3F Ungdomscup i Skærbæk

Invitation til 3F Ungdomscup d. 1. maj 2022

Skærbæk Ungdomsboldklub har igen fornøjelsen af at invitere til fodboldstævne. Stævnet, hvor fodbold og det sociale samvær vil være i centrum.

Der spilles i rækkerne fra U6-U12/13, både piger og drenge.

Arrangementet finder sted søndag den 1. maj fra kl. 9.00-17.00 ved Skærbækcentret. (Adresse:  Skærbækcentret, Storegade 46, 6780 Skærbæk)

Tilmelding til 3F Ungdoms-Cup skal ske senest den 22. april via stævner.dk

eller mail til: subk6780@gmail.com

Rækker og årgange

Række Årgang Pris
U6 mix, 3-mands 2016 250 kr
U7 mix, 3-mands 2015 250 kr
U8/9 piger, 5-mands 2014/13 350 kr
U8 drenge, 5-mands 2014 350 kr
U9 drenge, 5-mands 2013 350 kr
U10 drenge, 5-mands 2012 350 kr
U10/11 piger, 5-mands 2012/11 350 kr
U11 drenge, 8-mands 2011 350 kr
U12 drenge, 8-mands 2010 400 kr
U12/13 piger, 8-mands 2010/09 400 kr

Holddeltagergebyr skal indbetales på konto: 9839-8850341118, samtidig med tilmelding.

Ved afbud senere end 5 dage før stævnet, tilbagebetales holdgebyret ikke.

Regler for stævnet:

Der spilles efter DBU´s regler for 3, 5 og 8 mands hold. En spiller kan kun deltage på et hold på dagen.

Hvis et hold udebliver eller kommer for sent til kamp, taber de 0-3.

Alderskriterier:

Dispensationsspiller efter DBU’s gældende regler. Antal udskiftningsspillere efter DBU’s gældende regler.

Hvis 1 eller flere hold står lige, er følgende regler gældende:

1.       Indbyrdes kampe

2.       Målforskel

3.       Flest scorende mål

4.       Straffespark

Kamptid:

3-mands 1*10 minutter

5-mands 1*12 minutter

8-mands 2*9 minutter

Holdene bedes være klar ved banerne 5 min. før hver kamp.

Ved semi/finalekampe: Ved uafgjort forlænges spilletiden med 5 min. Derefter 3 straffespark pr. hold.

Ved protest:

Protesten skal afleveres skriftlig ved stævneledelsen vedlagt 200 kr., som tilbagebetales, hvis protesten imødekommes.

Præmier:

Medaljer til alle spillere i U6-U9

U10 til U12/13 medaljer til nr. 1, 2 og 3.

Antal præmier til de vindende hold:

3-mands til 5 spillere

5-mands til 8 spillere

8-mands til 11 spillere

Stævnepladsen:

På stævnepladsen forefindes der en salgsbod, med salg af sodavand, grillpølser, slik, kaffe mv. og der er hoppeborg på pladsen.

Puljerne afvikles så hurtigt som muligt, de yngste hold tidligst på dagen.

Kampprogram tilsendes elektronisk.

Du kan få nærmere oplysninger om stævnet samt tilmelding ved henvendelse til følgende:

Flemming Olesen mobil: 2010 8802   mail: flo.olesen@gmail.com

Med venlig hilsen

Skærbæk Ungdomsboldklub

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 3 mands 250 formiddag 5 0
U7 Mix Mixed 3 mands 250 formiddag 13 0
U8/9 Piger Female 5 mands 350 formiddag 3 0
U8 Drenge Male bc 5 mands 350 formiddag 10 0
U9 Drenge Male bc 5 mands 350 formiddag 8 0
U10 Drenge Male bc 5 mands 350 formiddag/middag 5 0
U10/11 Piger Female bc 5 mands 350 middag 5 0
U11 Drenge Male bc 8 mands 400 middag/eftermiddag 1 0
U12 Drenge Male bc 8 mands 400 middag/eftermiddag 3 0
U12/13 Piger Female bc 8 mands 400 middag/eftermiddag 0 0

Signetud teams

U6 Mix 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUBK 1 Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
SUBK 2 Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
SUBK 3 Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Bramming Boldklub 1 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming Boldklub 2 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub

U7 Mix 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: formiddag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
SUBK u7 1 A Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
SUBK u7 2 A Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Subk u7 3 Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Hatting-Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Vejle FC C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Vejle FC 2 C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Ribe bk 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
SGI 1 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI 2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
SGI 3 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF

U8/9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: formiddag

Teamname LVL Logo Club
SUBK u8 C Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
SUBK U8 2 C Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Ribe 1 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe 2 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Vejle FC C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Vejle FC 2 C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Toftlund 1 C Toftlund Idrætsforening Logo Toftlund Idrætsforening
Rødding IF B Rødding If
Rødding IF B Rødding If

U9 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
SUBK 2 B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Vejle FC C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Ribe 1 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe 2 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub

U10 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Ribe bk B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Skærbæk 2 B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Skærbæk 1 C Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Vejle FC C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Rødding IF B

U10/11 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: middag

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF Piger B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Subk 1 B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
SUBK 2 B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
SUBK 3 B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub

U11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub

U12 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk UBK 1 B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Skærbæk UBK 2 C Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub

U12/13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 1
Last signup
Friday, April 22, 2022

Organisation
Skærbæk Ungdomsboldklub
Place
Skærbækcentret
Address
Storegade 46
Postalcode
6780
City
Skærbæk
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
subk6780@gmail.com
3F Ungdomscup i Skærbæk map

Tournament overview