Select - Sportigan Hurup Cup 2021

Select - Sportigan Hurup Cup

STORT INDENDØRS FODBOLDSTÆVNE FOR U-6 til U-19 DRENGE & U-6 Til U-18 PIGER

Hurup IF byder igen i år velkommen til Julestævne i Hurup Hallerne for 36.gang, der hvert år besøges af op til 200 ungdomshold fordelt i alle årgange.

Der spilles over tre dage d. 26/11, 27/11 og 28/11.

SPILLERÆKKER:

U-6 (Mix) 3:3 på tværs

U-7(Mix) 3:3 på tværs

U-8 Drenge 4:4

U-9 Drenge 4:4

U-8/9 Piger 4:4

U-10 Drenge 4:4

U-11 Drenge 4:4

U-10/11 Piger 4:4

U-12 Drenge 4:4

U-13 Drenge 4:4

U-12/13 Piger 4:4

U-14 Drenge 4:4

U-15 Drenge 4:4

U-14/15 Piger 4:4

U-16/17 Drenge 4:4

U-16/18 Piger 4:4

U-19 Drenge 4:4

Der tages forbehold for ændringer i spilledagene. Der spilles efter DBU Jyllands regler for indendørs fodbold (dog ikke 5:5). Spilletiden for alle rækker er 9 minutter (U6-U7 7min).

Stævnet afvikles i 2 haller, hvilket sikrer hurtig og jævn afvikling af rækkerne!

PRÆMIER: I U-6 til U-7 er der medaljer til alle spillere. I U-8 til U-19 er der medaljer og personlige præmier til nr. 1 og 2,3. Der er præmier til max. 7 spillere pr. hold, og 5 spillere på 3 mands hold.

HOLDGEBYR: U-6 til U-7: 300 kr. pr. hold. U-8 til U-19: 400 kr. pr. hold. Holdgebyret overføres til konto 9111-0590134597 eller på Mobilepay: 79833  senest d. 22 november. Eller betales på stævnedagen inden før første kamp. Husk at angive holdnavn og række i betalingsmeddelelsen!

TILMELDING: Tilmelding foregår på staevner.dk. Alternativt kan du sende en e-mail til select-sportigan-cup@hurupif.dk eller kontakt Mads Møller på Tlf. 29609848 eller Mail fodbold_mads@hotmail.com Angiv venligst holdets niveau ved tilmelding!

Vi forbeholder os retten til at lukke for tilmelding i de enkelte rækker før tid, hvis max. antal opnås, hvor man så kommer på venteliste.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 6 mix Mixed 3 300,- Søndag Formiddag 5 0
U 7 mix Mixed 3 300,- Søndag Formiddag 0 0
U8 drenge Male 4 400,- Søndag Formiddag 2 0
U 8/9 piger Female 4 400,- Lørdag Formiddag 1 0
U9 drenge Male 4 400,- Lørdag Formiddag 2 0
U10 drenge Male 4 400,- Søndag 1 0
U10/11 piger Female 4 400,- Lørdag 5 0
U11 drenge A Male A 4 400,- Lørdag 1 0
U11 drenge B Male B 4 400,- Lørdag 1 0
U12 drenge A Male A 4 400,- Lørdag 0 0
U12 B drenge Male B 4 400,- Lørdag 2 0
U13 drenge A Male A 4 400,- Lørdag 0 0
U12/13 piger Female 4 400,- Søndag 6 0
U13 drenge B Male B 4 400,- Lørdag 1 0
U14 drenge A Male A 4 400,- Søndag 5 0
U14 drenge B Male B 4 400,- Søndag 5 0
U14/15 piger Female 4 400,- Lørdag 2 0
U15 drenge A Male A 4 400,- Fredag Eftermiddag 2 0
U15 drenge B Male B 4 400,- Fredag Eftermiddag 2 0
U16/17 drenge A Male A 4 400,- Fredag 2 0
U16/17 drenge B Male B 4 400,- Fredag 2 0
U16/18 piger Female 4 400,- Fredag 0 0
U19 drenge A Male A 4 400,- Fredag Aften 0 0
U19 drenge B Male B 4 400,- Fredag Aften 1 0

Signetud teams

U 6 mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Feriepartner Vejlby Klit B Lemvig
Nemslik.dk B Lemvig
Hurup IF B Hurup If

U 7 mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
HVA Sydthy 2 Hva Sydthy
HVA Sydthy 1 A Hva Sydthy

U 8/9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
HVA Sydthy C Hva Sydthy

U9 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
HVA Sydthy C
HVA Sydthy B

U10 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HVA Heroes B

U10/11 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC PIGER C Bøvling Ungdomsforening Logo Bøvling Ungdomsforening
Hva sydthy piger B Vestervig - Agger Idrætsforening Logo Vestervig - Agger Idrætsforening
Hva sydthy piger 1 B Vestervig - Agger Idrætsforening Logo Vestervig - Agger Idrætsforening
Hva sydthy piger 2 B Vestervig - Agger Idrætsforening Logo Vestervig - Agger Idrætsforening
Hva sydthy piger B Vestervig - Agger Idrætsforening Logo Vestervig - Agger Idrætsforening

U11 drenge A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hammerum IF A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening

U11 drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HVA Heroes (U10) C Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening

U12 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 B drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hva Sydthy 1 B
Hva Sydthy 2 B

U13 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12/13 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TFC 2 C Thisted FC Logo Thisted FC
TFC 1 B Thisted FC Logo Thisted FC
HVA - Sydthy ( 98 ) C
HVA - Sydthy ( 99 )
Hva Sydthy B Hurup Idrætsforening Logo Hurup Idrætsforening

U13 drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KHIF/Sjørring B Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF

U14 drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Thisted FC U13 2 A Thisted FC Logo Thisted FC
Hva Sydthy A Vestervig - Agger Idrætsforening Logo Vestervig - Agger Idrætsforening
Khif/sjørring 1 Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF
Khif/sjørring 2 Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF
Thisted FC U13 A Thisted FC Logo Thisted FC

U14 drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Thisted FC U13 3 B Thisted FC Logo Thisted FC
Thisted FC U13 3 Thisted FC Logo Thisted FC
Hva Sydthy B Vestervig - Agger Idrætsforening Logo Vestervig - Agger Idrætsforening
Hva Sydthy B Vestervig - Agger Idrætsforening Logo Vestervig - Agger Idrætsforening
KHIF/Sjørring Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF

U14/15 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Thy Piger 1 B Frøstrup
Fc thy piger 2 Frøstrup

U15 drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fs midthy A
HVA Sydthy A Vestervig - Agger Idrætsforening Logo Vestervig - Agger Idrætsforening

U15 drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fs midthy B
HVA Sydthy 2 Vestervig - Agger Idrætsforening Logo Vestervig - Agger Idrætsforening

U16/17 drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Lacroix op A
Lægården A

U16/17 drenge B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
HVA Sydthy 2 Vestervig - Agger Idrætsforening Logo Vestervig - Agger Idrætsforening
HVA Sydthy 1 Vestervig - Agger Idrætsforening Logo Vestervig - Agger Idrætsforening

U16/18 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U19 drenge A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club

U19 drenge B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften

Teamname LVL Logo Club
Nordthy Allstars B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
26. - November 28

Organisation
Hurup Idrætsforening
Place
Hurup Hallerne
Address
Idrætsvej
Postalcode
7760
City
Hurup thy
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
select-sportigan-cup@hurupif.dk
Select - Sportigan Hurup Cup 2021 map

Tournament overview