Alhede-Cup 2022

Alhedens IF har den store glæde at indbyde til Alhede-Cup 2022 i Alhede-Hallerne, Trehusevej 7, Frederiks, 7470 Karup J., den 14., 15. og 16. januar 2022.

Der spilles på håndboldmål i alle rækker på nær U7 og U6, som spiller på 3-bolds-mål.

For Old-Boys og Herre-Senior (max. serie 2) gælder følgende:

Max. 16 hold i hver række.

Max. 7 spillere = 4 markspillere og 3 udskiftere.

For Dame-Senior, U8 - U18 Piger og U8 - U19 Drenge gælder følgende:

Ved 10 - 14 hold, så brydes rækken om i A- og B-slutspil.

Ved mindst 15 hold, så brydes rækken om i A-, B- og C-slutspil.

Max. 7 spillere = 4 markspillere og 3 udskiftere.

For U10 Piger, U9 og U8 er følgende dog gældende:

Max. 7 spillere = 1 målmand, 4 markspillere og 2 udskiftere.

For U7 og U6 er følgende gældende:

Max. 5 spillere = 3 markspillere og 2 udskiftere.

Hver pulje afvikles særskilt uden videregående kampe. Dette betyder, at puljerne normalt kan afvikles inden for 2 timer med efterfølgende præmieoverrækkelse.

Præmier:

Dame-Senior, Herre- Senior, Old-Boys og U16 - U19:

Pengepræmier til nr. 1 og 2.

U11 - U15:

Pokal til nr. 1 og 2 + personlige præmier. Godtepose til alle hold.

U6 - U10:

Guldmedaljer til alle hold + en godtepose.

Tilmelding senest: Torsdag den 9. december 2021

I tilfælde af overtegning bliver rækkerne fyldt op i den rækkefølge vi modtager tilmeldingerne.

Ved udeblivelse fra stævnet, vil deltagergebyret blive opkrævet.

PS: Herre-Senior, U19 Drenge og U17 Drenge betaler ved tilmeldingen.

Deltagergebyret indsættes på reg.nr. 5959 kontonr. 8506604 eller mobilepay 40797954.

Tilmelding samt yderligere oplysninger hos:

Tage Johansen

40 79 79 54

tage.johansen1965@gmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Dame-Senior Female 4 500,- kr. Søndag eftermiddag/aften 9 0
Herre-Senior Male S. 2 4 600,- kr. Fredag 6 0
Old-Boys Male 4 600,- kr. Fredag 2 0
U19 Drenge Male 4 500,- kr. Lørdag 2 0
U18 Piger Female 4 450,- kr. Søndag 0 0
U17 Drenge Male 4 450,- kr. Lørdag 0 0
U16 Piger Female 4 450,- kr. Lørdag 0 0
U16 Drenge Male 4 450,- kr. Søndag 4 0
U15 Piger Female 4 400,- kr. Lørdag 0 0
U15 Drenge Male 4 400,- kr. Søndag 8 0
U14 Piger Female 4 400,- kr. Lørdag 5 0
U14 Drenge Male 4 400,- kr. Søndag 8 0
U13 Piger Female 4 400,- kr. Lørdag 6 0
U13 Drenge Male 4 400,- kr. Søndag 10 0
U12 Piger Female 4 400,- kr. Søndag 9 0
U12 Drenge Male 4 400,- kr. Søndag 9 0
U11 Piger Female 4 400,- kr. Søndag 4 0
U11 Drenge Male 4 400,- kr. Lørdag 8 0
U10 Piger Female 5 350,- kr. Søndag 2 0
U10 Drenge Female 4 350,- kr. Søndag 7 0
U9 Piger Female 5 350,- kr. Lørdag 3 0
U9 Drenge Male 5 350,- kr. Lørdag 10 0
U8 Piger Female 5 350,- kr. Lørdag 1 0
U8 Drenge Female 5 350,- kr. Lørdag 13 0
U7 Piger Female 3 300,- kr. Lørdag 3 0
U7 Drenge Male 3 300,- kr. Lørdag 9 0
U6 Drenge Male 3 300,- kr. Lørdag 4 0

Signetud teams

Dame-Senior 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Hammel GF
SUB 09 (1)
SUB 09 (2)
Oldgirls
Byens Guldsmed
De Unge A
Vellev-langå C
Alhedens if 1

