Giraf Cup 2022

Giraf Cup på Savanen

Lørdag den 7. maj 2022 afvikler FC Nakskov igen Giraf Cup i samarbejde med Knuthenborg Park

De seneste år har der hvert år deltaget omkring 1800 glade børn ved stævnet i Knuthenborg Park

Kom og spil med giraffen og andre dyr....

Indgangspris:
Der er gratis adgang for spillere samt en voksen pr. spiller.
Øvrige tilskuere skal betale normal indgangspris i Knuthenborg.

Indgang:
Kun indgang via Knuthenborg Allé, indgang Maglemer

Priser og holdstørrelse:
U5, U6 og U7 som spiller 3-mandshold, der må deltage op til 5 spillere pr. hold - pris pr. hold 450 kr.
U8, U9 og U10 som spiller 5-mandshold, der må deltage op til 8 spillere pr. hold - pris pr. hold 650 kr.

Der er rækker for både drenge og piger - hos U5 og U6 spiller piger og drenge i samme række

Holdgebyr indbetales på bankkonto: 0693 0000383988

Holdet er først endeligt tilmeldt, når holdgebyret er betalt.

Skulle rækkerne blive fyldt op, inden tilmeldingsfristens udløb, vil der blive oprettet venteliste

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 drenge Male Ingen 3 450 12 0
U6 drenge Male Ingen 3 450 47 0
U7 drenge Male A-B-C 3 450 75 0
U7-U8 piger Female Ingen 3 450 11 0
U8 drenge Male A-B-C 5 650 40 0
U9 drenge Male A-B-C 5 650 64 0
U10 drenge Male A-B-C 5 650 27 0
U9-U10 piger Female Ingen 5 650 26 0

Signetud teams

U5 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Møns FK 1 C Møns FK Logo Møns FK
Hellas København S
Solrød FC C Solrød Fc
B. frem gazelle Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B. Frem løver Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Karrebæk IF C Karrebæk IF Logo Karrebæk IF

U6 drenge 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Møns FK 2 C Møns FK Logo Møns FK
Møns FK 3 C Møns FK Logo Møns FK
NFB U6 C Nfb
HVB 1 Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Måløv BK Mix 1 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Måløv BK Mix 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Ørslev GIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev GIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev GIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev GIF C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Køge nord fc C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
FC Storebælt C Fc Storebælt
ØUB Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub
Horslunde BK C
Østmøn FK C Østmøn Sgi
NFC U6
Maribo U6 hold 1 B Maribo BK Logo Maribo BK
Maribo U6 hold 2 C Maribo BK Logo Maribo BK
B 1938 U6 C B 1938
DMI C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
NFC U6 - 1 A
NFC U6 - 1 A
B. Frem Tigre Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Brede IF Brede IF Logo Brede IF
Herlufsholm GF (1) A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm GF (2) A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm GF (3) Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
VB C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub

U7 drenge 56 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
NIF B Næstved IF Logo Næstved IF
NFB U7 C Nfb
U7 maribo C Maribo BK Logo Maribo BK
LBI 1 Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 B Næstved
HG3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG4 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
LBI 2 Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Haslev FC (1) B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev FC (3) C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev FC (2) C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Stubbekøbing Boldklub C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Ørslev Rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Hareskov IF 1 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF 2 B Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF 3 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Hareskov IF 4 C Hareskov IF Logo Hareskov IF
Møns FK 4 C Møns FK Logo Møns FK
HG5 B Herlufsholm
Hg6 A Herlufsholm
Køge nord fc C Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Køge Løve A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge tiger B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Ulv C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Sundby Boldklub 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub 2 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
#1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Øub C Øster Ulslev Boldklub Logo Øster Ulslev Boldklub
Fc nakskov 2 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 1 C FC Nakskov Logo FC Nakskov
B 1938 U7 C B 1938
Hgb u7 / 3 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB U7 / 1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB U7 / 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
DMI C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
FC Nakskov 5 FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 4 FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 3 FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov 6 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Faxe Ladeplads IF C Mit Nr.
Karrebæk IF C Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
FC Nakskov 7 FC Nakskov Logo FC Nakskov
Vordingborg IF blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
NFC 1 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 2 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 2 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 3 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 4 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 5 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 6 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 7 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
VB C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub

