"Mærk Næstved" Store Bededags Cup 2022

Næstved IF Fodbold inviterer til
"MÆRK NÆSTVED" Store Bededags Cup 2022

Fredag 13. maj  /  Lørdag 14. maj  /  Søndag 15. maj
U7 & U11                  U6, U8 & U12           U9 & U10

Næstved IF Fodbold afholder igen i år den traditionsrige "Mærk Næstved" Store Bededags Cup 2022, hvor der spilles fodbold alle dagene i Store Bededagsferien på vores skønne anlæg.

Sidste stævne før Corona deltog mere end 2000 spillere fordelt på 246 hold fra hele Sjælland, Fyn, Jylland og Sverige.
OBS: Det gik igen meget stærkt med tilmeldingerne, så hvis I ønsker at deltage i dette års stævne, så se at få jeres hold tilmeldt i god tid.

Der spilles lige fra 3-mands til 8-mands fodbold inddelt i forskellige niveauer.
Piger er selvfølgelig velkommen til at deltage i rækkerne for drenge/mixede hold.

Fra U8 til U12 afsluttes gruppespillet med semifinaler og finale eller finalerunde, alt afhængig af antallet af deltagende hold i rækken.

---

Rækker
U6 - 3-mands
U7 - 5-mands
U8 - 5-mands A-B-C
U9 - 5-mands A-B-C
U10 - 5-mands B & C (på 8-mandsmål)
U10 - 8-mands A
U11 - 8-mands A-B-C
U12 - 8-mands A-B-C

---

Præmier
I rækkerne U6 - U8 er der præmier til alle spillerne.
I de øvrige rækker er der præmier til nr. 1 & 2

---

Pris for deltagelse
Kr. 300,- for 3-mands rækker
Kr. 400,- for 5-mands rækker (U7)
Kr. 500,- for 5-mands rækker
Kr. 600,- for 8-mands rækker

---

Betaling
Tilmeldingen er først gældende, når betaling er modtaget.
Mobilepay: 27660

Husk at anføre holdnavn, klub og række,
når du betaler, så vi kan identificere betalingen.

---

Følg os på Facebook: 
https://www.facebook.com/StoreBededagsCup/

Følg os på vores hjemmeside: 
https://www.niffodbold.dk/klubben/kalender/st-bededagscup/

---

Kontakt:
Stævneledelse
Martin Vestergaard
mtv@niffodbold
Mobil 28113959

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12A Male A 8-mands 11 stk 600 Lør. 14/5 kl. 9:00-17:00 12 0
U12B Male B 8-mands 11 stk 600 Lør. 14/5 kl. 9:00-17:00 5 0
U12C Male C 8-mands 11 stk 600 Lør. 14/5 kl. 9:00-17:00 5 0
U11A Male A 8-mands 11 stk 600 Fre. 13/5 kl. 10:00-16:00 7 0
U11B Male B 8-mands 11 stk 600 Fre. 13/5 kl. 9:00-17:00 11 0
U11C Male C 8-mands 11 stk 600 Fre. 13/5 kl. 9:00-17:00 9 0
U10A Male A 8-mands 11 stk 600 Søn. 15/5 kl. 10:00-16:00 20 0
U10B Male B 5-mands 8 stk 500 Søn. 15/5 kl. 13:00-17:00 26 0
U10C Male C 5-mands 8 stk 500 Søn. 15/5 kl. 09:00-13:00 22 5
U9A Mixed A 5-mands 8 stk 500 Søn. 15/5 kl. 12:30-17:00 19 1
U9B Mixed B 5-mands 8 stk 500 Søn. 15/5 kl. 12:30-17:00 26 2
U9C Mixed C 5-mands 8 stk 500 Søn. 15/5 kl. 9:00-12:00 22 1
U8A Mixed A 5-mands 8 stk 500 Lør 14/5 kl.11:45-15:45 14 1
U8B Mixed B 5-mands 8 stk 500 Lør 14/5 kl.11:45-15:45 4 0
U8C Mixed C 5-mands 8 stk 500 Lør. 14/5 kl.9:00-11:30 14 0
U7 Mixed - 5-mands 8 stk 400 Fre 13/5 kl. 9:30-14:00 14 0
U6 Mixed - 3-mands 5 stk 300 Lør 14/5 kl. 9:30-13:30 24 1

Signetud teams

U12A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 14/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved if A Næstved IF Logo Næstved IF
Brøndby if A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Aakanden GF A Aakanden GF Logo Aakanden GF
AC Amager Academy A Alliance of Clubs Amager Academy Logo Alliance of Clubs Amager Academy

U12B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 14/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Faxe Ladeplads B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Fremad Amager 1 B Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Odense Boldklub (OB) B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U12C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 14/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads C Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Fc nordhavn C Fc Nordhavn
Fremad Amager 2 C Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Brøndby Gul C Brøndby IF Logo Brøndby IF

