Davidsen Estate Starup Cup

Kom og vær med til en dag i fodboldens tegn. Starup UIF afholder i St.Bededagsferien fodboldstævne for rækkerne U5-U12.

Alle hold vil få mindst fire kampe og der vil ske andre ting omkring banerne på dagen.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 mix Mixed B-C 3+2 300 Lørdag formiddag 4 0
U6 mix Mixed B-C 3+2 300 Lørdag formiddag 8 0
U7 mix Mixed B-C 3+2 300 Lørdag formiddag 7 0
U8 piger Female B-C 5+2 300 Lørdag formiddag 4 0
U8 drenge Male B-C 5+2 350 Lørdag formiddag 9 0
U9 piger Female B-C 5+2 350 Lørdag formiddag 2 0
U9 drenge Male B-C 5+2 350 Lørdag formiddag 22 0
U10 piger Female B-C 5+2 350 Lørdag formiddag 2 0
U10 drenge Male B-C 5+2 350 Lørdag formiddag 13 0
U11 piger Female B-C 8+2 400 Lørdag middag 2 0
U11 drenge Male B-C 8+2 400 Lørdag middag 8 0
U12 drenge Male B-C 8+2 400 Lørdag middag 3 0

Signetud teams

U5 mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U6 mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HFK1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 3 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Vojens BI 1 Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens BI 2 Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub

U7 mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF 1 C Starup UIF Logo Starup UIF
Starup UIF 2 C
Starup UIF 3 C Starup UIF Logo Starup UIF
HFK Haderslev (1) B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK Haderslev (2) B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK Haderslev (3) B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK Haderslev (4) B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vonsild FK 1 B Vonsild Fodbold Klub
Vonsild FK 2 B Vonsild Fodbold Klub
Starup 1 C Starup UIF Logo Starup UIF
Haderslev FK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 4 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
NBSIF B Nr. Bjært/strandhuse If
AaBK B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub

U9 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF A

U9 drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Haderslev FK1 B
Haderslev FK 2 B
AaBK 1 A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 3 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Starup 2 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 3 B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup 1 B Starup UIF Logo Starup UIF
Seest Boldklub C
NBSIF 1 C Vejle
NBSIF 2 Vejle
Mg&bk B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Vojens BI B

U10 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF A Starup Uif

U10 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Starup X B Starup UIF Logo Starup UIF
Starup y B Starup UIF Logo Starup UIF
Harte G&IF B Harte G&IF Logo Harte G&IF
HFK 1 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hover if B Hover if Logo Hover if
Vamdrup IF Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vojens BI C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub

U11 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Starup UIF

U11 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
VSK AArhus B
Aabk U11 B
HFK B B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Starup UIF B
Fjelstrup IF U11 Christiansfeld
Vojens BI C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub

U12 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
U12 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
VBI U12 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
May 14
Last signup
Monday, April 25, 2022

Organisation
Starup UIF
Place
Starup hallen
Address
Starup Skolevej
Postalcode
6100
City
Haderslev
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
starupfodbold@gmail.com
Davidsen Estate Starup Cup map

Tournament overview