HIF – Medaljestævne d.18-19 december 2021

HIF – Medaljestævne d.18-19 december 2021

Hvidovre Idrætsforening inviterer til indendørsstævne med bander og FUTSAL bold, for drenge Mikro- og Børnehold, U6-U9 søndag d.18-19 december 2021.

Tilmeldingsgebyret er KUN 200,- i U6+U7 og 250,- i U8+U9 pr. hold (medaljer til alle hold)

Tid og sted: Indendørs i Dansborghallen, Sollentuna Allé 2, 2650 Hvidovre.

U6 spiller lørdag (kl.9-11 er fuldt booket) og 11-13: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U7 spiller søndag kl.9-11 og 11-13: ingen niveaudeling, 5 kampe til alle hold.
U8 spiller lørdag kl.13-15 og 15-17: A pulje og B/C pulje, 5 kampe til alle hold. (kl.13-15 B-pulje er fuldt booket)
U9 spiller søndag kl.13-15 og kl.15-17: A pulje og B/C pulje, 5 kampe til alle hold.

Drenge             Format             Holdgebyr       Antal spillere

U6 (2016)        3v3                    kr. 200,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U7 (2015)        3v3                    kr. 200,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 3 vs. 3 (uden målmand)
U8 (2014)        4v4                    kr. 250,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 4 vs. 4 (med målmand)
U9 (2013)        4v4                    kr. 250,-           Holdstørrelse 5 spillere, kampformat 4 vs. 4 (med målmand)                                                                               - Målmand i U8 og U9 må ”kun” parere

Der spilles 8 minutter pr. kamp, uden pause i kampen, dvs. kun 1 halvleg. Tidtagningen styres centralt af dommerbordet med ”running clock”.

Medaljer til alle hold, hvert hold tildeles 5 medaljer. Ekstra medaljer kan bestilles for 30,- pr. medalje.

Alle kampe i U6 og U7 spilles på tværs af 1/3 del håndboldbane på bandemål med net i banden. Alle kampe i U8 og U9 spilles på tværs af 1/2 del håndboldbane på bandemål med net i banden.

Dette indendørsstævne afvikles med bander hele vejen rundt og store midterpølser til opdeling af banerne. Alle kampe afvikles med FUTSAL bolde ud fra devisen, flere boldberøringer, mere spil, flere afleveringer, flere 1 vs. 1 dueller og flere skud på mål. Skriv endelig til risbjerg@hif.dk for nærmere uddybelse.

Der spilles med en speciel støddæmpet Futsalbold, som er mindre og giver spillere en unik mulighed for at drible, tæmme og sparke i højt tempo.

Der er 3 spillere på banen ad gangen i U6 og U7. 4 spillere på banen ad gangen i U8 og U9 hvoraf den ene må tage med hænder (er målmand der kun må parere).

Ingen niveaudelte hold i U6 og U7. Niveaudeling i U8 og U9 med A pulje og B/C pulje.

Ved spørgsmål skriv til risbjerg@hif.dk

Info om indbetaling udsendes 2 uger inden stævneafviklingen. Tilmelding er først reelt gyldig efter modtagelse af betaling.

Program fremsendes i ugen op til stævner. Men den programsatte tidsafvikling for de respektive årgange holder!

Med Venlig hilsen
Jack Nilaus
Børneakademileder
U3 til U12 Hvidovre IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 lørdag kl.9.00-11.00 Male ingen 3 200 Lørdag d.18/12 kl.9.00-11.00 25 1
U6 lørdag kl.11.00-13.00 Male ingen 3 200 Lørdag d.18/12 kl.11.00-13.00 22 1
U7 søndag kl.9.00-11.00 Male ingen 3 200 Søndag d.19/12 kl.09.00-11.00 11 0
U7 søndag kl.11.00-13.00 Male ingen 3 200 Søndag d.19/12 kl.11.00-13.00 21 0
U8 C lørdag kl.13.00-15.00 Male C 4 250 Lørdag d.18/12 kl.13.00-15.00 6 0
U8 B lørdag kl.13.00-15.00 Male B 4 250 Lørdag d.18/12 kl.13.00-15.00 7 1
U8 A lørdag kl.15.00-17.00 Male A 4 250 Lørdag d.18/12 kl.15.00-17.00 9 3
U8 B/C lørdag kl.15.00-17.00 Male B/C 4 250 Lørdag d.18/12 kl.15.00-17.00 3 0
U9 C søndag kl.13.00-15.00 Male C 4 250 Søndag d.19/12 kl.13.00-15.00 4 0
U9 B søndag kl.13.00-15.00 Male B 4 250 Søndag d.19/12 kl.13.00-15.00 9 0
U9 A søndag kl.15.00-1700 Male A 4 250 Søndag d.19/12 kl.15.00-17.00 6 0
U9 B/C søndag kl.15.00-1700 Male B/C 4 250 Søndag d.19/12 kl.15.00-17.00 6 0

