Spar Nord Cup Brønderslev 2022

Spar Nord Cup Brønderslev 2022

Spar Nord Cup Brønderslev 2022 6. - 7. august.
Sidste weekend før skolestart. Arena Kop & Kande, Gl. Agdrupvej 17-23, 9700 Brønderslev
VELKOMMEN TIL BRØNDERSLEV OG SPAR NORD CUP
Få sparket den nye sæson i gang på det flotte anlæg i Brønderslev. Brug stævnet som optakt til sæsonen, og er I skiftet fra 3 mands til 5 mands eller fra 5 mands til 8 mands fodbold, så er det en god mulighed for at få prøvet kræfter med en større bane og flere med- og modspillere.

PRAKTISK INFO Stævnet er for både piger og drenge i U6 - U13 og med A og B/C rækker fra U9 - U13. Alle hold spiller minimum 3 kampe hvor alle puljekampe afsluttes med straffesparkskonkurrence, hvor alle spillere på begge hold sparker. Et tiltag, som både spillere og trænere har taget godt imod ved de foregående års Cup. Alle kampe dømmes af frivillige ungdomsspillere og ledere fra BI Fodbold. Kampene spilles efter de gældende regler for DBU Jylland. Der er medaljer til alle spillere i U6-U10 og pokal til 1. og 2. pladsen i alle rækker. I U11-U13 er der pokal og medaljer til 1. og 2. pladsen i alle rækker.

SPILLETIDSPUNKTER
Lørdag d. 6. august
U6 3 mands, mix-rækker
U8 5 mands, drenge og piger
U10 5 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
U12 8 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
Søndag d. 7. august
U7 3 mands, drenge og piger
U9 5 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
U11 8 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)
U13 8 mands, drenge og piger (niveau A og B/C)

Husk at dit hold skifter række efter sommerferien og at tilmelde Jeres hold på det rette niveau, da det giver de bedste kampe samt en god og fair afvikling af Spar Nord Cup. Program forventes klar ca. en uge før stævnet. A- og B/C-rækker kan evt. slås sammen ved for få tilmeldte hold

MAD, DRIKKE OG AKTIVITETER Spar Nord Cup er for hele familien, og udover en masse fodboldspillere glæder vi os til at byde velkommen til forældre og søskende. Der vil være flere gratis aktiviteter på stadion, og der vil være god mulighed for at købe mad og drikkevarer under hele stævnet.

FØLG OS PÅ FACEBOOK Facebook.com/BiFodboldCup. Her kan du bl.a. finde seneste nyt om stævnet, løbende info om tilmeldte hold samt se kampprogram, når det er klart. Henvendelser kan også foretages på; - BiFodboldCup@gmail.com - tlf. 27 52 90 73 (Robert Nielsen)

TILMELDING OG BETALING Sidste frist for tilmelding er d. 3.juli. Betaling ved tilmelding til Spar Nord, konto nr. 9028 4577962621. Angiv klub samt række(r).
3 mands hold, max. 5 spillere, 350 kr. pr. hold
5 mands hold, max. 8 spillere, 550 kr. pr. hold
8 mands hold, max. 11 spillere, 650 kr. pr. hold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 piger Female 5 550 4 0
U8 drenge Male 5 550 26 2
U9 piger B/C Female 5 550 9 0
U11 piger B/C Female 8 650 2 0
U12 piger A Female 8 650 0 0
U12 piger B/C Female 8 650 0 0
U12 drenge A Male 8 650 7 0
U12 drenge B/C Male 8 650 15 0
U13 drenge B/C Male 8 650 5 0
U6 mix Mixed 3 0 8 0
U9 drenge B/C Male 5 550 25 0
U13 drenge A Male 8 650 6 0
U9 drenge A Male 5 550 13 0
U7 piger Female 3 350 0 0
U10 piger A Female 5 550 1 0
U10 piger B/C Female 5 550 2 0
U10 drenge A Male 5 550 10 0
U10 drenge B/C Male 5 550 18 0
U11 piger A Female 8 650 0 0
U11 drenge A Male 8 650 12 0
U11 drenge B/C Male 8 650 18 0
U13 piger A Female 8 650 1 0
U13 piger B/C Female 8 650 1 0
U9 piger A Female 5 550 1 0
U7 drenge Male 3 350 21 0

Signetud teams

U8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 20 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vestbjerg I.F. B Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
BI1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
IF Fremad Nørhalne C If Fremad Nørhalne
Aabybro IF B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro IF C Aabybro IF Logo Aabybro IF
IF Skjold Sæby 1 If Skjold Sæby
IF Skjold Sæby 2 If Skjold Sæby
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg kfum 2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg kfum 3 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
SIV C Siv
Nibe 1 A Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Nibe 2 C Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
B52 B B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Vester hassing 2 C Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
Vester hassing 1 A Vester Hassing GF Logo Vester Hassing GF
Tårs Ugilt Tårs/Ugilt IF Logo Tårs/Ugilt IF
Bagterp 1 Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bagterp 2 Bagterp IF Logo Bagterp IF

U9 piger B/C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI 1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI1 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Skibsby Højene IF Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Øster Han Herred B Øster Han Herred Logo Øster Han Herred

U11 piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Lundergaard IF A
IF Skjold Sæby If Skjold Sæby
AaB A Aabaf1885