Herre-Senior 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Eastside viborg
Klint Byg
QC 20
MM, bedre kendt som Mosemændene Kjellerup IF Logo Kjellerup IF
Valsgård IF 83
BJ Bilsyn

Old-Boys 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
FL12 C Fl12
Oldminton

U19 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF B
Give Guns B Give Fremad Logo Give Fremad

U18 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U17 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U16 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Din Mor IF
Alhedens IF
The Green Boys A
BMK Drengene B

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hammel GF
Alhedens IF
Hvidbjerg bank. B Holstebro
Salling IK B
Friløberne C Friløberne
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF

U14 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sjørslev-Demstrup IF C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Løgstør IF 1
Løgstør IF 2
Hjerm-Linde 1 C
Hjerm-Linde 2 C

U14 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bording if 1 B Bording IF Logo Bording IF
Bording if 2 B
Sjørslev-Demstrup IF 1 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Sjørslev-Demstrup IF 2 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
BMK Drengene B
Kjellerup IF
Friløberne C Friløberne

U13 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
søften 1 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Søften 2 C Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening
Skive IK 1 C
Skive IK 2 C
Bording IF C Bording
Løgstør IF

U13 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF 1
Alhedens IF 2
Bording 1 C Bording IF Logo Bording IF
Bording 2 C Bording IF Logo Bording IF
Sjørslev-Demstrup IF 1 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Green Boys A
Ulstrup IF
Farsø Ullits IK 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø Ullits IK 2 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U12 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ikast fc A Ikast FC Logo Ikast FC
Alhedens IF C
Bt/svif 1 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Fortuna Svendborg 1 A
Fortuna Svendborg 2 B
Fortuna Svendborg 3 B
Bording IF C Bording
BT/SVIF 2 C

U12 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hammel GF B
Alhedens IF B
Sjørslev-demstrup if 1 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Sjørslev-demstrup if 2 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Bmk 90 B
Brande If B Brande
Farsø Ullits IK 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø Ullits IK 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U11 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
De Gule Bier C Skive Ik
Fortuna svendborg B
Ikast fc B Ikast FC Logo Ikast FC
BT/SVIF C

U11 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Alhedens if 1 B
Alhedens IF 2 B
FHIF C Feldborg Haderup IF Logo Feldborg Haderup IF
Farsø/Ullits IK 1 C Farsø/ullits Ik 1
Farsø/Ullits IK 2 C Farsø/ullits Ik 2
Bmk 90 2 C
Bmk 90 1 C

U10 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF C
SUB 88 C

U10 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF 1 C
Alhedens IF 2 C
Sjørslev-Demstrup IF 1 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Sjørslev-Demstrup IF 2 C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
BMK 90 1 B
BMK 90 2 C
BT/SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U9 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF C
Bording IF B Bording IF Logo Bording IF

U9 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF B
KK-Ungdom
Stoholm IF C
Sjørslev-Demstrup IF C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
TVS
Viborg Søndermarken 1 A
Viborg Søndermarken 2 B
Viborg Søndermarken 3 B
Løgstør IF 1 B
Løgstør IF 2 C

U8 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KK-Ungdom

U8 Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF B
IF Trojka/Team Nørreå
Viborg Søndermarken IK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken IK 2 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken IK 3 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken IK 4 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Viborg Søndermarken IK 5 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Ha 85 - 1 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA 85 - 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ha 85 - 3 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Ravnsbjerg IF
Skive IK, Egeris 1
Skive IK, Egeris 2

U7 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Alhedens IF C
Overlund GF 1
Overlund GF 2

U7 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Viborg sik u6
Houlkær Fodboldklub 1 B Viborg
Houlkær Fodboldklub 2 B Viborg
Houlkær Fodboldklub 3 B Viborg
Viborg Sdrm. IK
Sjørslev-Demstrup IF C Sjørslev-Demstrup Idrætsforening Logo Sjørslev-Demstrup Idrætsforening
Skive IK 1 C Skive IK Logo Skive IK
Skive IK 2 B Skive IK Logo Skive IK
Ravnsbjerg IF

U6 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KK-Ungdom
Viborg SIK 1
Viborg SIK 2
Ulstrup IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
14. - January 16
Last signup
Thursday, December 9, 2021

Organisation
Alhedens Idrætsforening
Place
Alhede-Hallerne
Address
Trehusevej 7, Frederiks
Postalcode
7470
City
Karup J
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
tage.johansen1965@gmail.com
Alhede-Cup 2022 map

Tournament overview