Tuse Cup 03-04-2022

Tuse Cup 03-04-2022

VI BYDER VELKOMMEN TIL TUSE CUP D. 3. April 2022

Tuse Fodbold inviterer til "Tuse Cup 2022" – et udendørs stævne på kunstgræs for U6 til U11 drengehold (årgang 2011 til 2016) og U8 til U12 pigehold (årgang 2010 til 2014).

Vi har fokus på masser af spilletid, korrekt matchning (niveau angives ved tilmelding) samt et effektivt kampprogram, der sikrer et højt antal kampe med korte intervaller imellem.

Vi har flotte medaljer til alle spillere & pokaler til holdene – og der er samlet præmie-overrækkelse med vores maskot ”Hr. Tudse”, når hver årgang er færdig med kampene.

Hvorfor vælge Tuse Cup?

  • Fed atmosfære
  • Kampledere på alle kampe
  • Effektivt spilleprogram
  • Finalekamp for alle hold
  • Medaljer til alle spillere - og pokaler til holdene
  • Salg af mad & drikke

3 & 5-mands stævne på kunstgræs

Formatet er 3-mands for U6 & U7 drenge og U8 piger. Drenge U8 til U11 + piger U10 og U12 spiller 5-mands. Kampene varer 2x7 min. Alle hold spiller indledende puljer med tre kampe, hvorefter de bliver matchet i en afsluttende ”finalekamp”. Alle deltagende hold får dermed fire kampe.

Et 3-mandshold består af 3 spillere og op til 3 udskiftere. Et 5-mands-hold består af 5 spillere og op til 3 udskiftere.

Spilletidspunkter

Alle kampe spilles søndag d. 3. april. Se spilletidspunkter under rækkerne nedenfor.

Kl. 0900-1140: U6 drenge, U8 drenge, U8 piger og U10 piger

Kl. 1140-1420: U7 drenge, U9 drenge og U11 drenge

Kl. 1420-1700: U10 drenge og U12 piger

Programmet finder du online på www.tusecup.dk ca. 14 dage før stævnet. Vi forbeholder os ret til at aflyse årgange eller lægge rækker sammen - og tidspunkterne for afvikling af rækkerne er desuden også med forbehold.

Tilmelding

Tilmelding efter først-til-mølle via Staevner.dk. Husk at angive niveau (A, B eller C). Tilmelding først gældende ved betaling af stævnegebyr til 4398-3562891153.

Prisen for at deltage er 300 kr. for 3 mands hold (3+3) og 350 kr. for 5 mands hold (5+3) – og tilmelding skal ske senest d. 15. marts.

Spillested

Tuse Kunstgræs 1 & 2
Tuse Byvej 8
4300 Holbæk
mail@tusefodbold.dk
Mobil: 2166 8223

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - drenge Male 3+3 300 Spilletid 0900 til 1140 11 0
U7 - drenge Male 3+3 300 Spilletid 1140 til 1420 23 2
U8 - drenge Male 5+3 350 Spilletid 0900 til 1140 19 1
U9 - drenge Male 5+3 350 Spilletid 1140 til 1420 18 0
U10 - drenge Male 5+3 350 Spilletid 1420 til 1700 22 0
U11 - drenge Male 5+3 350 Spilletid 1140 til 1420 15 2
U8 - piger Female 3+3 300 Spilletid 0900 til 1140 2 0
U10 - piger Female 5+3 350 Spilletid 0900 til 1140 9 1
U12 - piger Female 5+3 350 Spilletid 1420 til 1700 9 0

Signetud teams

U6 - drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilletid 0900 til 1140

Teamname LVL Logo Club
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
HVB C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvalsø IF 1 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF 2 Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Tuse Fodbold 3 Tuse IF Logo Tuse IF
FSI B Føllenslev Særslev IF Logo Føllenslev Særslev IF
Holbæk B&I U6 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U7 - drenge 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Spilletid 1140 til 1420

