Nyråd Cup 2022

NYRÅD CUP 2022

Spillested:                    Vintersbøllehallen, Bakkebøllevej 6, Nyråd, 4760 Vordingborg.

Lørdag d. 8/1 2022        Drenge U7 (årg.15) Drenge U10 (årg.12) Drenge U13 (årg.09)

Søndag d. 9/1 2022       Drenge U9 (årg.13) Drenge U12 (årg.10)

Lørdag d. 15/1 2022      Drenge U8 (årg.14) Drenge U14 (årg.08) Drenge U17 (årg.05/06)

Søndag d. 16/1 2022     Drenge U11 (årg.11) Drenge U15 (årg.07)

VIGTIGT:                      Max 6 spillere på hvert hold, dog 7 spillere i årgang U7+U8+U9.

OBS                             STÆVNET ER IKKE NIVEAUOPDELT

Der må benyttes ÉN spiller født sidste halvdel af året før (Juli-Dec)

Præmier:                      U17, U15 og U14:

1. præmie: 2400 kr. til holdet

2. præmie: 1200 kr. til holdet

3. præmie:   600 kr. til holdet

Vi forbeholder os ret til at aflyse rækker/ ændre i præmier ved for få tilmeldte hold

Præmier:                      U13, U12, U11, U10, U9, U8, U7:

Pokaler til 1.- 2. og 3.pladsen (en til hver spiller)

Medaljer til puljevindere, som ikke når finalerne.

I U7 får alle spillere en medalje.

Alle hold får en slikpose.

I alle rækker kåres ”Årgangens spiller” af dommerbordet

Tilmelding:                  www.staevner.dk på https://staevner.dk/T17313/nyraad-cup-2022

(Alternativt til mail tilmelding@nyraadfodbold.dk eller tlf. 31680568)

Tilmeldingsgebyr:

U17, U15 og U14:                          500 kr.

Øvrige rækker:                              400 kr.

Betaling:                      Beløbet overføres med holdnavn og årgang til:  Reg. 6220   konto 6613069

Bekræftelse på tilmelding sendes, når betaling er modtaget.

Tilmeldingsfrist:          Senest den 12. december 2021

Program                       Sendes på mail og kan ses på hjemmesiden www.nyraadfodbold.dk samt

facebook senest 29. december 2021

I kan følge os på facebook ”Nyråd Cup”

Nyråd IF / Fodbold Ungdom

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Male 7 400 Lørdag 8/1-22 6 0
U8 Male 7 400 Lørdag 15/1-22 0 0
U9 Male 7 400 Søndag 9/1-22 4 0
U10 Male 6 400 Lørdag 8/1-22 13 0
U11 Male 6 400 Søndag 16/1-22 4 0
U12 Male 6 400 Søndag 9/1-22 5 0
U13 Male 6 400 Lørdag 8/1-22 6 0
U14 Male 6 500 Lørdag 15/1-22 4 0
U15 Male 6 500 Søndag 16/1-22 3 0
U17 Male 6 500 Lørdag 15/1-22 8 0

Signetud teams

U7 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8/1-22

Teamname LVL Logo Club
Ørslev C Ørslev
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Fk Sydsjælland

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15/1-22

Teamname LVL Logo Club

U9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9/1-22

Teamname LVL Logo Club
Møns Fk C
Møns Fk C
Næstved IF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 2 C Næstved IF Logo Næstved IF

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8/1-22

Teamname LVL Logo Club
TGB A Toreby
Møns Fk C
Lynge Broby 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Næstved IF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
Nykøbing FC B Nykøbing Falster
Langebæk Alliancen 1 Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen 2 Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16/1-22

Teamname LVL Logo Club
NLA-1 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Faxe Ladeplads Hvid C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Faxe Ladeplads Blå B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
NLA-2 Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 9/1-22

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads blå B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Faxe Ladeplads blå B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
TeamTelt
Lynge Broby 1 B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Lynge Broby 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 8/1-22

Teamname LVL Logo Club
Salming Væggerløse
TeamTelt
Slagelse Drengene
ØGIF Rød B
Nyråd/ Vordingborg 1 B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd/Vordingborg 2 B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15/1-22

Teamname LVL Logo Club
BD
HG 1 A Hg
HG 2 Hg
ØGIF Rød B

U15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 16/1-22

Teamname LVL Logo Club
Smågrisene Privat
BD
SKILZ A Privat Hold

U17 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 15/1-22

Teamname LVL Logo Club
Det andet hold A
Fars fede grise A Privat
Al-Khuoris børn A
HGB Rød B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB Blå C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Svend Gønge

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Held
8. - January 16 2022
Last signup
Sunday, December 12, 2021

Organisation
Nyråd Idrætsforening
Place
Vintersbøllehallen
Address
Bakkebøllevej 6, Nyråd
Postalcode
4760
City
Vordingborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
tilmelding@nyraadfodbold.dk
Nyråd Cup 2022 map

Tournament overview