U7-U8 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFB U7 piger C Nfb
SB Piger C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Hareskov IF C Hareskov IF Logo Hareskov IF
B1938 B B1938 Logo B1938
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HG Fodbold C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Fodbold C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Greve 1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8 drenge 34 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd IF C
Faxe BK 1 B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Faxe BK 2 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Greve Fodbold hold blå 1 A
Greve Fodbold hold blå 2 B
Greve Fodbold hold blå 3 C
Næstved IF B
Næstved IF 1 B
Haslev FC 1 B Haslev
Haslev FC 2 C Haslev
Gentofte-Vangede Idrætsforening A Gentofte-Vangede Idrætsforening
Gentofte-Vangede Idrætsforening B Gentofte-Vangede Idrætsforening
Gentofte-Vangede Idrætsforening C Gentofte-Vangede Idrætsforening
Ørslev Rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Toksværd Olstrup Fodbold U8 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
TGB B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Haslev FC 3 C
Køge BK Sort C
Køge BK Hvid C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Horslunde BK C
Maribo Boldklub A Maribo Boldklub
Maribo boldklub C Maribo Boldklub
Maribo Boldklub B Maribo Boldklub
B1938 B1938 Logo B1938
Sundby Boldklub 3 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby Boldklub 4 Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Eskilstrup boldklub C Eskilstrup Boldklub
Eskilstrup C Eskilstrup Boldklub
Vordingborg IF blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF hvid C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
NFC Blå A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FCN 1 B Fc Nakskov
VB C Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub

U9 drenge 52 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Møns Fk
Karlslunde 1 A Karlslunde If
Karlslunde 2 B Karlslunde If
FFK Hvid C Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
FFK Sort Frederiksværk Fodbold Klub Logo Frederiksværk Fodbold Klub
Karlslunde 3 C Karlslunde If
Herlufsholm 1 B
Herlufsholm 2 C
Herlufsholm 3 C
Østerbro IF B
Stubbekøbing Boldklub C Stubbekøbing Boldklub Logo Stubbekøbing Boldklub
Ørslev Rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Lynge-Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI C Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FC Storebælt C
MB U9 C
MB U9 C
Frem Sakskøbing C
Haslev FC C Haslev Fc
Haslev FC C Haslev Fc
Haslev FC C Haslev Fc
Haslev FC C Haslev Fc
Haslev FC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Østmøn FK Østmøn Sgi
Ølstykke u9 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
B1938 B1938 Logo B1938
Greve blå 1 C Greve Fodbold
Greve blå 1 C Greve Fodbold
Greve blå 1 C Greve Fodbold
FC Nakskov - Rød A FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov - Blå B FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov - Gul C FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov - Grøn C FC Nakskov Logo FC Nakskov
FC Nakskov - Lilla C FC Nakskov Logo FC Nakskov
Ølstykke U9 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
DMI 1 C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
DMI 2 C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Herlufsholm 4 C
Hellas C Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Nykøbing FC - Blå A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FC Nakskov Hvid C FC Nakskov Logo FC Nakskov
Nykøbing fc - rød C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC A B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC B B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Vordingborg IF hvid B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF blå B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF rød C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U10 drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Møns Fk
NFB U10 Nfb
Langebæk Alliancen 1 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen 2 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
MB1 C Maribo BK Logo Maribo BK
MB2 C Maribo BK Logo Maribo BK
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Eskilstrup C Eskilstrup Boldklub
Ørslev Rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
FCS 1 C Fc Storebælt
FCS 2 C Fc Storebælt
Solrød FC C Solrød Fc
Frem sakskøbing C
NFC B
NFC B
Karrebæk IF C Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
Herlufsholm GF C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
TGB A Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Vordingborg IF C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U9-U10 piger 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe BK U10 PIGER B Faxe Bk
BK Hekla B København S
BK Hekla B
NFB U10 piger C Nfb
MB C Maribo BK Logo Maribo BK
MB C Maribo BK Logo Maribo BK
FC Storebælt C Fc Storebælt
Hekla C
Frem sakskøbing C
Østmøn FK Østmøn Sgi
HG blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Nfc rød B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Blå B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Køge (Hvid) B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge (Sort) C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge (blå) C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
DMI C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Vordingborg IF hvid B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF blå C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 7

Organisation
FC Nakskov
Place
Knuthenborg Safaripark
Address
Knuthenborg Allé 1
Postalcode
4930
City
Maribo
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
girafcup@fcnakskov.dk
Giraf Cup 2022 map

Tournament overview