Faxe-Kondi Thor-Cup 2022

FAXE-KONDI THOR-CUP 2022

Sportsforeningen FREM Thyregod afholder for 41. gange i træk, det store traditionsrige indefodboldstænve Faxe-Kondi Thor-Cup. Det foregår d. 21.-23. januar 2022.

Vi spiller i alle ungdomsrækker og for både drenge og piger. Vi forsøger altid at afvikle både A og B finaler på alle årgange.

Ved for få tilmeldinger i en række forbeholder vi os ret til at slå rækkerne sammen.

Præmier: Der er personlige præmier til alle finalehold, samt medaljer eller statuetter til finalehold til og med U11. Der er præmier til 6 spillere pr. hold i rækker hvor der spilles med 4 spillere på banen.

Desuden er der masser af SPURTPRÆMIER til alle hold, så ingen går tomhændet hjem.

Sidste frist for tilmelding er lørdag d. 7. januar 2022 (eller når rækkerne er fyldt op). Program udsendes på mail, samt publiceres på vores hjemmeside ca. 9 dage før stævnet. Find flere oplysninger på vores hjemmeside www.frem-thyregod.dk.

Tilmelding foregår her på siden via staevner.dk

VIGTIGT:

Der skal betales ved tilmelding. Dette foregår via MobilePay på nummer 73241 (Frem Thyregod - Thor-Cup) Husk at sætte holdnavn og række/årgang på indbetalingen.

Betaling kan også overføres til vores bankkonto: 0867 - 553 56 06333 - Husk at anføre holdnavn samt række/årgang på indbetalingen.

Først når betalingen er registreret er tilmeldingen gyldig. Tilmelding er bindende, så det betragtes ikke som afbud at undlade indbetalingen - kontakt os ved afbud.

Bemærk venligst at de anførte spilledage er vejledende.

NB: U8-U9 og U10 afvikles som udgangspunkt efter DBU's vejledning (som 5 mands med målmand). Vores erfaring er ikke alle synes 5 mands er en god ide, og vi vil helst spille på den måde i kan lide.

Derfor U8-U9 og U10 A-rækken afvikles som "normal" 4 mands, og B/C række afvikles som 5-mands. Skriv MEGET gerne i kommentar feltet, hvis du har et A-hold men ønsker 5 mands, eller du har et B-hold og ønsker 4-mands. Vi er lydhør, og afvikler det som flertallet ønsker.

Har du brug for yderligere oplysninger eller spørgsmål, er du velkommen til at kontakter undertegnede.

Med sportslig hilsen
FREM Thyregod
Brian Nielsen
bsn@frem-thyregod.dk
Tlf.: 53 70 49 40

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mix (2017) Mixed A B C 3 400 Lørdag 0 0
U6 Mix (2016) Mixed A B C 3 400 Lørdag 0 0
U7 Mix (2015) Mixed A B C 3 400 Lørdag 0 0
U8 Drenge (2014) Male A B C 5 425 Lørdag 4 0
U9 Drenge (2013) Male A B C 5 425 Lørdag 2 0
U10 Drenge (2012) Male A B C 4 425 Lørdag 6 0
U11 Drenge (2011) Male A B C 4 425 Lørdag 1 0
U12 Drenge (2010) Male A B C 4 500 Søndag 1 0
U13 Drenge (2009) Male A B C 4 500 Søndag 0 0
U14 Drenge (2008) Male A B C 4 500 Lørdag 4 0
U15 Drenge (2007) Male A B C 4 500 Lørdag 0 0
U16 Drenge (2006) Male A B C 4 525 Søndag 0 0
U17 Drenge (2005) Male A B C 4 525 Søndag 0 0
U19 Drenge (2003-2004) Male A B C 4 525 Fredag 3 0
U8 Piger (2012) Female A B C 5 425 Lørdag 1 0
U9 Piger (2013) Female A B C 5 425 Lørdag 0 0
U10 Piger (2012) Female A B C 5 425 Lørdag 1 0
U11 Piger (2011) Female A B C 4 425 Lørdag 2 0
U12 Piger (2010) Female A B C 4 475 Søndag 0 0
U13 Piger (2009) Female A B C 4 475 Søndag 0 0
U14 Piger (2008) Female A B C 4 475 Søndag 1 0
U15 Piger (2007) Female A B C 4 475 Søndag 0 0
U16 Piger (2006) Female A B C 4 500 Fredag 0 0
U18 Piger (2004-2005) Female A B C 4 500 Fredag 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5 Mix (2017) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U6 Mix (2016) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 Mix (2015) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge (2014) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Middelfart G&BK U8-A A

U9 Drenge (2013) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl Fodbold C
BIF hold 1 B Brande IF Logo Brande IF

U10 Drenge (2012) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team CR7 C
Give Fremad B B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad C C Give Fremad Logo Give Fremad
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U11 Drenge (2011) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge (2010) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brande If B

U13 Drenge (2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge (2008) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
The Cookies A
Krabberne FC B
The Golden Boyz B
Team Klinik Marguerit B

U15 Drenge (2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U16 Drenge (2006) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge (2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U19 Drenge (2003-2004) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Team Easy On A

U8 Piger (2012) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U9 Piger (2013) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger (2012) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Øster Starup Vester Nebel IF C

U11 Piger (2011) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Uldum IF 1 C Uldum If
Uldum IF 2 C Uldum If

U12 Piger (2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger (2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger (2008) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fodbold- og event B Vejle

U15 Piger (2007) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger (2006) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U18 Piger (2004-2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
21. - January 23 2022
Last signup
Friday, January 7, 2022

Organisation
FREM Thyregod
Place
Thyregod Fritidscenter og Badeland
Address
Søndergade 27E
Postalcode
7323
City
Give
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
bsn@frem-thyregod.dk
Faxe-Kondi Thor-Cup 2022 map

Tournament overview