Zebra Cup 2022

Aalborg Chang inviterer endnu engang til vores traditionsrige ZEBRA CUP 2022 for drenge og piger i rækkerne U6 - U12.

Vi håber at se såvel tidligere som nye hold og spillere til en fantastisk dag i fodboldens tegn.

Der udbydes pigerrækker i alle årgange, samt niveaudeling i de højere drengerækker. Vi forbeholder os retten til at kombinere niveauerne, hvis der ikke er nok tilmeldte hold.

Priserne er 300 kr. for 3-mands hold, 400 kr. for 5-mands hold og 450 kr. for 8-mands hold.

Der uddeles medaljer til samtlige spillere – uanset placering.

Præmieoverrækkelse sker løbende, så der bliver minimal ventetid efter den sidst spillede kamp. Så snart man har spillet sin sidste puljekamp, og ikke er gået videre i finalerunden, skal man blot henvende sig ved præmieoverrækkelsen.

Vi håber på forståelse, hvis der alligevel skulle opstå lidt forsinkelse.

TILMELDING

Tilmeld via staevner.dk

Ved spørgsmål send mail til zebracup@aalborgchang.dk. Betalingsinfo sendes efterfølgende og deltagergebyr skal være betalt senest 1 uge efter tilmelding.

FORPLEJNING

Changs cafeteria er åbent under hele stævnet, ligesom der vil være boder på kamparealerne.

REGLEMENT

Der spilles efter DBU Jyllands gældende regler for de enkelte rækker, hvis ikke andet er nævnt. Benskinner er obligatoriske for alle spillere.

Aalborg Chang organiserer en stævneledelse med overdommer. Alle kampe i stævnet dømmes af ”lokale” dommere fra Aalborg Chang.

Programmet udsendes en uge inden stævnets afholdelse.

VI GLÆDER OS TIL AT BYDE VELKOMMEN TIL ZEBRACUP 2022

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Drenge U6 Mixed 3 300 23 0
Piger U6 Female 3 300 1 0
Drenge U7 Mixed 3 300 11 0
Piger U7 Female 3 300 1 0
Piger U8 Female 5 400 0 0
Drenge U8 (A/B) Mixed A/B 5 400 9 0
Drenge U8 (C) Mixed C 5 400 5 0
Piger U9 Female 5 400 1 0
Drenge U9 (A/B) Mixed A/B 5 400 2 0
Drenge U9 (C) Mixed C 5 400 1 0
Piger U10 Female 5 400 1 0
Drenge U10 (A/B) Mixed A/B 5 400 2 0
Drenge U10 (C) Mixed C 5 400 5 0
Piger U11 Female 8 450 1 0
Drenge U11 (A/B) Mixed A/B 8 450 0 0
Drenge U11 (C) Mixed C 8 450 1 0
Piger U12 Female 8 450 1 0
Drenge U12 (A/B) Mixed A/B 8 450 3 0
Drenge U12 (C) Mixed C 8 450 4 0

Signetud teams

Drenge U6 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U.6 kb 81 C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
Støvring 1 U6D Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 U6D Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Chang 1 Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Chang 2 C Aalborg Chang Logo Aalborg Chang
Bi 1U6 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bi 2U6 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bi 3U6 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bi 4U6 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Vejgaard
Gug 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Vejgaard 1 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 1 A Vejgaard Boldspilsklub
Vejgaard 2 B Vejgaard Boldspilsklub
Vejgaard 3 B Vejgaard Boldspilsklub
Vejgaard 4 C Vejgaard Boldspilsklub
Aabybro IF (1) Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro IF (2) Aabybro IF Logo Aabybro IF
RIF 1 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF 2 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
RIF 3 St. Restrup IF Logo St. Restrup IF

Piger U6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejgaard U6 Piger C Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

Drenge U7 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Vestberg I.F B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Vestberg I.F B
Vejgaard Boldspilklub A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard Boldspilklub 1 Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Aalborg Chang B
Aalborg Chang
Aalborg Chang C
Aalborg Chang B
Aalborg Chang C
Aalborg Chang C

Piger U7 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LKB Gistrup C Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold

Piger U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Drenge U8 (A/B) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
frem skørping B Frem Skørping
KFUM 2014 A/B A Aalborg Kfum
AAIF 1 A Aabybro IF Logo Aabybro IF
Bi 1U8 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bi 2U8 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bi 3U8 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bi 4U8 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
St. Restrup IF A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Kb81 B KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg

Drenge U8 (C) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KFUM 2014 C C Aalborg Kfum
AAIF 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Frem Skørping u8 drenge C
St. Restrup IF C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Kb 81 C Kb 81

Piger U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Drenge U9 (A/B) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring 1 A Støvring If
Støvring 2 B Støvring If

Drenge U9 (C) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring 3 C Støvring If

Piger U10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Zebrapigerne B

Drenge U10 (A/B) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF - 1 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Manchester United A Aalborg Chang

Drenge U10 (C) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring IF - 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
VHG/GS 1 C Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
VHG/GS 2 C Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
United C Aalborg Chang
M.U.F.C C Aalborg Chang

Piger U11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Freja C Aalborg

Drenge U11 (A/B) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Drenge U11 (C) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52 C B52

Piger U12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Tsv De vilde piger B Tav Sulsted

Drenge U12 (A/B) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Beder-Malling Idrætsforening B B Beder-Malling Idrætsforening
Chang 2 Aalborg Chang
Chang 1 Aalborg Chang

Drenge U12 (C) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
St. Restrup C St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Beder-Malling Idrætsforening C C Beder-Malling Idrætsforening
Chang 3 C Aalborg Chang

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 6
Last signup
Sunday, May 15, 2022

Organisation
Aalborg Chang
Place
Aalborg Chang
Address
Provstejorden 15
Postalcode
9000
City
Aalborg
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
zebracup@aalborgchang.dk
Zebra Cup 2022 map

Tournament overview