Teamname LVL Logo Club
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Tølløse bk B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Hvidebæk if C Hvidebæk IF Logo Hvidebæk IF
FK Odsherred U7 C Fk Odsherred
Vindinge if A Vindinge IF Logo Vindinge IF
Vindinge if C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Rørby/Værslev 1 B Rørby/Værslev IF Logo Rørby/Værslev IF
Rørby/Værslev 2 B Rørby Værslev 2
Hvalsø IF B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
Hvalsø IF B Hvalsø IF Logo Hvalsø IF
B73 U7 1 A Slagelse
B73 U7 2 B
B73 U7 3 C Slagelse
Vemmelev Boldklub B
Bramsnæs 1 B Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber

U8 - drenge 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Spilletid 0900 til 1140

Teamname LVL Logo Club
Greve Fodbold hold blå 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold hold blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Rebæk IF 1 B Rebæk
Holbæk B&I 1 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 2 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk B&I 3 Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
OGU Samsø B
FK Odsherred Fælles Klub Odsherred
Hørve 1 C Hørve IF Logo Hørve IF
Hørve 2 C Hørve IF Logo Hørve IF
Rebæk IF 2 Rebæk If Logo Rebæk If
B73 1 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 3 C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U9 - drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilletid 1140 til 1420

Teamname LVL Logo Club
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 3 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 4 Tuse IF Logo Tuse IF
Tølløse BK 1 B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Tølløse BK 2 C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Fc lejre 1 B FC Lejre Logo FC Lejre
Fc lejre 2 B FC Lejre Logo FC Lejre
Svebølle 1 B Svebølle Boldklub & idrætsforening Logo Svebølle Boldklub & idrætsforening
Svebølle 2 B Svebølle Boldklub & idrætsforening Logo Svebølle Boldklub & idrætsforening
FK Odsherred Fælles Klub Odsherred
Såby Fodbold C Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
Vipperød B Vipperød
Vipperød B Vipperød
HB&I B Hb&i
Asnæs U9 B Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub

U10 - drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilletid 1420 til 1700

Teamname LVL Logo Club
VBA gul C Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Holbæk C C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 3 Tuse IF Logo Tuse IF
Vemmelev B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Næstved IF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 2 C Næstved IF Logo Næstved IF
Vestermose if 1 C Vestermose IF Logo Vestermose IF
Vestermose i f 2 C Vestermose IF Logo Vestermose IF
Tølløse BK B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Raklev C Raklev GI Logo Raklev GI
Lynge-broby if C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Nykøbing IF B Nykøbing IF Logo Nykøbing IF
Taastrup FC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC

U11 - drenge 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Spilletid 1140 til 1420

Teamname LVL Logo Club
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Mørkøv if C Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Mørkøv if Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Vsb1 A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Vsb2 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Jyderup BK 1 Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Jyderup bk 2 Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Stillinge IF C Stillinge IF Logo Stillinge IF
Asnæs U11 B Asnæs Boldklub Logo Asnæs Boldklub

U8 - piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilletid 0900 til 1140

Teamname LVL Logo Club
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF

U10 - piger 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Spilletid 0900 til 1140

Teamname LVL Logo Club
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 3 Tuse IF Logo Tuse IF
Mørkøv IF B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Greve pigerne B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BK Hekla B Bk Hekla
Bjørns Baslinger fra NIF C Nykøbing IF Logo Nykøbing IF
Svinninge if C Svinninge Idrætsforening Logo Svinninge Idrætsforening

U12 - piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilletid 1420 til 1700

Teamname LVL Logo Club
Dragør U11 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Tuse Fodbold 1 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 2 Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse Fodbold 3 Tuse IF Logo Tuse IF
Allerød-søstrene U9-U12 Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
FK Odsherred U10-U12 Fælles Klub Odsherred
Pigerne fra Nykøbing C Nykøbing IF Logo Nykøbing IF
Kirke Hyllinge B Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
April 3
Last signup
Tuesday, March 15, 2022

Organisation
Tuse IF
Place
Tuse Fodbolds kunstgræsbaner
Address
Tuse Byvej 8
Postalcode
4300
City
Holbæk
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
mail@tusefodbold.dk
Tuse Cup 03-04-2022 map

Tournament overview