Bilka Cup 2022

For

For 34 gang afholder Spangsbjergs Venner, Bilka Cup. Det er Syddanmarks største præmiestævne, hvor vi uddeler over 2000 spurtpræmier over 2 dage. Der gives præmier for fede scoringer, seje tricks, super redninger og meget mere. Der er flotte pokaler eller medaljer til nr 1, 2 og 3.

Tilmelding er gældende, når betaling er modtaget på kontonummer 7701-1205812 eller MobilePay 948101.

Bemærk: Vi afvikler stævnet såfremt situationen omkring COVIP-19 muliggør en sikker afvikling indenfor de til den tid gældende COVID-19 restriktioner og retningslinier. Derfor kan det accepteres at holdgebyret først bliver betalt, når vi er sikre på at stævnet bliver afviklet. Vi forbeholder os retten til at ændre i stævnestrukturen såfremt dette er påkrævet af hensyn til bl.a. forsamlingsforbuddet. Dette være aflysning af stævnet, reduktion af antal rækker og deltagende hold, afvikle stævnet over en kortere periode, afvikling af stævnet i kun en hal, mm-

Indbetalt deltager gebyr vil blive tilbagebetalt til de relevante hold skulle stævnet helt eller delvist blive aflyst.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 200 Lørdag 13 0
U7 Mixed 3 200 Lørdag 14 0
U8A Mixed A 4 400 Lørdag 5 0
U8B Mixed B 4 400 Lørdag 9 0
U8C Mixed C 4 400 Lørdag 6 0
U9A Mixed A 4 400 Lørdag 5 0
U9B Mixed B 4 400 Lørdag 6 0
U9C Mixed C 4 400 Lørdag 19 0
U10A Mixed A 4 400 Lørdag eller søndag 0 0
U10B Mixed B 4 400 Lørdag eller søndag 13 0
U10C Mixed C 4 400 Lørdag eller søndag 11 0
U11A Mixed A 4 400 Søndag 5 0
U11B Mixed B 4 400 Søndag 6 0
U11C Mixed C 4 400 Søndag 12 2
U12A Mixed A 4 400 Søndag 3 0
U12B Mixed B 4 400 Søndag 0 0
U12C Mixed C 4 400 Søndag 7 0
U13A Mixed A 4 400 Søndag 1 0
U13B Mixed B 4 400 Søndag 5 0
U13C Mixed C 4 400 Søndag 0 0
U14A Mixed A 4 400 Søndag 2 0
U14B Mixed B 4 400 Søndag 3 0
U14C Mixed C 4 400 Søndag 12 0
U10P Female 4 400 Lørdag 0 0
U11P Female 4 400 Søndag 0 0
U12P Female 4 400 Søndag 2 0
U13P Female 4 400 Søndag 6 0
U14P Female 4 400 Søndag 2 0

Signetud teams

U6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Esbjerg if92 2 B Esbjerg If 92 Fodbold
Esbjerg if92 3 B Esbjerg If 92 Fodbold
EFB U6 1 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB U6 2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Spangbjerg if A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if 2 A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Holstebro boldklub 1. B Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Holstebro boldklub 2. C Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Tistrup Boldklub C Tistrup Boldklub

U7 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Esbjerg if92 B Esbjerg If 92 Fodbold
Gutterne fra Skjern B Skjern GF Logo Skjern GF
Tarp 1 Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp 2 Tarp Boldklub
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 3 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
SGI 1 B
SGI 2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SSK A Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
SSK C C Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Hjerting IF1 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting if2 Hjerting IF Logo Hjerting IF

U8A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sønderris 1 A Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
EFB 1A A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB 2A A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Bramming Boldklub A Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub

U8B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Sønderris 2 B Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Ribe 1 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe 2 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Nrui 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
EFB 3B B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Varde IF B

U8C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg if 1 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Sønderris 3 C Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
Bramming piger u8 1 C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
EFB 4C C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Bramming boldklub C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Varde IF C

U9A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Måbjerg A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Hammerum IF A Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
EFB1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Askov/læborg A Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Odense United A

U9B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bramming B Bramming
Spangsbjerg IF 1 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Jerne if B Jerne
EFB2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Sønderris SK B Sønderris

U9C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kvaglund if C Kvaglund If
Bramming B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Spangsbjerg IF 2 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Fredericia kfum 1 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia kfum 2 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Andrup IF u9 C Andrup IF Logo Andrup IF
Spangsbjerg IF 3 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Nrui U9 C Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Tarp 1 C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp 2 C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Hjerting if C Hjerting IF Logo Hjerting IF
Rask Mølle C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening

U10A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U10B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club
Kvaglund if B Kvaglund If
EfB B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Friskfangetfisk.dk B
Spangsbjerg if 1
Ribe BK B Ribe
Bramming boldklub B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Skærbæk UB B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub

U10C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk UB C Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
EfB2 Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Spangsbjerg IF 2
KFUM LIONS C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
KFUM LIONS 2 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
KFUM LIONS 3 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Esbjerg IF92 10C C Esbjerg If 92 Fodbold
Harte G&IF C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Tjæreborg id C Tjæreborg If
SSK U9 C Sønderris

U11A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
EmCare Sundhed A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Varde 1. A Varde IF Logo Varde IF
Varde 2. Varde IF Logo Varde IF
Team Erling A Skibet If

U11B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Als B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
SIF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
SIF 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Esbjerg IF92 11B B Esbjerg If 92 Fodbold
Varde 3. Varde IF Logo Varde IF
Sgi 1 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF

U11C 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
EC Sølsted C Ec Sølsted
Sif 3 Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
SIF 4 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Gesten if u11 C Gesten IF Logo Gesten IF
Gesten if u11 (2) C Gesten IF Logo Gesten IF
Varde 4. Varde IF Logo Varde IF
Varde 5. C Varde IF Logo Varde IF
KFUM TIGERS C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Tjæreborg IF C Tjæreborg
SGI 2 C Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF

U12A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skoringen A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Fodboldrengene Kenneth Søndergård

U12B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg if 1 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg if 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Bramming Boldklub C
Andrup IF C Andrup IF Logo Andrup IF
Tjæreborg IF C Tjæreborg
Andrup IF (2) C Andrup IF Logo Andrup IF
Askov-læborg 1 B Amui / Læborg

U13A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk ubk B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Sif 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Sif 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Sif 3 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U13C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
#NEMT A

U14B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Askov/Brørup 1 B Askov/brørup
Tårnvej biler B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Jydebanden B Helle FC Logo Helle FC

U14C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
YOUNG BOYS C
NORDENTOFTS Drenge C
Askov/Brørup 2 C Askov/brørup
Askov/Brørup 3 C Askov/brørup
Linderoth C

U10P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U11P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Varde if2 A Varde IF Logo Varde IF
Varde if2 B Varde IF Logo Varde IF

U13P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Team First Lease / Autohuset Vestergaard B
Ribe BK Ribe Bk

U14P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ribe BK Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Gredstedbro C

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
19. - February 20
Last signup
Sunday, January 30, 2022

Organisation
Spangsbjerg IF
Place
EFI-hallerne
Address
Sportsvej 21
Postalcode
6705
City
Esbjerg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
bilkacup2022@gmail.com
Bilka Cup 2022 map

Tournament overview