Boldklubben Frem julecup 2021

Boldklubben Frem afholder Julecup i dagene onsdag og torsdag d 29-30 december 2021 i Hafnia-Hallen indendørs kunstbane

Julius Andersensvej 6 2450 SV

Onsdag spiller vi 3mands i årgang 2015-2016-2017 (5 spiller pr hold) Min.3 kampe.Statuetter til alle

Torsdag spiller 5 mands (med målmand og 7 pr hold) Min. 3 kampe .A-B-C og præmier til 1-2-3

Regler 3 mands spilletid 8 min pr kamp hold der står først i programmet giver bolden op samt dommer ( døm selv  kampe)

Indspark og målspark.Er et hold bagud med 3 må man sætte en ekstra spiller ind til den står lige.Husk der er ingen målmand

Regler for 5 mands.Spilletid 8 min pr kamp Det hold der står først i programmet giver bolden op.Indkast og hjørnespark.Man må gerne spille tilbage til målmanden

Husk at overholde tilmeldingsfristen og indbetaling 350 kr den 18-12 på mobilpay 191062 med id og navn og klub

DeDer vil være Cafe hvor man kan købe kaffe m.m

Håber vi får nogle fornøjlige dage med masser af bold

Mvh Flemming Clausen Boldklubben Frem (fc@bkfrem.dk) 26737634

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
2017 Mixed 3 350 Onsdag 8 0
2016 Mixed 3 350 Onsdag 18 0
2015 Mixed 3 350 Onsdag 28 0
2014 Mixed A 5 350 Torsdag 13 0
2014 Mixed B 5 350 Torsdag 4 0
2014 Mixed C 5 350 Torsdag 4 0

Signetud teams

2017 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag

Teamname LVL Logo Club
Fremson 2017 C Hvidovre
Hornbæk IF 2017 mix C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
BK Rødovre Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre

2016 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB’s drenge Q1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB’s drenge Q1/1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Pioneren 1 B Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Vestia 1 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Vestia 2 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Kb Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FB A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
HIF Løver Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Tigre Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
ØIF-1 B Ørestad IF Logo Ørestad IF
ØIF-2 B Ørestad IF Logo Ørestad IF
FC Rudersdal A Fc Rudersdal
FC Rudersdal 1 A Fc Rudersdal 1
BK Rødovre Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre

2015 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 B Solrød FC Logo Solrød FC
Haslev FC 1 B Haslev Fc
Haslev FC 2 C Haslev Fc
Haslev FC 3 C Haslev Fc
Pioneren b B Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Pioneren C C Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Allerød FK bronze A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK Blå C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
KB Q1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby IF Gul A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndby IF Blå A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndby IF Grøn B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
HIC C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Fremad Valby 1 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 3 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 4 C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Allerød FK Hvid B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

2014 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club
Ørestad IF A Ørestad IF Logo Ørestad IF
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Ab Tårnby 1 A Kastrup
Boldklubben Frem A Boldklubben Frem
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sengeløse B Sengeløse
Vallensbæk IF A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk if C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

2014 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club
Ab Tårnby 2 B Tårnby
Boldklubben Frem B Boldklubben Frem
Gladsaxe-Hero Boldklub B Gladsaxe-Hero Boldklub
HIK Ekstra Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

2014 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag

Teamname LVL Logo Club
Ørestad IF C Ørestad IF Logo Ørestad IF
Boldklubben Frem C Boldklubben Frem
Gladsaxe-Hero Boldklub C Gladsaxe-Hero Boldklub
HIC C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
29. - December 30 2021
Last signup
Tuesday, December 21, 2021

Organisation
Boldklubben FREM
Place
Hafnia -Hallen
Address
Julius Andersensvej 6
Postalcode
2450
City
København SV
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
flemming.clausen62@gmail.com
Boldklubben Frem julecup 2021 map

Tournament overview