Sparkron Ulvehøj-Cup 2022

Sparkron Ulvehøj-Cup 2022

I samarbejde med Sparekassen​ ​Kronjylland​ har Vorup FB​ for 12. gang fornøjelsen at​ kunne invitere til Sparkron Ulvehøj-Cup ​i Ulvehøjhallen​. Denne gang afvikles stævnet den 7.-8.-9. januar​ og 15.-16. januar​ ​ 2022.

Slaraffenland af sjov underholdning for børn.

Præmierne​ overrækkes​ efter​ indløb​ til​ fed​ musik​ og​ lysshow.

Personlig​ præmie​ til​ finalerundernes​ bedste​ spiller.

Personlig​ præmie​ til​ årgangens​ bedste​ træner.

Yderligere information, præmier og tilmelding kan findes på

http://www.ulvehojcup.dk

Ved betaling bedes I oplyse klubnavn, årgang samt række.

Eksempel: Vorup FB U7B

Deltagergebyr:

U5 - U12:​ 450​ kr/hold

Tilmelding​ ​ efter​ ”først​ ​ til​ ​ mølle-princippet”

Seneste​ ​ betaling​ ​ og​ ​ tilmelding:

15. december​ ​2021​.

  • HUSK din tilmelding først er gyldig, når du har betalt stævnegebyret og modtaget en mail med bekræftet betaling.
  • HUSK at påføre IDnr fra Staevner.dk, samt klub og række (fx Vorup FB U10B) og holdnavn.

Du kan indbetale til nedenstående:

Reg. nr.: 9332

Konto nr.: 3325630247

Bemærk:

U5/6 og U7 spiller 3:3 (+2) på halv bane

U8, U9, U10, U11 og U12 spiller 4:4 (+2).

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/6 - Mix Mixed B/C 3:3 (+2) 450,00 kr. Lørdag d. 8.1.2022 13 1
U7 - Mix Mixed B/C 3:3 (+2) 450,00 kr. Lørdag d. 15.1.2022 5 0
U8 Mixed B/C 4:4 (+2) 450,00 kr. Søndag d. 9.1.2022 12 1
U9 Male B/C 4:4 (+2) 450,00 kr. Lørdag d. 15.1.2022 15 4
U10 - Drenge Male B/C 4:4 (+2) 450,00 kr. Lørdag d. 8.1.2022 6 0
U10 - Pige Female B/C 4:4 (+2) 450,00 kr. Søndag d. 16.1.2022 3 0
U11 - Drenge Male B/C 4:4 (+2) 450,00 kr. Søndag d. 16.1.2022 16 4
U11 - Pige Female B/C 4:4 (+2) 450,00 kr. Søndag d. 9.1.2022 6 0
U12 - Drenge Male B 4:4 (+2) 450,00 kr. Fredag d. 7.1.2022 6 0
U12 - Drenge Male C 4:4 (+2) 450,00 kr. Søndag d. 9.1.2022 3 0
U12 - Piger Female B/C 4:4 (+2) 450,00 kr. Lørdag d. 15.1.2022 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5/6 - Mix 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8.1.2022

Teamname LVL Logo Club
Mørke IF C Mørke If
Mørke IF C Mørke If
Rejseholdet Vorup Fb
Helsted Fremad A A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Bjerregrav Boldklub C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Helsted Fremad B A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen

U7 - Mix 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15.1.2022

Teamname LVL Logo Club
GUI 2 C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Ommersyssel If 1 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ommersyssel If 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
GUI 1 A Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Grundfør 3 B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening

U8 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9.1.2022

Teamname LVL Logo Club
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
HOG 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Ommersyssel if
Vorup FB Piger C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB Drenge C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Romalt 1 C Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt 2 B Romalt IF Logo Romalt IF
Romalt 3 B Romalt IF Logo Romalt IF
KFUM fodbold U8 C Randers KFUM Logo Randers KFUM

U9 11 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15.1.2022

Teamname LVL Logo Club
Dronningborg u9 C Dronningborg Boldklub
Dronningborg u9 C Dronningborg Boldklub
Mørke IF C Mørke If
Mørke IF C Mørke If
Kristrup Boldklub 1 B Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub 2 C Kristrup Boldklub
HOG 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Bjerregrav Boldklub Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Team vfb u9 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U10 - Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 8.1.2022

Teamname LVL Logo Club
KB1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kb2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 - Pige 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 16.1.2022

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vejle Boldklub U10 piger B Vejle Boldklub

U11 - Drenge 10 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 16.1.2022

Teamname LVL Logo Club
U11 drenge B B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
U11 drenge 1 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
ØBG Silkeborg B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Ommersyssel IF2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
ØBG Silkeborg 2 B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Tmg C Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Hold2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Ommersyssel IF C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Hold1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
HSK C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U11 - Pige 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9.1.2022

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB2 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Assens IF C Assens IF Logo Assens IF

U12 - Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 7.1.2022

Teamname LVL Logo Club
U12 drenge 1 B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Viborg FF B Viborg FF Logo Viborg FF
NV Djurs B Nv Djurs
NV Djurs B Nv Djurs
Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U12 - Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 9.1.2022

Teamname LVL Logo Club
U12 drenge 2 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Assens IF C Assens IF Logo Assens IF
NV Djurs C Nv Djurs

U12 - Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 15.1.2022

Teamname LVL Logo Club
S-D Randers B
Helsted 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - January 16 2022
Last signup
Wednesday, December 15, 2021

Organisation
Vorup Frederiksberg Boldklub
Place
Ulvehøj Hallen
Address
Møllevangsvej 7
Postalcode
8940
City
Randers Sv
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
info@ulvehojcup.dk
Sparkron Ulvehøj-Cup 2022 map

Tournament overview