Signetud teams

U6 lørdag kl.9.00-11.00 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/12 kl.9.00-11.00

Teamname LVL Logo Club
HIF Løver Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Leopard Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Zebra Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KB Q2 (1) Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VBA 1 Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
VBA 2 Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Ab taarnby Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Ab taarnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kb Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q1 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q2 (2) A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
KbQ3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U6 lørdag kl.11.00-13.00 17 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/12 kl.11.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
HIF Tigre Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Næsehorn Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
B93 b 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 B 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kastrup boldklub 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup boldklub 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Ishøj IF B ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
B1908 a1 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 a2 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 c C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Fløng u6 / 2016 A Fløng-Hedehusene Fodbold Logo Fløng-Hedehusene Fodbold
Roskilde kfum u6 B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Kastrup boldklub 3 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BK Rødovre Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Fcr A Fc Rudersdal

U7 søndag kl.9.00-11.00 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/12 kl.09.00-11.00

Teamname LVL Logo Club
Greve drengene A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hellerup ik A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Ab tårnby Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIF Barca Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Real Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Greve fodbold u7 hvid-1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve fodbold u7 hvid-2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve fodbold u7 hvid-3 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U7 søndag kl.11.00-13.00 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/12 kl.11.00-13.00

Teamname LVL Logo Club
Rosenhøj bk B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj bk B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FB2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Allerød FK 2 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Fb 2 - hold 2 B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
KBQ3 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Liverpool Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
PSG Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre
HIF Liverpool Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF Chelsea Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIF City Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
KB Q4 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KBQ1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Fk sydsjælland FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
NKF 1 B Nivå-Kokkedal FK Logo Nivå-Kokkedal FK

U8 C lørdag kl.13.00-15.00 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/12 kl.13.00-15.00

Teamname LVL Logo Club
Hif ulvene C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Brønshøj boldklub C Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj boldklub C Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
B93 u7 1 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 u7 2 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U8 B lørdag kl.13.00-15.00 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/12 kl.13.00-15.00

Teamname LVL Logo Club
HIF Rævene B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
HIK Ekstra B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB Wind B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 B B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
FB-gul B Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U8 A lørdag kl.15.00-17.00 6 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/12 kl.15.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
HIF Løverne A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
KB Falk Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Ab tårnby 1 A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fodboldtosserne A Fodboldtosserne
GFA Grøn A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi

U8 B/C lørdag kl.15.00-17.00 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d.18/12 kl.15.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
Ab tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIF Tigerne B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Solrød b B Solrød FC Logo Solrød FC

U9 C søndag kl.13.00-15.00 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/12 kl.13.00-15.00

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF 1 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Valby boldklub C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
B1903 - tigerne C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BK Rødovre Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre

U9 B søndag kl.13.00-15.00 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/12 kl.13.00-15.00

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF 1 B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Husum B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B1903 - Løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BK Rødovre Boldklubben Rødovre Logo Boldklubben Rødovre

U9 A søndag kl.15.00-1700 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/12 kl.15.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre IF 1 A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Islev bk A Islev Boldklub Logo Islev Boldklub
Kb løver 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb løver 2 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Glostrup (gfk) A Glostrup FK Logo Glostrup FK

U9 B/C søndag kl.15.00-1700 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d.19/12 kl.15.00-17.00

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre if 1 C Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Islev bk B Islev Boldklub Logo Islev Boldklub
Islev bk blå Islev Boldklub Logo Islev Boldklub
Lsf 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Kb løver 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kb løver 4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - December 19 2021
Last signup
Wednesday, December 15, 2021

Organisation
Hvidovre IF
Place
Hvidovre Stadion - Dansborghallen
Address
Sollentuna Alle 2
Postalcode
2650
City
Hvidovre
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
risbjerg@hif.dk
HIF – Medaljestævne d.18-19 december 2021 map

Tournament overview