Undløse Cup Uge 26 (Gratis tilmelding) 2022 Ungdom

Hej alle

Traditionen tro afholder Undløse Boldklub vores årlige sommerturnering Undløse Cup i UGE 26 fra onsdag d. 29.juni til lørdag d. 2.juli, hvor det selvfølgelig er GRATIS at deltage. Igen i år har Herre-senior kampe alle dage & en større turnering fredag aften, Old Boys & Girls samt masser af ungdomskampe, og lukker selvfølgelig det hele ned med Gadefodbold lørdag, inden vi om aftenen afholder årets store sommerfest.

Stævnet ligger i år i den første uge i skolernes sommerfereie, og vi håber meget at I vil starte jeres ferie med at bakke op om vores turnering, så vi igen i år kan se en masse glade børn og voksne på banerne i Undløse.

Vi søger klubber udefra, der ønsker at tage kampen op med vores mange senior- & ungdomshold. Og det er ganske gratis at deltage. Bemærk at Senior, Old Boys & Old Girls skal tilmeldes via et selvstændigt stævne 'Undløse Cup Uge 26 (Gratis tilmelding)

Vi søger følgende hold:

..samt Ungdomshold i årgangene U6, U7/8, U10/11, U11/12, U12, U13 & U15 spredt ud over alle dagene, hvor et program der ser ud som følger:

Onsdag:
U13-drenge turnering 8 mands (så mange hold som muligt) (niveau række 2/3)

Torsdag:
U12-drenge turnering 8 mands (så mange hold som muligt) (niveau række 2/3)

Lørdag:

U6-mix turnering 3 mands (så mange hold som muligt) (niveau "begynder")

U7/8-mix turnering 5 mands (så mange hold som muligt) (niveau "nybegynder/begynder")

U10/11-mix turnering 5 mands (så mange hold som muligt) (niveau "nybegynder/begynder")

U12/13-pige turnering 8 mands (så mange hold som muligt) (niveau række 1/2)

U14-poge turnering 8 mands (så mange hold som muligt) (niveau række 1-2)

U14/15-drenge turnering 8 eller 11 mands (afventer endelig bekræftelse på holdstørrelse) (så mange hold som muligt) (niveau række 2/3)

Der vil være pokaler til alle vindende ungdomshold, samt medaljer til alle i de små årgange.

Vi tager selvfølgelig alle de corona-forbehold vi kan, men forventer ikke at det bliver en udfordring til sommer

Vi glæder os meget til at se jer.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U14/15 drenge Male 8/11 0 Lørdag 3.juli (formiddag) 2 0
U6 mix Mixed 3/4 3 Lørdag d 2.juli (formiddag) 4 0
U12/13-piger (8 mands) Female 1-2 8 0 Lørdag d. 2.juli formiddag 0 0
U14 piger (8 mands) Female 1-2 8 0 Lørdag d. 2.juli formiddag 0 0
U7/8 mix (Alt optaget) Mixed 3/4 5 0 Lørdag d. 2.juli (formiddag) 4 0
U10/11 mix (Alt optaget’ Mixed 3/4 5 0 Lørdag d. 2.juli (formiddag) 4 1
U13 drenge Male 2/3 8 0 Onsdag d. 29.juni (aften) 0 0
U11/12 drenge/mix Mixed 2/3 8 0 Lørdag d. 2,juli (aften) 1 0
U12 drenge Male 2/3 8 0 Torsdag d. 30.juni (aften) 1 0

Signetud teams

U14/15 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 3.juli (formiddag)

Teamname LVL Logo Club
MTE ApS B Ab Tårnby
Tuse B Tuse If

U6 mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d 2.juli (formiddag)

Teamname LVL Logo Club
Store Merløse St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Dianalund If Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund If Dianalund IF Logo Dianalund IF

U12/13-piger (8 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 2.juli formiddag

Teamname LVL Logo Club

U14 piger (8 mands) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 2.juli formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7/8 mix (Alt optaget) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 2.juli (formiddag)

Teamname LVL Logo Club
Jernløse BK 1 C Jernløse Bk
Store Merløse St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Vemmelev C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

U10/11 mix (Alt optaget’ 3 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 2.juli (formiddag)

Teamname LVL Logo Club
Dragør Piger Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Store Merløse St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Mørkøv IF C Mørkøv IF Logo Mørkøv IF

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 29.juni (aften)

Teamname LVL Logo Club

U11/12 drenge/mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 2,juli (aften)

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 30.juni (aften)

Teamname LVL Logo Club
Ruds Vedby IF C Ruds Vedby IF Logo Ruds Vedby IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 29 - July 3
Last signup
Wednesday, June 1, 2022

Organisation
Undløse Boldklub 1901
Place
Undløse Stadion
Address
Øvej 3, Undløse
Postalcode
4340
City
Tølløse
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
Jimmi.vaarskov@carlsberg.dk
Undløse Cup Uge 26 (Gratis tilmelding) 2022 Ungdom map

Tournament overview