang U6-U7 - ingen niveau opdeling.

Alle hold er garanteret minimum 4 kampe.

Årgangene bliver lukket når de er fyldt, så det er først til mølle. Spilletid: 7 minutter

U6 og U7 spiller 3 bold - spiller søndag

U8 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U9 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U10 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U11 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U12 spiller 4 mands bold - spiller søndag

U13 spiller 4 mands bold - spiller fredag aften

U14 spiller 4 mands bold - spiller lørdag

U15 spiller 4 mands bold - spiller søndag

Holdgebyr U6 og U7 pris pr. hold kr. 400,- (præmier til max. 5 spillere pr. hold)

U8 - U15 pris pr. hold kr. 500,- (præmier til max. 6 spillere pr. hold)

Tilmelding foregår på staevner.dk (husk niveau skal angives ved tilmelding) og er først gældende når indbetalingen er registreret (husk at oplyse årgang, klub og holdnavn). Tilmelding: senest den 31. december 2021.

Indbetaling skal ske ved tilmelding på konto: 5376-0000242062

Spørgsmål kan rettes til: kontor@horsensfs.dk

Program uploades ca. 1 uge før stævnet.

Vi forbeholder os ret til at slå niveauinddelte rækker sammen ved for få tilmeldinger.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U6 Mixed 3 400 Søndag 9/1 - formiddag 7 0
Drenge U7 Mixed 3 400 Søndag 9/1 - formiddag 15 0
Drenge U8 Male A 5 500 Lørdag d. 8. januar 9 0
Drenge U8 Male B 5 500 Lørdag d. 8. januar 5 0
Drenge U8 Male C 5 500 Lørdag d. 8. januar 11 0
Drenge U9 Male A 5 500 Lørdag d. 8. januar 7 0
Drenge U9 Male B 5 500 Lørdag d. 8. januar 10 0
Drenge U9 Male C 5 500 Lørdag d. 8. januar 12 0
Drenge U10 Male A 5 500 Lørdag d. 8. januar 11 0
Drenge U10 Male B 5 500 Lørdag d. 8. januar 10 0
Drenge U10 Male C 5 500 Lørdag d. 8. januar 3 0
Drenge U11 Male A 4 500 Lørdag d. 8. januar 5 0
Drenge U11 Male B 4 500 Lørdag d. 8. januar 7 0
Drenge U11 Male C 4 500 Lørdag d. 8. januar 9 0
Drenge U12 Male A 4 500 Søndag d. 9. januar 11 0
Drenge U12 Male B 4 500 Søndag d. 9. januar 17 1
Drenge U12 Male C 4 500 Søndag d. 9. januar 13 0
Drenge U13 Male A 4 500 Fredag d. 7. januar 8 0
Drenge U13 Male B 4 500 Fredag d. 7. januar 12 0
Drenge U13 Male C 4 500 Fredag d. 7. januar 9 0
Drenge U14 Male A 4 500 Lørdag d. 8. januar 2 0
Drenge U14 Male B 4 500 Lørdag d. 8. januar 7 0
Drenge U14 Male C 4 500 Lørdag d. 8. januar 5 0
Drenge U15 Male A 4 500 Søndag d. 9. januar 9 0
Drenge U15 Male B 4 500 Søndag d. 9. januar 14 0
Drenge U15 Male C 4 500 Søndag d. 9. januar 0 0

Signetud teams

Drenge U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9/1 - formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting-Torsted 4 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Drenge U7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9/1 - formiddag

Teamname LVL Logo Club
Horsens FS 1 A Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS 3 C Horsens FS Logo Horsens FS
Lund IF 1 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 2 C Lund IF Logo Lund IF
Lund IF 3 C Lund IF Logo Lund IF
Odder 1 A Odder IGF Logo Odder IGF
Odder 2 B Odder IGF Logo Odder IGF
SKØDSTRUP SF 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SKØDSTRUP SF 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

Drenge U8 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club
Horsens FS A Horsens FS Logo Horsens FS
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
AGF A Agf U8
Aarhus Fremad 1 A Aarhus Fremad
Bredballe A1 A Bredballe If
Bredballe A2 A Bredballe If
SSF1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

Drenge U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
Sik 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Aarhus Fremad 2 B Aarhus Fremad
Bredballe b1 B Bredballe If
SSF2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

Drenge U8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club
Horsens freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Horsens freja C Horsens Freja Logo Horsens Freja
Lund IF 1 C Lund If
Lund IF 2 C Lund If
Fc horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Horsens fs 2 C Horsens FS Logo Horsens FS
Sik 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Sik 4 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Bredballe c1 C Bredballe If
Ssf3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

Drenge U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club
Hedensted 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Fc horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
tjæreborg if 1 A
Viby J A
Lystrup If A
Vestjyllands All Stars A Privat

Drenge U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club
Hedensted 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Horsens freja B Horsens Freja Logo Horsens Freja
Fc horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
sik B Stensballe
Hatting-Torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Harlev 2 B Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev 3 B Harlev IK Logo Harlev IK
Horsens FS 1 B Horsens FS Logo Horsens FS

