HIF - Medaljestævne d.28 november 2021

HIF - Medaljestævne d.28 november 2021

Hvidovre Idrætsforening inviterer til indendørsstævne med bander og FUTSAL bold, for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U9 søndag d.28 november 2021.

Tilmeldingsgebyret er KUN 200,- i U6+U7 og 250,- i U8+U9 pr. hold (medaljer til alle)

Tid og sted: Dansborghallen, Sollentuna Allé 2, 2650 Hvidovre.

U6 spiller søndag kl.9-11: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U7 spiller søndag kl.11-13: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U8 spiller søndag kl.13-15: A pulje og B/C pulje, 5 kampe til alle hold.
U9 spiller søndag kl.15-17: A pulje og B/C pulje, 5 kampe til alle hold.

Drenge            Format             Holdgebyr         Antal spillere
U6 (2016)        3 vs. 3              Kr. 200,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U7 (2015)        3 vs. 3              Kr. 200,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U8 (2014)        4 vs. 4              kr. 250,-            Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 4 vs. 4 (med målmand)
U9 (2013)        4 vs. 4              kr. 250,-            Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 4 vs. 4 (med målmand)

Der spilles 8 minutter pr. kamp, uden pause i kampen, dvs. kun 1 halvleg. Tidtagningen styres centralt af dommerbordet med ”running clock”.

Medaljer til alle hold, hvert hold tildeles 5 medaljer. Ekstra medaljer kan bestilles for 30,- pr. medalje.

Alle kampe i U6 og U7 spilles på tværs af 1/3 del håndboldbane på bandemål med net i banden. Alle kampe i U8 og U9 spilles på tværs af 1/2 del håndboldbane på bandemål med net i banden.

Dette indendørsstævne afvikles med bander hele vejen rundt og store midterpølser til opdeling af banerne. Alle kampe afvikles med FUTSAL bolde ud fra devisen, flere boldberøringer, mere spil, flere afleveringer, flere 1 vs. 1 dueller og flere skud på mål. Skriv endelig til risbjerg@hif.dk for nærmere uddybelse.

Der spilles med en speciel støddæmpet Futsalbold, som er mindre og giver spillere en unik mulighed for at drible, tæmme og sparke i højt tempo.

Der er 3 spillere på banen af gangen i U6 og U7. 4 spillere på banen ad gangen i U8 og U9 hvoraf den ene må tage med hænder (er målmand).

Ingen niveaudelte hold i U6 og U7. Niveaudeling i U8 og U9 med A pulje og B/C pulje.

Ved spørgsmål skriv til risbjerg@hif.dk

Info om indbetaling udsendes 2 uger inden stævneafviklingen. Tilmelding er først reelt gyldig efter modtagelse af betaling.

Program fremsendes i ugen op til stævner. Men den programsatte tidsafvikling for de respektive årgange holder!

Med Venlig hilsen
Jack Nilaus
Børneakademileder
U3 til U12 Hvidovre IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 søndag kl.9-11 Mixed ingen 3 200 Søndag d.28/11 kl.9-11 30 5
U7 søndag kl.11-13 Mixed ingen 3 200 Søndag d.28/11 kl.11-13 19 0
U8 A søndag kl.13-15 Mixed A 4 250 Søndag d.28/11 kl.13-15 6 0
U8 B/C søndag kl.13-15 Mixed B/C 4 250 Søndag d.28/11 kl.13-15 12 2
U9 A søndag kl.15-17 Mixed A 4 250 Søndag d.28/11 kl.15-17 6 0
U9 B/C søndag kl.15-17 Mixed B/C 4 250 Søndag d.28/11 kl.15-17 7 0

Signetud teams

U6 søndag kl.9-11 18 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.28/11 kl.9-11

Teamname LVL Logo Club
Kastrup boldklub 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup boldklub 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Værløse bk C Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Kb 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vestia 3 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
KB’S drenge Q1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB’S drenge Q1/1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fix 2 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
HIF Tigre B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Ishøj IF ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Kb uni Q3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vestia 2 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
HIF Geparder Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Zebra Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Vestia 1 Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
HIF Krokodiller Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U7 søndag kl.11-13 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.28/11 kl.11-13

Teamname LVL Logo Club
Rebæk IF U7 Rebæk If Logo Rebæk If
Rosenhøj bk B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Pioneren B B Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Pioneren C C Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Hvidovre If 1 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre If 2 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre if 3 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
VBA C Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Fk sydsjælland FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Jyllinge fc 1 Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Jyllinge fc 2 Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Hvidovre If 4 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre If 5 Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIK Ekstra Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
KB Q1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Ab tårnby Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U8 A søndag kl.13-15 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.28/11 kl.13-15

Teamname LVL Logo Club
Avedøre if (1) Avedøre IF Logo Avedøre IF
KB FALK Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIF Løverne A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Bsf2 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bsf1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U8 B/C søndag kl.13-15 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.28/11 kl.13-15

Teamname LVL Logo Club
Avedøre IF (3) C Avedøre IF Logo Avedøre IF
KB Wind B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
HIF Ulvene C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Bsf3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Bsf4 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U9 A søndag kl.15-17 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.28/11 kl.15-17

Teamname LVL Logo Club
Farum Blå A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Islev bk A Islev Boldklub Logo Islev Boldklub
KB Løver 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk friheden a A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Glostrup Glostrup FK Logo Glostrup FK
KB Løver 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 B/C søndag kl.15-17 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.28/11 kl.15-17

Teamname LVL Logo Club
Islev bk B Islev Boldklub Logo Islev Boldklub
Islev bk C Islev Boldklub Logo Islev Boldklub
KB Løver 3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk friheden b/c C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
KB Løver 4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
November 28
Last signup
Wednesday, November 24, 2021

Organisation
Hvidovre IF
Place
Dansborghallen
Address
Sollentuna Allé 2
Postalcode
2650
City
Hvidovre
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
risbjerg@hif.dk
HIF - Medaljestævne d.28 november 2021 map

Tournament overview