EIF CUP 2022

Det er igen muligt at deltage i det fedeste udendørs fodbold stævne. Stævnet afholdes den 18.juni 2022 i forbindelse med Egtved sommerfestival 2022- Egtved pigen slår sig løs!

  • Der vil være adgang til stort børneområde med et væld af aktiviter, herunder hoppepuder, ansigtsmaling, Musik og underholdning på scenen osv.
  • F&E Fodbold & Event kommer med deres panna bane og fodbold-dart.
  • UngVejle kigger forbi og laver aktiviteter med børnene.
  • Der kommer underholdning til børnene i en indlagt pause imellem fodboldkampene.
  • Der vil være madtelt, hvor der også vil være mulighed for at købe en pølse og en sodavand til børnene/ en fadøl til de voksne.

DER ER POKALER TIL ALLE og som ekstra spilles der i U11 rækken finaler med Hold pokaler.

OBS: Det er kun muligt at deltage med 2 hold pr. årgang pr. klub.

Endelig tilmelding er først gældende når betaling er gennemført. Der fremsendes betalingsinfo umiddelbart efter jeres tilmelding.

Vi glæder os meget til at se jer til en fantastisk dag i fodboldens tegn..

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed B/C 6 275 9:00-13:30 12 0
U7 Mix Male B/C 6 275 9:00-13:30 10 0
U8 Drenge Male B/C 8 375 8.30-14.30 9 0
U8/U9 Piger Female B/C 8 375 8.30-14.30 6 0
U9 Drenge Male B/C 8 375 9.00-15.00 7 0
U10 Drenge Male B/C 8 375 9.00-15.00 6 0
U11 Drenge Male B/C 11 475 9.00-15.00 13 0

Signetud teams

U6 Mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9:00-13:30

Teamname LVL Logo Club
Egtved IF U6 C Egtved IF Logo Egtved IF
NBSIF 1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Ammitsbøl fodbold Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Vejle kammeraterne C Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne
Egtved if 2 Egtved IF Logo Egtved IF
Vojens Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub

U7 Mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9:00-13:30

Teamname LVL Logo Club
Egtved IF 1 C Egtved IF Logo Egtved IF
Egtved IF 2 C Egtved IF Logo Egtved IF
Korup-Ubberud C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Korup-Ubberud 2 B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
AVGIF A B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF B C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Mg & bk mix C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U8 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8.30-14.30

Teamname LVL Logo Club
Egtved IF B Egtved IF Logo Egtved IF
Avgif C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Ammitsbøl fodbold B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Mg & Bk Mix blå B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Kauslunde IF C Kauslunde IF Logo Kauslunde IF

U8/U9 Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 8.30-14.30

Teamname LVL Logo Club
Egtved IF C Egtved IF Logo Egtved IF
Ammitsbøl fodbold piger 1 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Ammitsbøl fodbold piger 2 C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Vejle kammeraterne C Vejle Kammeraterne Logo Vejle Kammeraterne
Vinding SF C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U9 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9.00-15.00

Teamname LVL Logo Club
A/e C Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
A/E B Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
Nbsif 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Nbsif 2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Kauslunde IF Kauslunde IF Logo Kauslunde IF
Herning fremad B Herning Fremad Logo Herning Fremad

U10 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9.00-15.00

Teamname LVL Logo Club
Egtved IF C Egtved IF Logo Egtved IF
Lund if C Lund IF Logo Lund IF
Egtved if 2 C Egtved IF Logo Egtved IF
Hover IF B Hover if Logo Hover if
Fb fodbold C Firehøjes IF Logo Firehøjes IF

U11 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 9.00-15.00

Teamname LVL Logo Club
A/E C Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
Fredericia KFUM C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
SLGU C Strellev-Lyne G.U Logo Strellev-Lyne G.U
Christiansfeld if Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Tjørring if C Tjørring IF Logo Tjørring IF
Fb fodbold C Firehøjes IF Logo Firehøjes IF
Tved bk C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 18 2022
Last signup
Monday, June 13, 2022

Organisation
Egtved IF
Place
Egtved Idræts- & Multicenter
Address
Hjelmdrupvej 13
Postalcode
6040
City
Egtved
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
tombetina@profibermail.dk
EIF CUP 2022 map

Tournament overview