Drenge U9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club
Hedensted 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Horsens 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 4 C FC Horsens Logo FC Horsens
Horsens fs 1 C Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens fs 2 C Horsens FS Logo Horsens FS
Tjæreborg if 2 C
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Lystrup if C Lystrup
Lystrup if 2 C Lystrup If
Harlev 1 C Harlev IK Logo Harlev IK

Drenge U10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club
Horsens FS A Horsens FS Logo Horsens FS
Hørning A A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
ØBG Silkeborg A A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Hatting-Torsted A Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Stensballe IK 1 A Stensballe Ik
VRI 1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

Drenge U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club
Lund if B Horsens
Horsens FS 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
Hørning B B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Team CR7 B
Team TRAVTORBØF B Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Stensballe IK 1 B Stensballe Ik
Vri 2 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

Drenge U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club
Hørning C C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Vri 3 C Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

Drenge U11 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Horsens A
Olsens Drenge A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

Drenge U11 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Horsens B
Odder igf B
HS Nord B
Skibets friske matroser 1 B Skibet Idrætsforening Logo Skibet Idrætsforening

Drenge U11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club
Stensballe IK 1 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe Ik 4 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe Ik 5 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC Horsens C
FC Horsens C
Odder igf2 C
Skibets friske matroser 2 C Skibet Idrætsforening Logo Skibet Idrætsforening

Drenge U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9. januar

Teamname LVL Logo Club
The Elves A
Horsens Nord 1 A Horsens Nord
Bredballe IF A Bredballe If
Sik 1 A Horsens
IF 92 A If 92
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
JD Byg A
Skoringen A Privat

Drenge U12 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9. januar

Teamname LVL Logo Club
Skibet 1 B Skibet IF Logo Skibet IF
De røde djævle B Lund If
Horsens Nord 2 B Horsens Nord
HGF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Sik 2 B Horsens
Sik 3 B Horsens
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Als Grå Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Als Sort Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
Buf 1 B Buf
Buf 2 B

Drenge U12 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9. januar

Teamname LVL Logo Club
De røde djævle C Lund If
TIF/ØB C Tørring IF Logo Tørring IF
Øb/tif C Tørring IF Logo Tørring IF
SS Skjold C Ss Skjold
Horsens Nord 3 C Horsens Nord
Horsens Nord 4 C Horsens Nord
HGF C Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
Sik 4 C Horsens
IF Lyseng 4 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Spangsbjerg if 1 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

Drenge U13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 7. januar

Teamname LVL Logo Club
Poca A Vejle
Horsens FS A Horsens FS Logo Horsens FS
Nørreskoven A Vejle
De Kongeblå 1 A Løsning If
Brande Black Knights A
Flemming Efterskole Camp A

Drenge U13 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 7. januar

Teamname LVL Logo Club
Sabro if 1 B Sabro IF Logo Sabro IF
Sabro if 2 B Sabro IF Logo Sabro IF
Stensballe IK B
Gutterne B Privat
Horsens FS 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
Bredballe IF X B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF Z B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Stensballe IK B Horsens
De Kongeblå 2 B Løsning If
Horsens Nord B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

Drenge U13 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 7. januar

Teamname LVL Logo Club
Horsens FS 2 C Horsens FS Logo Horsens FS
Horsens FS 1 C Horsens FS Logo Horsens FS
Bredballe IF Y C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF C Bredballe IF Logo Bredballe IF
De kongeblå 3 C Løsning If
De kongeblå 4 C Løsning If
Horsens Nord C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Lund 1 C Lund
Lund 2 C Lund

Drenge U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club

Drenge U14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club
Team dating fc B Vejle
Bjarne madsen B
Sabro if B Sabro IF Logo Sabro IF
FC Horsens PU15 1 B Fc Horsens
The golden boyz B
Flemming Efterskole Camp B
Hatting-Torsted Hatting

Drenge U14 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8. januar

Teamname LVL Logo Club
FC Horsens PU15 2 C Fc Horsens
De kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Lund 1 C Lund
Lund 2 C Lund
Hatting - Torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

Drenge U15 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9. januar

Teamname LVL Logo Club
Team wals A
Chi-chi bumm A
You newer walk alone A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Vejle drenge A
Dueholm vognmandsforretning A Vejle
OB1 A Odense Boldklub
OB2 A Odense Boldklub
De Sløve Skildpadder 1 A Horsens

Drenge U15 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9. januar

Teamname LVL Logo Club
FCB Hammel B Hgf
Grafisk Forum B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Team Lidl B Hedensted IF Logo Hedensted IF
De Sløve Skildpadder 2 B Horsens
Vinding drengene B Vinding Sf
Horsens FS 1 B Horsens FS Logo Horsens FS
The cookies B
Alutagrender.dk B Horsens
Horsens nord B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Team Vejle B
Team all-star B

Drenge U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9. januar

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - January 9
Last signup
Wednesday, January 5, 2022

Organisation
Horsens FS
Place
Vesthallen
Address
Fussingsvej 61
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
kontor@horsensfs.dk
Sportmaster cup 2022 map

Tournament overview