Harte Outdoor cup 2022

Harte Outdoor Cup værdier - Sportslig kvalitet - Præcision - overholdelse af tidsplan - Første kamp tidligst kl. 09.00. - Medaljer til samtlige spillere - Fair-play i god sportslig atmosfære med respekt for frivillige dommere - U6 og U7 hold er 3 spillere på banen og max 2 udskiftere, ingen niveaudeling. -Vi spiller efter DBU's regelsæt. - Pokaler til alle i U6 og U7.

Drenge U8 B og U8 C, U9 B og U9 C,  U10 B og U 10 C række. 5 mands.3 udskiftere

Piger U11+u13 8 mands. 3 udskiftere

Medaljer  til samtlige spillere i U8, U9, U10, U11 og u13 - Der er pokaler til hold i finaler.

Alle hold er garanteret min 4 kampe.

Gratis frugt til alle spillere.

Der er hoppeborge på pladsen.

Sponsorer: pwc, Frugtcompagniet, Sparekassen Kronjylland, Daugaard Pedersen, Vandt & Vandt.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 350 Lørdag formiddag 18 0
U7 Mixed 3 350 Lørdag formiddag 40 9
U8 Drenge Niveau B Male B 5 400 Lørdag formiddag 12 0
U9 Drenge Niveau B Male B 5 400 Lørdag 10 0
U8 Drenge Niveau C Male C 5 400 Lørdag formiddag 11 0
U9 Drenge Niveau C Male C 5 400 Lørdag 6 0
U10 Drenge Niveau B Male B 5 400 Lørdag 4 0
U 10 drenge Niveau C Male C 5 400 Lørdag 5 0
U11 Piger Niveau B/C Female B/C 8 400 Lørdag 3 0
U 13 piger Niveau B/C Female B/C 8 400 Lørdag 3 0

Signetud teams

U6 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kolding IF - 1 C Kolding IF Logo Kolding IF
Kolding IF - 2 C Kolding IF Logo Kolding IF
Harte Fodbold 1 B Harte G&if
Harte Fodbold 2 B Harte G&if
Dalby GF 1 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
EGIF 1 C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
MG&BK 1 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 2 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
MG&BK 3 Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
BGIF 1 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Harte Fodbold 3 Harte Gymnastik Og Idrætsforening

U7 25 confirmend signups, 9 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
MG & BK piger C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Dalby
Dalby 2
Dalby 3
Dalby 4
Harte G & IF Drenge C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Harte G & IF Piger C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Bredballe U7 Piger Bredballe IF Logo Bredballe IF
NBSIF1 B Nr. Bjert/strandhuse
NBSIF2 B Nr.bjert/strandhuse
AVGIF A B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF B C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Seest Boldklub 1 B Kolding
Seest Boldklub 2 C Kolding
Seest Boldklub 3 C Kolding
Bramdrupdam 1 A
Bramdrupdam 3 A
Bramdrupdam 2 A
EGIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vester Nebel 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Vester Nebel 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Seest Boldklub 3 C Seest Boldklub
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 3 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U8 Drenge Niveau B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Kolding IF 1 B
ØSVN IF
Gesten U8 B Gesten IF Logo Gesten IF
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
MG&BK u8B B Middelfart
Dalby GF 1 B
Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kuu B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Dalby GF 3 B

U9 Drenge Niveau B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Måbjerg B Måbjerg IF Logo Måbjerg IF
Hover B
Erritsø GIF B B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Næsby BK B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U8 Drenge Niveau C 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF 1 C Harte G&if
Harte G&IF 2 C Harte G&if
AVGIF 1 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Seest Boldklub C Seest Boldklub
Skibet IF C
Kolding IF 2
Tørring if / ØB C Tørring If
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Bjert IF (2) C
Dalby GF 1 C

U9 Drenge Niveau C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Seest Boldklub C Seest Boldklub
Dalby 1 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Vonsild FK C Vonsild Fodbold Klub
Erritsø GIF C C

U10 Drenge Niveau B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF
Bredballe (Gul) B Bredballe IF Logo Bredballe IF
AVGIF B Almind/viuf
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening

U 10 drenge Niveau C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lund IF C Lund IF Logo Lund IF
Harte G&IF C Harte G&IF Logo Harte G&IF
Bredballe (Grøn) C Bredballe IF Logo Bredballe IF
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening

U11 Piger Niveau B/C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF C Dalby Gf
Seest Boldklub B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Harte C Harte G&IF Logo Harte G&IF

U 13 piger Niveau B/C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Harte Fodbold B Harte G&if

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
June 25 2022
Last signup
Saturday, June 11, 2022

Organisation
Harte G&IF
Place
Harte Fritidscenter
Address
Stubdrupvej 44
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
hartecup@gmail.com
Harte Outdoor cup 2022 map

Tournament overview