Møgeltønder Cup 2022

Møgeltønder Cup 2022

Vi byder igen i år velkommen til Møgeltønder Cup. En fodboldturnering for de glade amatører i alle aldersgrupper. Møgeltønder Cup er bygget op således, at de voksne spiller lørdag og ungdomsholdene søndag. Vær opmærksom på at datoen i år er ændret fra 1. weekend i september til weekenden den 21. & 22. maj 2022. Dette for at skabe de bedste rammer og muligheder for alle hold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - Mix Mixed 3 250 Søndag 5 0
U7 - Mix Mixed 3 250 Søndag 8 0
U8 - Piger Female 5 300 Søndag 0 0
U8 - Drenge Male 5 300 Søndag 8 0
U9 - Piger Female 5 300 Søndag 0 0
U9 - Drenge Male 5 300 Søndag 9 0
U10 - Piger Female 5 300 Søndag 1 0
U10 - Drenge Male 5 300 Søndag 9 0
U11 - Piger Female 8 350 Søndag 1 0
U11 - Drenge Male 8 350 Søndag 1 0
U12/U13 - Piger Female 8 350 Søndag 1 0
U12/U13 - Drenge Male 8 350 Søndag 7 0
U14/U15 - Piger Female 8 350 Søndag 1 0
U14/U15 - Drenge Male 8 350 Søndag 3 0
U16/U17 - Piger Female 8 350 Søndag 0 0
U16/U17 - Drenge Male 8 350 Søndag 0 0
Senior Damer Female 7 450 Lørdag 2 0
Senior Herrer Male 7 450 Lørdag 3 0
Old Girls K+29 Female 7 450 Lørdag 0 0
Old Boys M+32 Male 7 450 Lørdag 0 0
Veteran M+40 Male 7 450 Lørdag 2 0
Masters M+50 Male 7 450 Lørdag 0 0
Grand Old Masters M+60 Male 7 450 Lørdag 1 0
Senior Mix (min. 2 kvinder på banen) Mixed 5 400 Lørdag 0 0

Signetud teams

U6 - Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BBI Saxburg C
Tønder SF 1 C Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder SF 2 C Tønder SF Logo Tønder SF

U7 - Mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder 1 C
Møgeltønder 2 C
Tinglev IF B Tinglev IF Logo Tinglev IF
Tønder SF 1 B Tønder SF Logo Tønder SF
Tønder SF 2 B Tønder SF Logo Tønder SF
BBI Saxburg C
Tinglev IF 2 C Tinglev If

U8 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U8 - Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Møgeltønder C
EFB A A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB B B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EFB C C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Ribe BK 1 B
Ribe BK 2 C
Skærbæk ungdomsboldklub u8 B B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
RØB

U9 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 - Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg boldklub SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BNS B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Måbjerg A Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Skærbæk ungdomsboldklub u9 B B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Skærbæk ungdomsboldklub u9 B B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
TSF 1 A Tønder SF Logo Tønder SF
TSF 2 B
TSF 3 C Tønder SF Logo Tønder SF
RØB

U10 - Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lysabild C Lysabild

U10 - Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Nordals boldklub 2 C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
Lysabild C Lysabild
Møgeltønder
Bov IF 1 B BOV IF Logo BOV IF
Bov IF 2 C BOV IF Logo BOV IF
Skærbæk C
Møgeltønder UIF 2
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U11 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12/U13 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12/U13 - Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lysabild C Lysabild
Møgeltønder
FC Sydvest 1 Bredebro
FC Sydvest 2 Bredebro
TM Tønder B

U14/U15 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14/U15 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U16/U17 - Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U16/U17 - Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Senior Damer 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Senior Herrer 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Old Girls K+29 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Old Boys M+32 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Veteran M+40 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Masters M+50 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Grand Old Masters M+60 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Senior Mix (min. 2 kvinder på banen) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - May 22
Last signup
Monday, May 2, 2022

Organisation
Møgeltønder Ungdoms- & Idrætsforening
Place
Møgeltønder Stadion
Address
Møllevej 9
Postalcode
6270
City
Tønder
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
moegeltoendercup@gmail.com
Møgeltønder Cup 2022 map

Tournament overview