Dall-Ferslev IF's Spar Nord Cup 2022

SPAR NORD CUP 2022

Cup'en med medalje til alle spillere.

+ Pokal til vinderholdet i alle finalepujler

Dall-Ferslev IF Fodbold inviterer hermed til Spar Nord Cup lørdag den 23. og søndag 24. april 2022 på Dall-Ferslev Stadion, Klokkevej 49, Dall Villaby, 9230 Svenstrup.
I et område med panna-baner, multibane og legeplads, så der er plads til leg, når der ikke spilles, uden at skulle bekymre sig om biler, da stadion ligger for enden af lukket vej.


Der spilles normalt i følgende rækker:

Lørdag d. 23. april      
U7 drenge 3 mands 1 x 10 min max 5 spillere/hold
U8 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U9 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
Søndag d. 24. april      
U6 drenge 3 mands 1 x 10 min max 5 spillere/hold
U8 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U9 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U10 piger 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold
U10 drenge 5 mands 1 x 15 min max 8 spillere/hold

OBS:
Drengehold må gerne være mix-hold
Det anførte max antal spillere pr. hold bedes overholdt

PULJER:
Indledende runde spilles med 3 eller 4 hold i hver pulje. Derefter går:

Puljens nr. 1 videre til A slutspil
Puljens nr. 2 videre til B slutspil
                                                                                                                                  Puljens nr. 3 videre til C slutspil.

Evt. Puljens nr. 4 videre til D slutspil.

HOLDGEBYR:
3 mands: 275 kr. – 5 mands: 450 kr.
Gebyret kan indbetales på konto 9296 - 4566951369, mobilepay-75860.

Betaling skal mærkes med hold-id fra tilmelding eller SNC+Klubnavn+hold.

PRÆMIER:
Nr. 1 i alle slutspil får guldmedaljer samt en pokal til klubben.
Nr. 2 i alle slutspil får sølvmedaljer.
Alle øvrige får bronzemedaljer.

REGLER:
Hvor intet andet er anført spilles der efter DBU’s regler

DOMMERE:
Kampene dømmes af lokale dommere.

TILMELDING:
Senest 10.4.2022 – bedes foretaget her på staevner.dk.
Vi sender bekræftelse på tilmeldingen.
Ved eventuelle spørgsmål kan vi kontaktes via mail til kinifers@gmail.com
eller telefonisk til 40565013.
Hvis antal tilmeldte hold overstiger kapaciteten, gælder "først til mølle" princippet.

Kampprogrammer:

Kan hentes her.: https://www.dallferslev-if.dk/spar-nord-cup

ANDET:
Grillen er tændt og kiosken er åben, så der er mulighed for at købe grillpølser, pommes frites, drikkevarer og lille udvalg af slik, alt til rimelige priser.
Med lidt held dukker Frønse op med små overraskelser.

FORBEHOLD:
Arrangøren forbeholder sig retten til ændringer i antal hold pr. pulje, antallet af slutspil, kampenes varighed og andet der er afhængigt af antal tilmeldte hold - eller andre forhold, der gør ændringer nødvendige. Følg med i evt. ændringer på www.dallferslev-if.dk.

Med venlig hilsen
Dall-Ferslev IF Fodbold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 drenge Mixed 5 450 16 0
U10 piger Mixed 5 450 1 0
U9 piger Mixed 5 450 9 0
U8 piger Mixed 5 450 8 0
U6 drenge Mixed 3 275 38 9
U9 drenge Mixed 5 450 16 0
U8 drenge Mixed 5 450 18 0
U7 drenge Mixed 3 275 46 1

Signetud teams

U10 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSK U10 Drenge C Ssk
D.F.I C Dall
LKB B Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold
B52 C B52
LKB 2 C Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold
TSV C Sulsted IF Logo Sulsted IF
TSV2 A Sulsted IF Logo Sulsted IF
Støvring IF C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring if B Støvring If
NUBI C NUBI Logo NUBI
Dall Ferslev C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Terndrup/Bælum A
Gug Boldklub C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Støvring IF 2 B Støvring If
SGIF C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U8 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NUBI C NUBI Logo NUBI
Gug Boldklub B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug Boldklub C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
LKB Gistrup U8 piger C Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold
Støvring IF Piger B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF Piger 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Holtet IF C
SGIF C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold

U6 drenge 18 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bi U6 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bi U6 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bi U6 3 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bi U6 4 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Nibe U6 Mix 1 C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe U6 Mix 2 C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
NUBI NUBI Logo NUBI
1 B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
2 A Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
3 C Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
HB - Hadsund Boldklub C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
SGIF 1 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 3 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Dall Ferslev IF 1 C
Dall Ferslev IF 2 C Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Skalborg 1 Skalborg
Skalborg 2 Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub

U9 drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dall Ferslev if B
Dronninglund IF B Dronninglund Fodbold
Brønderslev IF A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev IF C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
LKB Gistrup 1 B Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold
Lkb gistrup 2 B Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold
Terndrup IF/Bælum Solbjerg IF I B Terndrup
Terndrup IF/Bælum Solbjerg IF II C Terndrup
Støvring 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 3 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Terndrup IF/Bælum Solbjerg IF III C Terndrup If
Skagen IK - U9A A Skagen IK Logo Skagen IK
Skagen IK U9C C Skagen IK Logo Skagen IK

U8 drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG B Rkg Fodbold
SGIF 1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
B52 A B52
B52 C B52
Skalborg B Skalborg Sportsklub Logo Skalborg Sportsklub
Frem skørping B Frem Skørping
SGIF 3 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
RKG 2 B Rkg Fodbold
Aars IK 1 B Aars IK Logo Aars IK
Aars IK 2 B Aars IK Logo Aars IK
Støvring U8 Drenge A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring U8 Drenge B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
TSV 1 C Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
TSV 2 C Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Skagen IK U8A A Skagen IK Logo Skagen IK

U7 drenge 32 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Frem skørping 1 Frem Skørping
Frem skørping 2 Frem Skørping
Gug 1 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Nibe 1 Nibe
Nibe 2 Nibe
Nibe 3 Nibe
Nibe 4 Nibe
1 A Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
2 A Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
DFI u/7 Dall-Ferslev Idrætsforening Logo Dall-Ferslev Idrætsforening
Nøvling Fodboldklub C Nøvling Fodboldklub Logo Nøvling Fodboldklub
Aalborg Chang B Aalborg Chang
Aalborg Chang C Aalborg Chang
Skalborg 1 C Skalborg
Skalborg 2 C Skalborg
Bælum/Solbjerg IF B
Terndrup IF 1 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup IF 2 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Aalborg KFUM 1 Aalborg Kfum Fodbold
Aalborg KFUM 2 Aalborg Kfum Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg Kfum Fodbold
Aalborg KFUM 4 Aalborg Kfum Fodbold
Støvring IF 1 B Støvring If
Støvring IF 2 B Støvring If
Støvring IF 3 B Støvring If
Støvring IF 4 B Støvring If
Støvring IF 5 B Støvring If
LKB Gistrup 1 C Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold
Lkb gistrup 2 C Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold
Lkb gistrup 3 C Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
23. - April 24
Last signup
Tuesday, April 12, 2022

Organisation
Dall-Ferslev Idrætsforening
Place
Dall-Ferslev Stadion
Address
Klokkevej 49
Postalcode
9230
City
Svenstrup J
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
kinifers@gmail.com

Tournament overview