Hørning IF Julecup 2021

Aflyst pga coronasituationen ūüė©

Velkommen til H√łrning IF Fodbold Julecup 2021

Vi gl√¶der os til at se spillere, tr√¶nere, ledere, for√¶ldre og publikum til vores 36. indend√łrs julest√¶vne i H√łrning. Vi spiller mellem jul og nyt√•r, 27.-30. december. St√¶vnet er et af de st√łrste endags st√¶vner i Midtjylland, hvor der er garanti for hygge og sp√¶ndende kampe i gode omgivelser. Her er garanti for gode m√•l og flotte detaljer - og der er slik til de ekstra gode m√•l, redninger og detaljer.

Vi glæder os til at se rigtig mange klubber og hold til nogle gode dage med top underholdende kampe.

OBS: Der spilles på store 7/8-mands mål fra U10 og opefter.

Pengepræmier i seniorrækken.

Spilleregler: Der spilles efter DBU Jyllands indend√łrsregler til og med U9 og med vores egne regler for 7/8-mands m√•l fodbold fra U10 og opefter. Der spilles 7 minutter pr. kamp

Reglerne kan l√¶ses her  https://teamhif.dk/julecup/regler-for-julecup/

U6 & U7 spilles 3:3 p√• tv√¶rs p√• sm√• m√•l ‚Äď max. 5 spillere p√• et hold.

U8 & U9 spilles 5:5 - max 8 spillere på et hold.

U10 og opefter spilles 4:4 på 7/8-mands mål - max 6 spillere på et hold. Husk målmand + målmandshandsker
U10-piger er dog 5:5 på 7/8-mands mål - max 8 spillere på et hold. Husk målmand + målmandshandsker

Alle hold er garanteret min. 4 kampe.

Spillested: H√łrning Idr√¶tscenter, Toftevej 53, 8362 H√łrning

I Caf√© Sejr er der mulighed for at k√łbe kaffe, te, sodavand, slik, sandwich og varm mad.

Dommer: Der d√łmmes med dommere fra √Örhus Dommerklub i seniorr√¶kkerne og U13-U19. Yngre r√¶kker d√łmmes af lokale dommere. U6 & U7 d√łmmes af en fra de hold, der er p√• banen.

Præmier: Der er præmier til nr. 1 og 2 i hver række fra U10 - max 6 spillere pr. hold. I U6-U9 er der medaljer til alle spillere.

Pengepr√¶mier til seniorer:  Nr. 1. kr. 2.000,- og nr. 2. kr. 1000,- pr. r√¶kke

Spilleplan: Programmet sendes ud i uge 51 og l√¶gges p√• vores hjemmeside: https://www.teamhif.dk/julecup/program/

Holdgebyr

U6 & U7: kr. 275,00

U8-U19: kr. 425,00

Seniorhold: kr. 750,00

Betaling skal ske ved tilmelding - betalingslink f√łlger, n√•r man har tilmeldt holdet.

Et hold er f√łrst endeligt tilmeldt, n√•r holdgebyret er betalt. Tilmeldingen er bindende.

Vi forbeholder os retten til at slå rækker sammen, ændre turneringsform, eller aflyse ved for få tilmeldinger. Ved aflysning af en række refunderes holdgebyret.

SIDSTE FRIST FOR TILMELDING ER DEN 15. DECEMBER

Tilmelding kan kun ske via staevner.dk

Sp√łrgsm√•l pr. mail til julecup@teamhif.dk

OBS. OBS. OBS. Hvis der bliver nedlagt rækker åbnes der for flere hold i de andre rækker.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6-Mix Mixed 3 275 Tirsdag 28/12 12 0
U7-Mix Mixed 3 275 Tirsdag 28/12 20 0
U8-drenge Male 5 425 Mandag 27/12 13 1
U9-drenge Male 5 425 Mandag 27/12 12 0
U10-drenge Male 4 425 Tirsdag 28/12 21 8
U10-piger Female 5 425 Tirsdag 28/12 3 0
U11-piger Female 4 425 Tirsdag 28/12 1 0
U11-drenge Male 4 425 Tirsdag 28/12 11 0
U12-drenge Male 4 425 Onsdag 29/12 19 8
U12/U13-piger Female 4 425 Onsdag 29/12 22 8
U13-drenge Male 4 425 Onsdag 29/12 14 1
Seniorkvinder Female 4 750 Onsdag 29/12 17 8
U14-piger Female 4 425 Torsdag 30/12 7 0
U14-drenge Male 4 425 Torsdag 30/12 12 3
U15/16-piger Female 4 425 Torsdag 30/12 5 0
U15-drenge Male 4 425 Torsdag 30/12 5 0
U19-drenge Male 4 425 Torsdag 30/12 6 0
Herrer senior Male 4 750 Mandag 27/12 15 5

