Esbjerg fB Scandic Olympic Cup 2022

Scandic Olympic CUp 2020

Esbjerg fB afholder for anden gang dette stævne i påsken 2022, og henvender sig til klubber og hold der til dagligt spiller i liga 2, liga 3 og M rækkerne, i 2010 deltog der 40 hold i alt og vi garanterer en fantastisk oplevelse på alle aspekter, som forplejning, indkvartering, baner og logistik. I 2020 blev stævnet aflyst og der var der mere end 90 hold tilmeldte

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Male A/B 8 6 0
U14 Male A/B 11 18 0
U11 Male A/B 8 0 0
U13 Male A/B 11 16 0
U15 Male A/B 11 12 0
U16 Male A/B 11 0 0
U17 Male A/B 11 0 0

Signetud teams

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aakanden GF A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Esbjerg fB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Bramming B. (U11) B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Esbjerg fB (U11) B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Varde IF (U11) B Varde IF Logo Varde IF

U14 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svendborg fb B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Esbjerg fB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Ishøj IF B ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
IF Lyseng A If Lyseng
Boldklubben Frem (1) A Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Boldklubben Frem (2) B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Nødebo IF B Nødebo IF Logo Nødebo IF
Sundby Boldklub A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Hørsholm UI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Hørsholm UI (2) B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Esbjerg fB (2) B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sundby BK A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Esbjerg fB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Herlufsholm GF A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Aakanden GF A Aakanden GF Logo Aakanden GF
Gladsaxe-Hero Boldklub A Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
Kjøbenhavns Boldklub A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lerkils IF (S) B Lerkils If (s)
Esbjerg fB (U12A) A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Hammarby IF (Sverige) B Hammarby If (sverige)
Ølstykke FC A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Hørsholm UI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Herning Fremad A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Esbjerg fB (2) B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U15 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Esbjerg fB A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Tarup-Paarup IF A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Dalum IF B Dalum IF Logo Dalum IF
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hørsholm UI B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Esbjerg fB (2) B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Helle FC A Helle FC Logo Helle FC
Ringkøbing IF A Ringkøbing If
VSK Århus A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Hatting - Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U17 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
15. - April 18
Last signup
Friday, April 1, 2022

Organisation
Esbjerg Fb
Place
Veldtofte Idrætspark
Address
Sportsvej
Postalcode
6700
City
Esbjerg
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
torben@efbelitecup.dk
Esbjerg fB Scandic Olympic Cup 2022 map

Tournament overview