Brøndby Mini Cup 2.-3.april

Brøndby Mini Cup 2.-3.april

FEDE DELTAGER POKALER TIL ALLE !

To fribilletter pr.spiller + træner/leder til en 3F Superliga-kamp

(max 18 billetter til et 5-mands hold, og max 12 billetter til et 3-mands hold)

En-dags stævne udendørs på vores kunstbaner. Der vil være fokus på spilletid og korrekt matching, hvilket vi beder jer fokusere på, når I melder til, så alle får mest muligt ud af stævnet.

ALLE RÆKKER AFVIKLES I EN TURNERINGS FORM, SOM GØR AT MAN SOM MINIMUM FÅR 5 KAMPE.

Brøndbyernes IF fokuserer i børnefodbolden på glæde og spilletid og ikke resultater.

2 X 6 MINUTTER. ALLE KAMPE BLIVER FLØJTET I GANG OG AF, OVER HØJTALERE.

Det opførte hjemmehold stiller med en dommer.

U7 spiller 3-mands og må have 5 spillere med, mens øvrige rækker spiller 5-mands, og må have 8 spillere med. Der bliver spillet på henholdsvis 3-mands og 5-mands mål.

Der er et holdgebyr på 575kr. pr. deltagende hold. U7 spiller 3-mands med et hold gebyr på 400kr.

Er efterspørgslen stor vil rækkerne kunne udvides.

BETALINGSINFO SENDES PÅ MAIL LØBENDE I TILMELDINGSPERIODEN. BEMÆRK AT HOLDGEBYR IKKE TILBAGEBETALES VED AFBUD EFTER UDSENDELSE AF KAMPPROGRAM. TURNERINGSLEDELSEN FORBEHOLDER SIG RET TIL AT FLYTTE TILMELDTE HOLD OP ELLER NED I NIVEAU. SPILLEDAGEN ER VEJLEDENDE, ALT EFTER HVOR MANGE HOLD DER TILMELDES.

Vi henviser til DBU Sjællands regler for 3-mands & 5-mands fodbold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 Lørdag Mixed 3-mands 400 Lørdag morgen 38 10
U8-B (søndag) Male B 5-mands 575 Søndag morgen 11 0
U8-C/D (søndag) Male C/D 5-mands 575 Søndag morgen 21 0
U10-B (søndag) Male B 5-mands 575 Søndag morgen 16 0
U10-C/D (søndag) Male C/D 5-mands 575 Søndag morgen 28 0
U8-A Male A 5-mands 575 Lørdag morgen 26 0
U8-B Male B 5-mands 575 Lørdag morgen 24 1
U8-C/D Male C/D 5-mands 575 Lørdag morgen 26 1
U9-A Male A 5-mands 575 Lørdag middag 17 0
U9-B Male B 5-mands 575 Lørdag middag 24 3
U9-C/D Male C/D 5-mands 575 Lørdag middag 36 10
U7-Søndag Mixed 3-mands 400 Søndag morgen 27 4

Signetud teams

U-7 Lørdag 18 confirmend signups, 10 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Rosenhøj BK 1 B Rosenhøj Bk
Rosenhøj BK 2 Rosenhøj Bk
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Allerød FK 2 C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Pioneren Sort B Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
Pioneren Hvid C Boldklubben Pioneren Logo Boldklubben Pioneren
RB Køge A Rb Køge
Brøndby IF - D A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF - C B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby if - b A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF - A C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Allerød FK + B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Greve fodbold hold hvid 2 A Greve Fodbold
Greve fodbold hold hvid 1 Greve Fodbold
HIC C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC

U8-B (søndag) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Fremad Amager - Rød B Fremad Amager
Skjold Birkerød GUL B
Sundby boldklub B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Solrød FC B
Solrød FC 2 B
B93 U8 B1 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 U8 B2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vallensbæk IF A Vallensbæk If
KB Mix B
KIF B Karlslunde If

U8-C/D (søndag) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Fremad Amager - Gul C Fremad Amager
Fremad Amager - Grøn C Fremad Amager
Bsf5 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Køge bk 2 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge bk 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Sengeløse C Sgif
Faxe 1 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Skjold Birkerød RØD C Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Faxe 2 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Solrød FC C
Solrød FC 2 C
Kbq3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vallensbæk IF A Vallensbæk If
Høng GF C Høng GF Logo Høng GF
Roskilde kfum C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U10-B (søndag) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården RØD B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BK Vestia - B B Boldklubben Vestia
Holbæk 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Roskilde KFUM blå B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
frederiksberg Boldklub A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Fc holte B FC Holte Logo FC Holte
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte

