ETU Forsikring Rødekro CUP 2022

RØDEKRO IF AFHOLDER LØRDAG DEN 10. SEPTEMBER 2022 FOR 9. GANG DET STORE SUCCESRIGE BØRNEFODBOLDSTÆVNE ETU FORSIKRING RØDEKRO CUP 2022.

Der ventes igen i år deltagelse af ca. 1200 glade fodboldspillere i alderen 5 til 12 år.

Stævnet har ry for at være et af de bedst organiserede børnestævner i Jylland. Vi gør alt for at stævnet skal fremstå ekstraordinært, derfor kan I forvente: gode dommere, minimum 5 kampe pr. hold, endvidere er alle spillere sikret en FLOT GRATIS HUMMEL-TRØJE.

Udover selve kampene er der aktivitetsområde, hvor spillerne kan hygge, forplejningszone og tombola med fede præmier.

----------

I de mindste årgange U6 og U7 spilles der ikke med resultater - alle får en flot pokal med hjem.

I de øvrige pige- og drengerækker spilles der om store pokaler, der er pokaler til de 3 bedst placerede hold.

I U10, U11 og U12 drengerækkerne er der niveauopdeling.

I pigerækkerne spiller vi med dobbelte årgange - U8/U9, U10/U11 og U12/U13.

Alle hold er garanteret 5 kampe.

-----------

Da vi af erfaring ved at der hurtigt bliver udsolgt i mange af årgangene, opfordres der derfor til hurtig tilmelding.

Tilmeldingsfristen er 14. august 2022, efter "først-til-mølle"-princippet, vi forbeholder os ret til at lukke for tilmelding, når en række er fyldt op, derefter oprettes der ventelister.

For yderligere informationer se Facebook-gruppen ETU Forsikring Rødekro Cup 2022, hvor der løbende kommer stævnenyt.

Spørgsmål kan stilles til: Lone Johannsen tlf. 20 86 40 25 (efter kl. 17.00) eller mail lojo2609@gmail.com

Betaling skal ske ved tilmelding: Sydbank reg. 7910 kto. 1619165 (Rødekro IF Fodbold) eller via Mobilepay 47398 (Rødekro IF Fodbold - Stævne), husk tydeligt at angive hvilket hold der betales for, gerne med angivelse af ID-nr.

NB: Ved afbud efter sidste tilmeldingsfrist 14. august 2022, refunderes deltagergebyret ikke!

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8/U9 Piger Female 5 vs 5 600 4 0
U10/U11 Piger Female 5 vs 5 600 8 0
U12/U13 Piger Female 8 vs 8 700 1 0
U6 / 2017 + yngre Mixed 3 vs 3 500 6 0
U7 / 2016 Mixed 3 vs 3 500 11 0
U8 / 2015 Mixed 5 vs 5 600 12 0
U9 / 2014 Male 5 vs 5 600 17 0
U10 / 2013 A rækken Male A 5 vs 5 600 3 0
U10 / 2013 BC rækken Male B/C 5 vs 5 600 9 0
U11 / 2012 A rækken Male A 8 vs 8 700 3 0
U11 / 2012 BC rækken Male B/C 8 vs 8 700 11 0
U12 / 2011 A rækken Male A 8 vs 8 700 4 0
U12 / 2011 BC rækken Male B/C 8 vs 8 700 6 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8/U9 Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MG & BK Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub

U10/U11 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF (U10 Piger) Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 1 (U11 Piger) Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 (U11 Piger) Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
AaBK Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Haderslev Fodbold Klub (HFK) B
Lysabild C Lysabild
Greve Fodbold B
Hellevad IF B Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening

U12/U13 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF/Hellevad IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U6 / 2017 + yngre 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Hellevad IF - 1 C Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Hellevad IF - 2 C Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening

U7 / 2016 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HFK1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
AaBK 1 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 3 Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Hellevad IF - 1 Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Hellevad IF - 2 Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening

U8 / 2015 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
AaBK 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
HFK Haderslev (1) B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK Haderslev (2) B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK Haderslev (3) B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Ribe BK B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
BNS U8 Drenge B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U9 / 2014 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Haderslev FK 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 4 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
AaBK 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Seest boldklub C Seest Boldklub
Bns B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Bns 2 C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Hellevad IF - 2 B Hellevad Idrætsforening Logo Hellevad Idrætsforening
Gauerslund IF 1 Gauerslund If
Gauerslund if 2 Gauerslund If

U10 / 2013 A rækken 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mg&Bk A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
AaBK 1 A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Starup 1 A

U10 / 2013 BC rækken 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Hatting-Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
AaBK 2 C Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Haderslev FK 1 B Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 B Haderslev Fodboldklub
Dybbøl 1 B Dybbøl
BNS B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Starup 2 C

U11 / 2012 A rækken 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Kolding IF A Kolding If
Broager A Broager UI Logo Broager UI

U11 / 2012 BC rækken 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AaBK 1 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
Skærbæk UB B Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
Løjt IF B Løjt If
Løjt IF 2 C Løjt If
DIU C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Broager C Broager UI Logo Broager UI
Midtals C Midtals Fodbold

U12 / 2011 A rækken 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF A Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
AaBK A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Sønderborg Boldklub 1 A Sønderborg Boldklub
NBSIF A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF

U12 / 2011 BC rækken 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Rødekro IF 1 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro IF 2 Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Seest BK B
Sønderborg Boldklub 2 C Sønderborg Boldklub
Bui fodbold C

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 10
Last signup
Sunday, August 14, 2022

Organisation
Rødekro Idrætsforening
Place
Fladhøj Idrætscenter
Address
Skovbrynet 10
Postalcode
6230
City
Rødekro
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
lojo2609@gmail.com
ETU Forsikring Rødekro CUP 2022 map

Tournament overview