SuperBrugsen / Bro cuppen

Super Brugsen inviterer til:

Bro CUP 2022 I HADSUND 11 & 12 Juni

En fodboldcup for piger og drenge i rækkerne U6-U13. Der spilles på 3-, 5- og 8-mands baner.

Kom og vær med til et herlig fodbold-stævne med fokus på hyggelig samvær, jævnbyrdige kampe og festlige præmieoverrækkelser .

Vi spiller efter DBU regler.

  • Max. 6 spillere pr. hold for U6 til U7.
  • For rækkerne U8, U9 samt U10 spilles der 5 mod 5 inkl. målmand. Max. 8 spillere pr. hold.
  • U11, U12 & U13 spilles der 8 mod 8 inkl. målmand. Max 11 spillere pr. hold
  • Stævnet er for hold på B-C niveau (A-hold accepteres ikke)

Præmier   Medaljer til alle fra U6-U10.

Små statuetter til 1. 2. og 3. plads samt stor pokal til vinderne U11, U12 & U13.

Tilmelding Tilmeldes der flere hold, end der er plads til, er det efter ”først-til-mølle” princippet. Tilmeldingen er først gældende fra at tilmeldingsgebyret er indbetalt. Sidste tilmeldingsfrist er lørdag den 28 maj 2022. Ved spørgsmål kontakt stævnearrangør Henrik N. Pedersen på tlf. 25309010 eller Brocuphadsund2022@hotmail.com Du finder stævnet her ; https://staevner.dk/T17580/superbrugsen-bro-cuppen

Spilletid og afvikling 3 mands: 1x9 min. 5 mands: 2 x 9 min. og 2 min. halvleg. 8 mands: 2 x 14 min. og 2 min. halvleg.

Hadsund Boldklub tilstræber at der i hver række deltager 8 til 12 hold, som opdeles i puljer med 4 hold, med efterfølgende slutspilskamp(e). Minimum 4 kampe til alle hold.

Hadsund Boldklub forbeholder sig ret til at foretage ændringer i den planlagte turneringsform, således turneringsformen passer med antal tilmeldte hold i de enkelte rækker.

Niveau- og kønsinddeling Der spilles med B og C niveau i dette stævne alle årgange U10-U13 Piger og Drenge.

B-niveau er for B-hold, samt C-hold, vi forsøger at fordele holdene på bedste vis. Der spilles ikke med niveau inddeling – alle kan møde alle, som udgangspunkt.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 6 Mix Mixed B - C 5 200,00 kr Lørdag Morgen 8 0
U 7 Mix Mixed B - C 5 200,00 kr Søndag morgen 22 0
U 7 Piger Female 5 200,00 kr Lørdag morgen 1 0
U 8 Piger Female B - C 8 350,00 kr Lørdag formiddag 3 0
U 8 Drenge Male B - C 8 350,00 kr Lørdag formiddag 11 1
U 9 Drenge Male B - C 8 350,00 kr Lørdag formiddag / middag 9 0
U 10 Drenge Male B - C 8 350,00 kr Lørdag middag 4 0
U 10 Piger Female B - C 8 350,00 kr Lørdag middag 2 0
U 11 Piger Female B - C 11 400,00 kr Lørdag formiddag 1 0
U 11 Drenge Male B - C 11 400,00 kr Søndag formiddag 2 0
U 12 Drenge Male B - C 11 400,00 kr Lørdag godt middag 12 0
U 13 Piger Female B - C 11 400,00 kr Lørdag eftermiddag 4 0
U 13 Drenge Male B - C 11 400,00 kr Søndag eftermiddag 5 1

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U 6 Mix 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Morgen

Teamname LVL Logo Club
BSI C Bælum Solbjerg IF Logo Bælum Solbjerg IF
Hadsund Boldklub U6 C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SGIF 2 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Gug 1 Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub

U 6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club

U 6 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club

U 7 Mix 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub
Frem skørping U7 drenge Skørping Frem
Støvring IF 1 B Støvring If 1
Støvring IF 2 B Støvring If
Støvring IF 3 B Støvring If
Støvring IF 5 B Støvring If
Støvring IF 6 B Støvring If
SSB 1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Terndrup IF 1 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup IF 2 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Aalborg Freja 2 C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja 1 C IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
SGIF 1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 3 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 4 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 5 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Støvring IF 4 B Støvring

U 7 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
NFB U7 Piger C Nørresundby Fb

U 8 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund boldklub B Hadsund Boldklub
Støvring U8 Piger B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring U8 Piger 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U 8 Drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund boldklub B Hadsund Boldklub
Hadsund boldklub C Hadsund Boldklub
frem skørping B Frem Skørping
Støvring U8 Drenge B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring U8 Drenge 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
LKB Gistrup 1 B Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold
LKB Gistrup 2 B
RKG 1 B Rkg Fodbold

U 9 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag / middag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub Hadsund Boldklub

U 9 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag / middag

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub 1 B Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub 2 B Kristrup Boldklub
Hadsund Boldklub C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Frem Skørping U9 B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
TRIF Rønde B
TRIF Rønde C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Terndrup IF/Bælum Solbjerg IF C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK

U 10 Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund 1 B Hadsund Boldklub
Hadsund 2 C Hadsund Boldklub
Svenstrup Godthåb IF C C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Helsted Fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U 10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub

U 11 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HB - Hadsund boldklub B Hb

U 11 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund B Hadsund Boldklub
Hjallerup IF B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening

U 12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag godt middag

Teamname LVL Logo Club

U 12 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag godt middag

Teamname LVL Logo Club
Hadsund Boldklub C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SGIF 1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 1 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Rebild Syd C Rebild Syd
Terndrup IF B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U 13 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HB - Hadsund boldklub B
Gug Boldklub C Gug Boldklub

U 13 Drenge 3 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
U13 - drenge - Hadsund B
Rosendal 1 C
SMIFF09 B Smiff09

U piger drenge fejlrække 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - June 12
Last signup
Sunday, May 29, 2022

Organisation
Hadsund Boldklub
Place
Hadsund Boldklub
Address
Stadionvej 29
Postalcode
9560
City
Hadsund
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
Brocup2022@hotmail.com
SuperBrugsen / Bro cuppen map

Tournament overview