Signetud teams

U6-Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Bredballe if 1 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe if 2 A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Søften GF B Hinnerup

U7-Mix 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Stilling IF B Stilling IF Logo Stilling IF
Odder 1 A Odder IGF Logo Odder IGF
Odder 2 B Odder IGF Logo Odder IGF
Odder 3 B Odder IGF Logo Odder IGF
Hold 1 - FCS B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Hold 2 - FCS FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
TMG 1 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Tmg 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Tmg 3 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
ASA B Asa
ASA 2 A Asa
Hold 3 - FCS B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U8-piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 27/12

Teamname LVL Logo Club

U8-drenge 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Mandag 27/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Solbjerg IF 1 C
FC Skanderborg A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad

U8/U9-piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 27/12

Teamname LVL Logo Club

U9-drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 27/12

Teamname LVL Logo Club
Bmi 1 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Bmi 2 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hørning 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FC Skanderborg 1 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 3 C FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
VSK Aarhus Ellevang C Risskov

U16-drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Mandag 27/12

Teamname LVL Logo Club

U10-drenge 11 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
TMG U10 B B Tmg
Hørning 1 A
Hørning 2 B
Hørning 3 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Funder GF B Funder GF Logo Funder GF
Team CR7 C
Give Fremad B B Give Fremad Logo Give Fremad
BMI B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI C Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
Hørning 4 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U10-piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Åbyhøj B Åbyhøj
Østbirk if u10-piger C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U11-piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF C Hørning

U11-drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag 28/12

Teamname LVL Logo Club
TMG C Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
KHIF C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Harlev IK u11 B B Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev IK u11 C C
Hørning 1 A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 3 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 4 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U12-drenge 10 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Stjær boldklub C Stjær Boldklub
Horsens Nord A Horsens Nord
Silkeborg IF 1 A Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF 2 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
Silkeborg IF 3 B Silkeborg IF Logo Silkeborg IF
KHIF U12 1 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Khif u12 2 C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF U12 3 Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Hørning IF - X B Hørning
Hørning IF - Y Hørning

U12-piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 29/12

Teamname LVL Logo Club

U12/U13-piger 10 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning if 3 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning - hold 2 C
Hørning - hold 1
Solbjerg pigerne C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Østbirk 1 B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Østbirk 2 C Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
søften 1 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
søften 2 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
søften 3 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Stavtrup IF B Stavtrup IF Logo Stavtrup IF

U13-drenge 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Frisør Morgenhår A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SIF 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Hørning IF A A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF B B
Hørning IF C C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Stensballe IK B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Ry Fodbold B Ry fodbold Logo Ry fodbold
Hørning if c1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
TMG C Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
TMG B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Stensballe IK 2 B Horsens

Seniorkvinder 7 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Onsdag 29/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning IF C Hørning
Romalt IF A Romalt If
Egmont Rollators FC Egmont Rollators Fc
Solbjergs Oldgirls C Solbjerg
GFS Fodbold B Galten Fs
Kamelklubben og venner B Kamelklubben Og Venner
Odder Ladies B Odder Fodbold

U14-piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Team Rævene B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Team Fox B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U14-drenge 3 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning if C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning 2 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg

U15/16-piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Napoli A Napoli
HT/SIK B Ht/sik

U15-drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 30/12

Teamname LVL Logo Club
Hørning 1 B Hørning
Hørning 2 B Hørning
Stjær B 1 C Stjær Boldklub
Stjær B 2 C Stjær Boldklub

U19-drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag 30/12

Teamname LVL Logo Club
DP SES B
Balle old boys A
Sunday FC
Per A

Herrer senior 6 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Mandag 27/12

Teamname LVL Logo Club
TeamniclaRs
Per A
VintageCrew #2 B
Havnekranerne A Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Discipulos A Skanderborg
Tumperne C

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - December 30 2021

Organisation
Hørning Idræts Forening
Place
Hørning Idrætscenter
Address
Toftevej 53
Postalcode
8362
City
Hørning
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
julecup@teamhif.dk
Hørning IF Julecup 2021 map

Tournament overview