Dalby mølle pokal 2022

Dalby mølle pokal 2022

Dalby GF ved Kolding inviterer hermed til Dalby Mølle Pokal lørdag den 11. juni og søndag den 12. juni 2022

Stævnet er en del af en fantastisk fodbold weekend, hvor både børn og voksne vil dyste indenfor kridstregerne.

Der spilles i rækkerne U5 til og med U10 for både drenge og piger. Der er medaljer til alle og pokaler til 1. og 2. pladserne i 5-mands.

Vi glæder os til at lave et super godt og hyggeligt stævne for jer, og vi vil gøre alt for at lave nogle gode og jævnbyrdige kampe for alle - vi beder jer derfor om, at skrive jeres niveau ved tilmelding. Betaling sker til konto nr. 4582271084 reg. Nr. 9277.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mixed 3 300 Lørdag formiddag 4 0
U6 Mixed 3 300 Lørdag formiddag 12 0
U7 Mixed 3 300 Søndag formiddag 13 0
U8 drenge Male 5 400 Lørdag 20 0
U8 piger Female 5 400 Lørdag 5 0
U9 Drenge Male 5 400 Søndag 14 0
U9 piger Female 5 400 Søndag 9 0
U10 Drenge Male 5 400 Lørdag 5 0
U10 Piger Female 5 400 Lørdag 5 0

Signetud teams

U5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hermansen Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hedlund Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Maxsø Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Frederiksen Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bruus Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
MG & BK U7/U8 piger C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
SGI 1 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI 2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI 3 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF

U8 drenge 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1 B Dalby Gf 1
Dalby GF 2 C Dalby Gf
Middelfart G&BK U8A A
Bredballe Blå A Bredballe If
Bredballe Hvid A Bredballe If
Vonsild FK B Kolding
Gauerslund IF A A Gauerslund If
Gauerslund IF B B Gauerslund If
Mg&bk u8C C Middelfart
Ribe BK 1 B Ribe Bk
Ribe BK 2 C Ribe Bk
Harte G&IF C Harte G&if
Dalby GF 3 B
Haderslev FK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
NBSIF 1 B
NBSIF 2 C Nr. Bjært/strandhuse If

U8 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vonsild FK B Vonsild Fodbold Klub
Dalby GF

U9 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hover if A Vejle
Hover if C C
Dalby 1 C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby 2 C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby 3 C Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Mg&Bk 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Mg&Bk 2 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

U9 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF 1
Dalby GF 2
Øster Starup Vester Nebel IF B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Bjert IF C

U10 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Seest Bondklub C
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Øster Starup Vester Nebel IF C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - June 12
Last signup
Wednesday, May 25, 2022

Organisation
No Club
Place
Dalby stadion
Address
Dalbyvej 118
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
Dalbygf2005@gmail.com
Dalby mølle pokal 2022 map

Tournament overview