CP CUP 2022

CP CUP 2022

VG FODBOLD & CP PRÆSENTERER

CP CUP 2022

Vi håber at se en masse glade og dygtige fodbolddrenge og piger samt deres forældre til dette store B/C/D breddestævne.

U6 og U7 spiller på oppustelige bane 4-4 - 9 min - min. 4 kampe (max 7 spillere pr. hold)

U8 og U9 spiller på hel bane 5-5  - 7 min - min 3 kampe (max. 7 spillere pr. hold)

U10-U13  spiller på hel bane 4-4 - 7 min - min 3 kampe (max. 6 spillere pr. hold)

  • Stort traditionelt indestævne med utallige spurt og scoringspræmier
  • Medaljer og goodiebags til alle U6/U7 spillere
  • Store og flotte pokaler til 1, 2 og 3 i hver årgang -  U8-U13
  • Medaljer til 4.plads og de resterende placeringer i U8/U9
  • Erindringspræmier til både bedste spiller og bedste fighter i U8-U13
  • Fede events efter hver årgangsturnering - Seje præmier
  • Hoppeborg/konkurrencer/boder og andre aktiviteter i tilstødende hal
  • Alle årgange afvikles og færdigspilles hurtigt - (2-3 timer)

Tid og sted:

U6 og U12 drenge og U10, U12 og U13 piger spiller lørdag d. 22/1 i tidsrummet kl. 8.30-21.00

U7, U8, U9, U10, U11 drenge spiller søndag d. 23/1 i tidsrummet kl. 8.00-21.00

Viby Sj. Idrætscenter, Lindevej 32, 4130 Viby Sjælland

-

Tilmelding:

Tilmelding senest 5. januar 2022, via https://staevner.dk/

Tilmeldingsgebyr kr. 300 eller kr. 550 - skal indbetales til følgende konto eller MobilePay 2280 6272594684 / tlf: 60145166

Holdtilmelding foregår efter først-til-mølle princippet og husk, at I er først sikret deltagelse, når tilmeldingsgebyret er indbetalt. Ved manglende indbetaling tilbydes Jeres plads til hold på venteliste. Ved betaling husk at angive holdnavn/hold ID, årgang/køn og personansvarlig

Følg CP Cup 2022 på Facebook - Her præsenteres tilmeldte hold og stævneinfo og man kan bl.a. se updates på sponsorpræmier.

Spilletidspunkterne er med forbehold, da antallet af hold muligvis øges. Tilmeldingsgebyr betales ikke tilbage.

Hvis man har nogle spørgsmål rettes henvendelse til:

Brian Uglebjerg - brianuglebjerg@hotmail.com eller  tlf: 60145166

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Male B/C/D 7 kr. 300 lørdag formiddag/middag 18 0
U7 Drenge Male B/C/D 7 kr. 300 søndag formiddag/middag 12 0
U8 Drenge Male B/C/D 7 kr. 550 søndag morgen 13 2
U9 Drenge Male B/C/D 7 kr. 550 søndag formiddag 15 5
U10 Drenge Male B/C/D 6 kr. 550 søndag formiddag/middag 24 6
U11 Drenge Male B/C/D 6 kr. 550 søndag eftermiddag 15 3
U12 Drenge Male B/C/D 6 kr. 550 lørdag eftermiddag/aften 18 2
U10 Piger Female B/C 6 kr. 550 Lørdag morgen 9 0
U12 Piger Female B/C 6 kr. 550 lørdag middag 13 0
U13 Piger Female B/C 6 kr.550 lørdag eftermiddag 14 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fløng 1 C Fløng-Hedehusene Fodbold Logo Fløng-Hedehusene Fodbold
Gvi B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
VG C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
VG C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Bramsnæs FB C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Ishøj IF B ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Greve hvid 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve hvid 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Fløng 2 C Fløng-Hedehusene Fodbold Logo Fløng-Hedehusene Fodbold
Fix 3 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX

U7 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Vindinge if B Vindinge If
Vindinge if B Vindinge If
VG C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
VG C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
VG C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
Hvalsø if B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Bramsnæs FB B Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
AIK 65 STRØBY 1 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 STRØBY 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
LBI B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lbi 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Vipperød B Vipperød

U8 Drenge 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Bramsnæs FB C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Rødvig G og i C Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Ejby IF68 drenge U8 C Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68
Kirke Hyllinge IF C Kirke Hyllinge
Ejby IF68 drenge U8/2 B Ejby IF 68 Logo Ejby IF 68
VG C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
Greve Fodbold - Hold Sort 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold - Hold Sort 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U9 Drenge 8 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Måløv boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv boldklub C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Borup IF - U9 C Borup IF Logo Borup IF
Greve Fodbold B B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold C C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold D C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vemmelev C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
VG B Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup

U10 Drenge 16 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Vg B Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
VG C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
Rb 1 hvid B Rb 1906
RB 1 Blå B Rb 1906
RB hvid B Rb 1906
Vba sort B Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Næstved IF 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 2 C Næstved IF Logo Næstved IF
Vba gul B Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Tune IF C Tune IF Logo Tune IF
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Vemmelev C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Solrød fc B Solrød FC Logo Solrød FC
Tof C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Herlufsholm 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U11 Drenge 8 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Ringsted if C Ringsted IF Logo Ringsted IF
VG B Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
VG C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
Holmegaard BK B
FC Lejre B Fc Lejre
FC Lejre C Fc Lejre
Vg C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U12 Drenge 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
VG Fodbold B Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
Roskilde KFUM B Kfum's Boldklub Roskilde
Måløv 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv 3 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
AIK65 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
AIK65 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U10 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Hekla 2 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Greve pigerne 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
VG Fodbold C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
VG pigerne C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
AIK 65 Strøby C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Greve pigerne B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Rb1906 piger C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Greve Fodbold C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Dragør u11 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Brøndbyernes IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
VG pigerne C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
VG Fodbold B Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
Gucci pigerne C
Hekla 11 C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Tune IF 2 C Tune IF Logo Tune IF
Tune IF 1 C Tune IF Logo Tune IF
Gvi 1 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
AFK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Gvi 2 B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U13 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vg pigerne 1 C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
Tøserne B
Vallensbæk IF 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FB 1 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
FB 2 C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Vallensbæk if 1 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vg pigerne 2 C Viby-Gadstrup Logo Viby-Gadstrup
Køge Nord FC B Køge Nord FC Logo Køge Nord FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
22. - January 23 2022
Last signup
Wednesday, January 5, 2022

Organisation
Viby-Gadstrup
Place
Viby Sjælland Idrætscenter
Address
Lindevej 32
Postalcode
4130
City
Viby Sjælland
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
brianuglebjerg@hotmail.com
CP CUP 2022 map

Tournament overview