U11A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. 13/5 kl. 10:00-16:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Hvidovre if A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Brøndby if A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Herlufsholm gf hvid A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Lasse & lasse’s drenge A Ringsted IF Logo Ringsted IF
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U11B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. 13/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Hvidovre if B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Møns FK B Møns FK Logo Møns FK
Herlufsholm gf blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Odense Boldklub (OB) B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Brøndby if B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U11C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre. 13/5 kl. 9:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Herlufsholm GF Rød C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm GF Grøn C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Odense Boldklub (OB) C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
BK Frem C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Hg - lilla C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Hbi C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U10A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 15/5 kl. 10:00-16:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Kb A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Taastrup fc A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Greve fodbold A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Solrød fc A Solrød FC Logo Solrød FC
Christianshavns idræts klub (cik) A Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Lsf 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Vanløse IF A Vanløse IF Logo Vanløse IF

U10B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn. 15/5 kl. 13:00-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Odense Boldklub (OB) B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
VBA gul B Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
Nfc B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Roskilde boldklub U9 B FC Roskilde Logo FC Roskilde
B 1903 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Ringsted IF 1 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Bk hellas B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Dragør BK 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U10C 10 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Playing: Søn. 15/5 kl. 09:00-13:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Herlufsholm GF C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Langebæk Alliancen 1 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Langebæk Alliancen 2 C Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Nyråd IF C Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Lsf 2 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Ringsted IF C Ringsted IF Logo Ringsted IF

U9A 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søn. 15/5 kl. 12:30-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
KB-talent A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk friheden a A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Brøndby Gul A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndby blå A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Rosenhøj A Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Team SIS A
Ringsted if A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Lyngby bk A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Odense Boldklub (OB) A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Islev bk A Islev Boldklub Logo Islev Boldklub
Greve Hvid 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB Løve ! A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U9B 16 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søn. 15/5 kl. 12:30-17:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Herlufsholm 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Dalum if B Dalum IF Logo Dalum IF
Karlslunde 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Lyngby bk 3 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby bk 2 Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB-talent U8 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Østerbro if B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Odense Boldklub (OB) B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Herfølge BK B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Greve Hvid 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Kb løve 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løve 3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Løve 4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vordingborg IF hvid B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF blå B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U9C 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søn. 15/5 kl. 9:00-12:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF 3 C Næstved IF Logo Næstved IF
Herlufsholm 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Bk friheden c Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Karlslunde 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Herfølge BK C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Greve Hvid 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vordingborg IF rød C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Vordingborg IF sort C Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Herlufsholm 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Roskilde boldklub FC Roskilde Logo FC Roskilde
Greve blå 1 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve blå 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
If frem bjæverskov C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov

U8A 11 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lør 14/5 kl.11:45-15:45

Teamname LVL Logo Club
KB-talent A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF
Odense Boldklub (OB) Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
GFA A Gentofte Fodbold Akademi Logo Gentofte Fodbold Akademi
Greve Blå 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB Blå A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RB1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KB løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød fc A Solrød FC Logo Solrød FC
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Sb&i A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U8B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør 14/5 kl.11:45-15:45

Teamname LVL Logo Club

U8C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør. 14/5 kl.9:00-11:30

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
Faxe bk 1 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Faxe BK 2 C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
HG Blå Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Hvid Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Rød Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Kb u8 q3/4 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Solrød fc C Solrød FC Logo Solrød FC
Vemmelev C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Benløse if C Benløse IF Logo Benløse IF

U7 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fre 13/5 kl. 9:30-14:00

Teamname LVL Logo Club
LBI A Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
RB Køge A
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 1 C Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Køge boldklub B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge boldklub A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Odense Boldklub (OB) Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
HG 1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
FC Performance C

U6 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lør 14/5 kl. 9:30-13:30

Teamname LVL Logo Club
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved IF 1 C Næstved IF Logo Næstved IF
Solrød fc B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød Fc B Solrød FC Logo Solrød FC
Benløse 1 Benløse IF Logo Benløse IF
Benløse 2 Benløse IF Logo Benløse IF
Benløse 3 Benløse IF Logo Benløse IF
FK Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fløng Hedehusene A Fløng-Hedehusene Fodbold Logo Fløng-Hedehusene Fodbold
Herlufsholm 1 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm 2 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm 3 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm 4 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Herlufsholm 5 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Solrød FC B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
13. - May 15
Last signup
Sunday, May 8, 2022

Organisation
Næstved IF
Place
Næstved IF Fodbold
Address
Rolighedsvej 25
Postalcode
4700
City
Næstved
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
Stoo@niffodbold.dk
"Mærk Næstved" Store Bededags Cup 2022 map

Tournament overview