REMA Arnbjerg CUP - Møllehøjhallen Bruunshåb

BT/SVIF indbyder til REMA 1000 ARNBJERG CUP  2022 i MØLLEHØJHALLEN

Stævnet afvikles Den 4. til 6. marts 2022

Stævnet tidligere kendt som Møllehøj Indoor i MØLLEHØJ HALLEN (Bruunshåb ved Viborg), henvender sig til bredde-spillere og bliver afholdt efter FAIR-PLAY-regler.

Som noget nyt er der erindrings-statuette/pokal til alle deltagere.

Deltagergebyr for alle rækker er Kr. 350,-

Vi spiller i følgende rækker:

U5/6 Mix og U7 Mix (kort bane) samt U9P, U10P, U12P, U8 Mix, U9D, U10D, U11D, U12D og U14D. Det er tilladt at stille med rene drenge- og pige hold i Mix-grupperne.

For U5/6 & U7 Mix:

Der må deltage op til 5 spillere (3 på banen og 2 udskiftere). Der er præmier til max 5 spillere pr. hold, men kun til de spillere der har deltaget i stævnet.

For U8-U14:

Der må deltage op til 7 spillere (4 markspillere og 3 udskiftere).

For U10 Piger, U9 og U8 må der være max 7 spillere = 1 målmand + 4 markspillere og 2 udskiftere.

Der er præmier til max 7 spillere pr. hold, men kun til de spillere der har deltaget i stævnet. Uret kører under kampskift, så holdene skal holde sig klar til at springe på banen efter en afsluttet kamp.

For alle gælder følgende:

Alle hold er garanteret 4 eller 5 kampe. Hver række afvikles indenfor ca. 3 timer. Uanset hvordan holdene klarer sig i turneringen, så er der præmier til alle spillere.

Turneringsprogrammet vil være tilgængelig på staevner.dk 3 dage for stævnet.

I tilfælde af for få tilmeldinger, forbeholdes ret til at sammenlægge rækker.

Udover ovennævnte, afvikles kampe i overensstemmelse med reglerne i DBU Jylland region 2.

Betaling sker ved bankoverførsel inden stævnet og senest d.27 feb.2022 på konto 9255-7563803724.

Husk at angive Række, ID og Klub/Navn på betalingen. Ved udeblivelse fra stævnet, vil deltagergebyret blive opkrævet.

Stævnet kan hurtigt blive overtegnet og tilmeldingerne godkendes efter Først til Mølle. Der er mulighed for at blive optaget på venteliste, hvis puljerne er overtegnede.

Tilmelding samt yderligere oplysninger hos:

Brian Andersen - tlf.: 31 12 51 86

E-Mail: mollehojindoor@live.dk

eller her via www.staevner.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5/6-Mix Mixed BC 5 350 Lørdag morgen 8 0
U7-Mix Mixed BC 5 350 Lørdag 11 0
U8-Mix Mixed BC 5 350 Lørdag 9 0
U9 drenge Male BC 7 350 Søndag 11 0
U10 drenge Male BC 7 350 Søndag 2 0
U11 drenge Male BC 7 350 Lørdag sen eftermiddag 1 0
U12 drenge Male BC 7 350 Søndag sen eftermiddag 10 0
U9 piger Female BC 7 350 Søndag morgen 6 0
U12 piger Female BC 7 350 Fredag ca. kl. 17.30 10 0

Signetud teams

U5/6-Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Btsvif C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
OGF C Overlund GF Logo Overlund GF
Bjerregrav Boldklub C Bjerregrav Boldklub
KIF C Kjellerup IF Logo Kjellerup IF

U7-Mix 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Btsvif 1 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Ravnsbjerg B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Alhedens if C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Mønsted IF B Mønsted IF Logo Mønsted IF
Løgdtrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgdtrup G&IF B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
BTSVIF 2 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Løgstrup G&IF C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
OGF 1 C Overlund GF Logo Overlund GF
OGF 3 C Overlund GF Logo Overlund GF
Bmk C BMK 90 Logo BMK 90

U8-Mix 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
BTSVIF C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Ravnsbjerg B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
If Trojka/Team Nørreå B Tjele
Mønsted IF B Mønsted IF Logo Mønsted IF
Viborg FF A Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF
NUGF 1 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF 2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U9 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
TVS C Tjele Vest Sport - Rødding Uif
BMK 1 B Bmk
BMK 2 C Bmk
Mejrup 1 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup 2 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup 3 Mejrup GU Logo Mejrup GU
Houlkær C Houlkær IF Logo Houlkær IF
Ik rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Bjerregrav Boldklub C Bjerregrav Boldklub

U10 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BTSVIF C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Houlkær FK B Houlkær Fk

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag sen eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BTSVIF C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U12 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag sen eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BTSVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Eastside1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside2 Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside3 Overlund GF Logo Overlund GF
Eastside4 Overlund GF Logo Overlund GF

U14 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 18

Teamname LVL Logo Club
BTSVIF C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF

U9 piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Btsvif 1 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Btsvif 2 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Overlund C Overlund GF Logo Overlund GF
NUGF Piger 1 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
NUGF Piger 2 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag ca. kl. 16

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag ca. kl. 17.30

Teamname LVL Logo Club
Btsvif 1 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Sub 88 SUB 88 Logo SUB 88
BTSVIF 2 C Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Fyrkat Q 1 B Fyrkat Q
Fyrkat Q 2 B Fyrkat Q
Fyrkat Q 3 B Fyrkat Q
Alhedens if C Alhedens Idrætsforening Logo Alhedens Idrætsforening
Kibæk’s seje piger C Kibæk Idrætsforening Logo Kibæk Idrætsforening
OGF C Overlund GF Logo Overlund GF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - March 6
Last signup
Sunday, February 27, 2022

Organisation
Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Place
Møllehøj Hallen (Bruunshåb)
Address
Bruunshåbvej 25 B
Postalcode
8800
City
Viborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
mollehojIndoor@live.dk
REMA Arnbjerg CUP - Møllehøjhallen Bruunshåb map

Tournament overview