U10-C/D (søndag) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
BFC Lundegården Grøn C Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
KB All Stars C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Dream Team Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Vestia - C/D C Boldklubben Vestia
Holbæk 3 C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Solrød Fc C
Roskilde KFUM hvid C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Allerød FK C Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
HB A C Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
HB B Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
BK FIX Bk Fix

U8-A 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ørestad IF Orange A Ørestad IF Logo Ørestad IF
B93 A
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Glostrup A
RB Køge A Rb Køge
BK Friheden 1 A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Greve hold hvid (A) A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
FA 2000 A FA 2000 Logo FA 2000
KB-talent A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Skjold Rød A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Køge BK A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Vallensbæk IF A Vallensbæk If
Roskilde Kfum A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde

U8-B 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Ørestad IF Grøn B Ørestad IF Logo Ørestad IF
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Allerød FK B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
HIK Ekstra B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kastrup BK 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
BK Friheden 2 B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Greve hold hvid (B) B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
b93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Fa 2000 hvid B FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 Blå B FA 2000 Logo FA 2000
Bk Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Glostrup FK 2 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
KB løverne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Hic C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC

U8-C/D 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Kirke Hyllinge IF C
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Brøndby IF C Brøndby IF Logo Brøndby IF
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
If frem Bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Kastrup BK 2 C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Benløse IF C Benløse If
Rosenhøj 2 C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Jyllinge FC C Jyllinge Fc
Fk Sydsjælland 05 C Fk Sydsjælland 05
b93 C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Fa 2000 hvid C FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 Blå C FA 2000 Logo FA 2000
Raklev 1 C Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev 2 C Raklev GI Logo Raklev GI
Bk Skjold Sort C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BSF 4 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BRIF C Buerup-Reerslev If

U9-A 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Islev BK A Roedovre
RB Køge A Rb Køge
Brøndbyernes IF A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
HVB A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Jyllinge FC A Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Bk friheden b B
BK FRIHEDEN a A
Taastrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup fc 2 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Hareskov IF A A
Lyngby BK A Lyngby Boldklub 1921
KIF 2 A Karlslunde If

U9-B 18 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Islev BK B Roedovre
Espergærde if B Espergærde IF Logo Espergærde IF
Brøndbyernes IF Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Herstedøster IC 1 B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
HVB B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Vanløse hvid B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Skovshoved if B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
KB Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF B
Ffk sort C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Rosenhøj BK 2 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
BK Frem 1 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Hundige Boldklub hold 1 B Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Hundige boldklub hold 2 C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
BK Frem 2 C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Valby Boldklub B
Bs72 C Bs72
Jyllinge fc C Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club

U9-C/D 18 confirmend signups, 10 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Islev bk C Roedovre
Husum Boldklub C
Lynge-Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Valby Boldklub C
Espergærde IF - Hvid C Espergærde IF Logo Espergærde IF
Espergærde if - rød C Espergærde IF Logo Espergærde IF
IF Frem Bjæverskov C Bjæverskov
Vanløse blå C Vanløse IF Logo Vanløse IF
Brøndbyernes IF Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndbyernes IF Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Glasaxe-Hero C Soeborg
Herstedøster IC 2 C Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Rosenhøj BK C
Skovshoved if C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skovshoved if C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
KB Rød C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
FFK Hvid C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub

U7-Søndag 18 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
lynge-broby if B
Ølstykke FC A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC A Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
LBI 2 C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
AB Tårnby A Kastrup
Ørslev C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev FC2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev FC3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Fa 2000 blå A FA 2000 Logo FA 2000
Fa 2000 hvid B FA 2000 Logo FA 2000
Fa 2000 rød FA 2000 Logo FA 2000
KB Q1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q1 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Smørum 1 B
Smørum 2 B
Smørum 3 C
FC Rudersdal B Fc Rudersdal

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
2. - April 3

Organisation
Brøndbyernes IF
Place
Brøndby Stadion
Address
Brøndby Stadion, Klubhuset, 26
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
tobr@brondbyif.net
Brøndby Mini Cup 2.-3.april map

Tournament overview