U12 drenge B/C 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Jetsmark 1 B Jetsmark IF Logo Jetsmark IF
BI 2 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 3 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Asaa Boldklub C
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 C Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
Vodskov IF B Vodskov IF Logo Vodskov IF
SIV B Siv
Svenstrup Godthåb IF B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Vejgaard 1 C Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Bangsbo Freja

U13 drenge B/C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI 2 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
TSV2 C Tsv (tylstrup-Sulsted-Vestbjerg)
AaB 2 C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Gug Boldklub 2 B
SHI B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF

U6 mix 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
St. Restrup IF C
St. Restrup IF (2)
Nibe B U5/U6 piger Nibe Boldklub Logo Nibe Boldklub
Støvring if 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
BI 1 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
BI 2 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Sæby IF Skjold Sæby Logo IF Skjold Sæby

U9 drenge B/C 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bi 1 u9 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bi 2 u9 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
KFUM 2014 B/C B Aalborg Kfum
B52/Aalborg 2 B B52/aalborg
B52/Aalborg 3 C B52/aalborg
HI C
HI B
TSV Vestbjerg C Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF
St. Restrup IF C
Dronninglund IF B
Dronninglund IF B
Vodskov B Vodskov IF Logo Vodskov IF
SIV C Siv
IF Skjold Sæby 1 C If Skjold Sæby
IF Skjold Sæby 2 C If Skjold Sæby
if frem skørping B If Frem Skørping
PV81 C Poulstrup Vrejlev 81 Logo Poulstrup Vrejlev 81
Lundergård IF B Lundergård  idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
AAIF Aabybro IF Logo Aabybro IF
Bagterp IF C Bagterp IF Logo Bagterp IF

U13 drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI 1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
TSV1 A Tsv (tylstrup-Sulsted-Vestbjerg)
AaB 1 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Gug Boldklub 1 A

U9 drenge A 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bi 3 u9 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bi 4 u9 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Kfum 2014 a A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
B52/Aalborg 1 A B52/aalborg
HI
St. Restrup IF A
IF Skjold Sæby If Skjold Sæby
AAIF Aabybro IF Logo Aabybro IF
Bagterp IF A Bagterp IF Logo Bagterp IF

U7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Støvring 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Aabybro if 1 A Aabybro IF Logo Aabybro IF
St. Restrup IF A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
AaB A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
AGF A Århus GF Logo Århus GF
GUG A Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
HI A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening

U10 drenge B/C 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brønderslev IF C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Brønderslev B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Rkg1 B Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Rkg2 C Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
VBI B Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
Støvring 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 3 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Vodskov if B Vodskov IF Logo Vodskov IF
Aabybro IF 2 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro IF 3 Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro IF 4 Aabybro IF Logo Aabybro IF
St. Restrup IF C
TSV C Tsv - Tylstrup, Sulsted, Vestbjerg
Lundergård IUF B Lundergård  idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
AaB C Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Brønderslev IF 2 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening

U11 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI U11 A A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Aalborg KFUM 2 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hjørring IF 1 A Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Vejgaard B 1 A Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
AaB A Aab
Hobro ik A Hobro IK Logo Hobro IK
AaB 2 A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub

U11 drenge B/C 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI U11 C C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Aalborg KFUM 3 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
Hjørring IF 2 Hjørring Idrætsforening Logo Hjørring Idrætsforening
Hjallerup IF B Hjallerup Idrætsforening Logo Hjallerup Idrætsforening
Øster Han Herred C Øster Han Herred Logo Øster Han Herred
Vejgaard B 2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
VBI B Vraa/Børglum IF Logo Vraa/Børglum IF
Liuf C Lundergård  idræts- og ungdomsforening Logo Lundergård idræts- og ungdomsforening
Vodkov IF C Vodskov IF Logo Vodskov IF
AAIF 1 B Aabybro If
AAIF 2 C Aabybro IF Logo Aabybro IF
Bagterp 1 B Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bagterp 2 B Bagterp IF Logo Bagterp IF
SHI 1 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF
SHI 2 B Skibsby-Højene IF Logo Skibsby-Højene IF

U13 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 piger B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 piger A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bi 1 u7 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bi 2 u7 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bi 4 u7 B Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Bi 3 u7 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Rkg u7 hold 1 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
Rkg u7 hold 2 Romdrup-Klarup Gymnastikforening Logo Romdrup-Klarup Gymnastikforening
IF Fremad Nørhalne 1 If Fremad Nørhalne
IF Fremad Nørhalne 2 If Fremad Nørhalne
Gug 1 A Gug
Gug 2 B Gug
Bi 5 u7 Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
SIV C Siv
Bagterp u7 piger Bagterp IF Logo Bagterp IF
Bagterp Bagterp IF Logo Bagterp IF
B52 C B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
SEIF C Strandby-Elling Idrætsforening Logo Strandby-Elling Idrætsforening
U7-drenge Tårs C Tårs/Ugilt IF Logo Tårs/Ugilt IF
Aabybro IF (1) A Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aabybro IF (2) B Aabybro IF Logo Aabybro IF
Vestbjerg Vestbjerg IF Logo Vestbjerg IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - August 7
Last signup
Friday, July 22, 2022

Organisation
Brønderslev Idrætsforening
Place
Brønderslev Idrætsforening
Address
Gl. Agdrupvej 17-23
Postalcode
9700
City
Brønderslev
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
bifodboldcup@gmail.com
Spar Nord Cup Brønderslev 2022 map

Tournament overview