Bælum Cup 2022

Bælum Cup 2022 - gratis bredde ungdomsstævne for piger & drenge lørdag & søndag den 1. weekend i skolernes sommerferie. Vi gentager succesen med vores gratis fodboldstævne for børn, hvor der spilles finaler i alle rækker, og der uddeles medaljer til alle deltagende børn pokal til det vindende hold i rækken. Der spilles efter DBU-regler. Program udsendes på mail 1 uge før stævnestart. Så skynd jer at tilmelde jeres hold, sidste år måtte vi desværre skuffe over 50 hold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mix Mixed 3 0 Lørdag formiddag 11 0
U6 Drenge Male 3 0 Søndag formiddag 29 7
U7 Drenge Male 3 0 Lørdag formiddag 45 2
U8 Drenge Male 5 0 Lørdag middag 27 3
U9 Drenge Male 5 0 Lørdag eftermiddag 26 8
U10 Drenge Male 5 0 Lørdag eftermiddag 22 0
U12 Drenge Male 8 0 Lørdag eftermiddag 5 0
U7 Piger Female 3 0 Søndag formiddag 16 3
U8 Piger Female 5 0 Lørdag middag 9 1
U9 Piger Female 5 0 Søndag middag 9 0
U10 Piger Female 5 0 Lørdag eftermiddag 11 2
U12 Piger Female 8 0 Søndag eftermiddag 6 0

Signetud teams

U5 Mix 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Bælum/Solbjerg IF C Bælum/solbjerg If
B 52
Støvring IF 1
Støvring IF 2
Støvring IF 3

U6 Drenge 20 confirmend signups, 7 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nibe U6 Mix C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Bælum/Solbjerg IF C Bælum/solbjerg If
NUBI NUBI Logo NUBI
HB - Hadsund Boldklub C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Nørager U6 C Nørager If
Brønderslev IF 1
Brønderslev IF 2
Brønderslev IF 3
Aalborg KFUM A Aalborg Kfum
TSV Vestbjerg B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
Sindal IF
Støvring 1 U6D Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 3 U6D Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 U6D
Støvring 4 U6D Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 5 U6D Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Terndrup C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
U6 kb 81 C KB 81 Aalborg Logo KB 81 Aalborg
SSB 1 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U7 Drenge 33 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nibe 1 Nibe
Nibe 2 Nibe
Nibe 3 Nibe
Bælum/Solbjerg IF 1 B Bælum/solbjerg If
Bælum/Solbjerg IF 2 B Bælum/solbjerg If
B52 B B52
Frem Skørping IF 1
Frem Skørping IF 2
Terndrup IF 1 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup IF 2 Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Støvring IF 1 B Støvring
Støvring IF 2 B Støvring
Støvring IF 3 B Støvring
Støvring IF 4 B Støvring
Støvring IF 5 B Støvring
Støvring IF 6 Støvring
Sindal IF 1
Sindal IF 2
SSB 1 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Hadsund Boldklub C Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
IF Jarl Arden C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
IF Jarl Arden 2 C IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
Gug (1) Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug (2) Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug (4) Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug (3) Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Kongerslev if U7 C Kongerslev IF Logo Kongerslev IF
RKG 1 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
RKG 2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Hadsund B 2
Ommersyssel IF
RKG Klarup 3

U8 Drenge 16 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
SSB C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
RKG B Rkg Fodbold
Vejgaard B B
SGIF B
Gug A1 A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug A2 B
Gug A3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
B 52 1 A
B 52 2 B
B 52 3 C
SGIF 2 C
Ommersyssel IF C
Frem skørping B Frem Skørping
B/C Aalborg Kfum
Støvring IF 1
Støvring IF 2

U9 Drenge 16 confirmend signups, 8 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ASV C Asv
Terndrup/Bælum 1 A Bælum/solbjerg If
Terndrup/Bælum 2 C Bælum/solbjerg If
SGIF 1 A Svenstrup
SGIF 1 B Svenstrup
SGIF 1 C Svenstrup
Gug B 1 A
Gug B 2 C
Jarl Arden IF 1 B
Jarl Arden IF 2 C
Hadsund Boldklub B Hadsund Boldklub Logo Hadsund Boldklub
Aalborg Freja 1 A
Aalborg Freja 2 C
Rosendal B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
RKG 1 B Rkg Klarup
RKG 2 C Rkg Klarup

U10 Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ASV Asv
Lkb 1 B Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold
LKB 2 C
Hadsund 1 B Hadsund Boldklub
Terndrup/Bælum C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Bælum/Terndrup C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Hadsund B 2 C
U10 drenge Skørping Frem B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Gug Boldklub B
Gug Boldklub C
IK Rosendal C
IK Rosendal B
Støvring B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Vejgaard B A
Vejgaard B 2 C

U12 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Terndrup/Bælum A Terndrup/bælum
Frem Skørping

U7 Piger 10 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Terndrup/Bælum B
SGIF 1 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SSB 1 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
SSB 2 Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
Vejgaard B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Nubi NUBI Logo NUBI
Gug BK C Gug Boldklub
Aalborg Freja B Aalborg Freja
Skørping IF 1
Skørping IF 2

U8 Piger 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Terndrup/Bælum B Terndrup/bælum
U8 C Rkg
Gug B 1 B
Gug B 2 C
Skive IK C Skive Ik
SGIF U8 piger B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Støvring IF 1
Støvring IF 2

U8 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club

U9 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Terndrup/Bælum A Terndrup/bælum
Støvring IF B Støvring If
NUBI C NUBI Logo NUBI
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 B Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 3 Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Gug B B
Skive IK C Skive Ik

U10 Piger 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Terndrup/Bælum A Terndrup/bælum
Rebild Syd
Arden IF B
RKG Klarup. B
Gug U10-piger B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Aalborg Freja B Aalborg Freja
Rosendal IK B Rosendal Ik
Vejgaard B B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub

U12 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Terndrup/ Bælum girlpower. B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Nørresundby B
Helsted Pigerne B Helsted Fremad If

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
25. - June 26
Last signup
Wednesday, June 15, 2022

Organisation
Bælum Solbjerg IF
Place
Bælum Stadion
Address
Skolevej 1a
Postalcode
9574
City
Bælum
Sport
Soccer
Type
Outdoor cup

Organisermail
info@baelumsmeden.dk
Bælum Cup 2022 map

Tournament overview