Intersport cup Munkebo

Intersport cup Munkebo

Munkebo Boldklub præsenterer Intersport cup 2022 som afholdes 21-23 januar. Der spilles både i Munkebo hallen og i Kerteminde hallen.

Der spilles efter DBU/Fyns regler for indefodbold. Fra U13 og opefter skal der være en over midten og der er udvisning ved spark over bander og i loft.

Særregel for B/C rækker. Ingen spillere der har spillet i A-rækken udendørs må deltage da det er et bredde stævne for børnehold.

Der er fine præmier til 1-2-3 i hver række, dog er der præmier til alle i U6/U7 mix. der er præmier til hold+2 udskiftere

I Dame senior spilles der om pengepræmier, det er ikke tilladt for divisionsspillere er deltage. Der er max præmier til hold + to udskiftere.

I tilfælde af for få tilmeldte i en årgang tillader vi os retten til evt. at slå to årgange sammen. Skulle der derimod være mange hold tilmeldt i en børneårgang vil der blive spillet både en B og C række. Vi spille modsat dag af FBU-Indestævne sa man har mulighed for at deltage ved begge stævner.

Betaling via mobilpay på 26226102 eller konto. 3596-3600017861. Tilmelding er først gældende ved overført betaling.

Husk at skrive holdnavn, årgang og mail på betalingen.

Spørgsmål til stævnet kontakt Rune Lamberg 26823064 eller Ungdom@munkebobk.dk

Programmet sendes ud per mail cirka en uge før.

Sidste tilmelding 11. januar

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 3 300 Lørdag 9 0
U7 Mix Mixed 3 300 Lørdag 3 0
U8 Mix Mixed 3 400 Lørdag 1 0
U9 drenge B/C Male B/C 4 400 Søndag 5 0
U10 drenge B/C Male B/C 4 400 Søndag 6 0
U11 drenge B/C Male B/C 4 400 Lørdag 3 0
U12 drenge A Male A 4 400 Søndag 2 0
U12 drenge B/C Male B/C 4 400 Søndag 3 0
U13 drenge B/C Male B/C 4 400 Søndag 4 0
U14 drenge B/C Male B/C 4 400 Søndag 3 0
U13 drenge A Male A 4 400 Søndag 2 0
U15 drenge A Male A 4 400 Fredag 6 0
U15 drenge B/C Male B/C 4 400 Fredag 5 0
U16 drenge Male 4 400 Fredag 4 0
U12-U13 piger B/C Female B/C 4 400 Lørdag 5 0
U14 piger Female 4 400 Lørdag 9 0
U15-U16 piger Female 4 400 Lørdag 6 0
U18 piger og dame senior Female 4 500 Lørdag 6 0

Signetud teams

U6 Mix 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Kerteminde BK 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Morud 2 Morud If
Morud 2 Morud If

U7 Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C
Kerteminde BK 1 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Morud 1 Morud If

U8 Mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo A Munkebo

U9 drenge B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Langeskov IF 1 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Langeskov IF 2 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
BBB 1 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U10 drenge B/C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo
Munkebo 2 C Munkebo
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Bredballe IF (GUL) B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF GRØN) C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Otterup C

U11 drenge B/C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 C Munkebo
B1909 B

U12 drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NØFF 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
NØFF 2 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U12 drenge B/C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NØFF 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
NØFF 4 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
NØFF 5 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U13 drenge B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NØFF 3 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
NØFF 4 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Dalum 1 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF

U14 drenge B/C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NØFF 1 C
NØFF 2
ssv højfyn C Ssv Højfyn

U13 drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
NØFF 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
NØFF 2 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U15 drenge A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
NØFF 1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
NØFF 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Vejle Drenge A
GYLFIS AKADEMI A Privat Hold
Rolfsted A
Big Daddy´s A

U15 drenge B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
NØFF 3 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
NØFF 4 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
ssv højfyn Ssv Højfyn
Tfb 1 B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Tfb 2 C Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber

U16 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Team Sputnik A
nøff 1 A Munkebo Boldklub
nøff 2 A Munkebo Boldklub
nøff 3 Munkebo Boldklub

U12-U13 piger B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo Å C
Munkebo Æ
Dalum piger B Dalum If
Dalum 2 B Dalum
Korup/Ubberud C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

U14 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C
ALLESØ 1 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
ALLESØ 1 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Dalum 1 C Dalum If
Dalum 2 C Dalum If
Dalum 1 C Dalum If
Stige Boldklub1 B Stige Boldklub Logo Stige Boldklub
Stige Boldklub2 B Stige Boldklub Logo Stige Boldklub

U15-U16 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NØFF 1 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
NØFF 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
NØFF 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Fiduserne A Dalum IF Logo Dalum IF
kuu. 1 A Blommenslyst
kuu. 2 B Blommenslyst

U18 piger og dame senior 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
NØFF 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
NØFF 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
NØFF 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
NØFF 2 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
NØFF 3 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Forza søs Sydøstsjællands Idrætsefterskole

å 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - January 23

Organisation
Munkebo Boldklub
Place
munkebo Idrætscenter
Address
mosevangen 2
Postalcode
5330
City
Munkebo
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
ungdom@munkebobk.dk
Intersport cup Munkebo map

Tournament overview