AVGIF Indoor Cup 2022

AVGIF Indoor Cup 2022

Vi er stolte over at kunne præsentere AVGIF Indoor Cup 2022

Stævnet afholdes i drengerækker, men piger er selvfølgelig også velkomne.

Stævnet afholdes lørdag d.19 og søndag d. 20. Marts.

For at få så jævnbyrdige kampe som muligt afholdes stævnet udelukkende som et B/C-stævne. Dette betyder, at vi kun ønsker klubhold til stævnet og ikke sammensatte sponsorhold. Stævneledelsen forbeholder sig derfor også ret til at fratage et evt. A-hold muligheden for præmier til stævnet.

Der vil være masser af muligheder for at få nogle hyggelige timer sammen til et stævne, der byder på en masse fodbold. Det er meget vigtigt for os, at alle hold får en god oplevelse ved AVGIF Indoor Cup 2022. Der vil også være en stor sponsor tombola samt mulighed for at købe mad i klubbens cafeteria.

Tilmelding

Det går efter først-til-mølle princippet, så gør det med det samme.

HUSK AT VI HAR HAFT UDSOLGT I ALLE RÆKKER DE SIDSTE 5 ÅR - SÅ SKYND DIG AT TILMELDE DIT HOLD

Tilmelding og betaling skal ske senest d. 4. Marts 2022.

Ved betaling;  HUSK at påføre holdets navn samt aldersrække, tak.

Hold gebyr er som følger:

3 bold - 350,-

4/5 mands - 395,-

Rækker og afvikling af stævnet

Vi spiller efter DBUs regler. Dvs.:

U6-U7 er 3-mands på tværs af banen uden fast målmand. Førstnævnte hold leder kampen.

U8-U9 er med 5 mand på banen og fast målmand

U10 spiller med 4 mand i marken, med en spiller over midten

Der vil være erindringspræmier til alle spillere.

Hvornår

Lørdag d. 19. Marts spiller U6-U7 først og herefter U10

Søndag d. 20. Marts spiller U8-U9

Hvor

Stævnet afholdes i Almind/Viuf hallen Storegaden 9, 6052, Viuf

Vi glæder os til at byde jer velkommen.

Hvor mange

Max holdstørrelse for U6 - U7 er 5 spillere.

Max holdstørrelse for U8 - U10 er 7 spillere.

BETALING

Betaling skal ske ved tilmelding til vores konto

Regnr. 5098 - Kontonr. 1324937

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed B/C 3 350 Lørdag d. 19 Marts 19 0
U7 Mixed B/C 3 350 Lørdag d. 19. Marts 34 0
U8 Mixed B/C 5 395 Søndag d. 20. Marts 22 0
U9 Mixed B/C 5 395 Søndag d. 20. Marts 18 1
U10 Mixed B/C 5 395 Lørdag d. 19. marts 13 1

Signetud teams

U6 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 19 Marts

Teamname LVL Logo Club
AVGIF Fodbold 1 B
AVGIF Fodbold 2 B Viuf
Seest Boldklub B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
BGIF 1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 3 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Harte Fodbold 1 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte Fodbold 2 C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Dalby 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 3 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Kolding IF - 1 C Kolding
Kolding if - 2 B Kolding
Spangsbjerg If B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF

U7 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 19. Marts

Teamname LVL Logo Club
Almind Viuf 1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Almind viuf 2 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Mg & bk piger u7/u8 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalby - roberto carlos B Dalby Gf
Dalby - Ronaldinho B Dalby Gf
Dalby - Ronaldo r9 B Dalby Gf
Skødstrup SSF 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup ssf 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Gauerslund if 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 3 C Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Team Bjergsnæs Mose C
Vonsild FK 1 C Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 C Vonsild Fodbold Klub
ØSVNIF B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Bramdrupdam 1 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam 3 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Mg & Bk piger U7/U8 2 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK U7 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Seest Boldklub C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest Boldklub 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Lindved Tigers B Vejle
Lindved Lions C Vejle
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 4 B FC Horsens Logo FC Horsens
Harte G & IF MIX C Kolding

U8 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 20. Marts

Teamname LVL Logo Club
AVGIF 2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Haderslev FK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev fk 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Harte G&IF C Kolding
Kolding if b B
Kolding if c C
Vonsild FK 1 C Kolding
Vonsild FK 2 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Dalby GF 1 B
Dalby GF 2 C
NBSIF 1 B
Nbsif 2 B
Skibet IF C Skibet If
ØSVN IF C Øsvn If
AVGIF 1 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Haderslev FK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Vejle FC B Vejle

U9 14 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 20. Marts

Teamname LVL Logo Club
Mg&Bk B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Almind B Avgif Fodbold
BGIF 1 B Bramdrupdam Gif
BGIF 2 C Bramdrupdam Gif
Skibet if 2 C Vejle
Skibet if 1 B Vejle
Herning Fremad U9 B3 B Her
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB C Odense Sv
Herning fremad 3 C Herning Fremad Logo Herning Fremad
Kolding boldklub B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Stilling if 1 B Stilling IF Logo Stilling IF
Stilling if 2 B Stilling IF Logo Stilling IF
Herning fremad B

U10 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 19. marts

Teamname LVL Logo Club
Seest boldklub B
Almind-Viuf B
Almind-viuf 2 C
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 1 C Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 C Vonsild Fodbold Klub
Gårslev GF B Gårslev
Dalby GF B Dalby Gf
Dalby GF 1 C Dalby Gf
Dalby GF 2 C Dalby Gf

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
19. - March 20
Last signup
Friday, March 4, 2022

Organisation
Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Almind-Viuf Hallen
Address
Storgaden 9
Postalcode
6052
City
Viuf
Sport
Soccer
Type
Indoor tournament

Organisermail
fodboldavgif@gmail.com
AVGIF Indoor Cup 2022 map

Tournament overview