BNS CUP 2022

BNS CUP 2022
Finter, fight og fairplay for U6 - U13 spillere

Igen i år arrangerer BNS fodbold i samarbejde med Broager Sparekasse BNS CUP, som er et børne- og ungdomsfodboldstævne. Stævnet afvikles på BNS’s baner i Vester Sottrup. Stævnet i år afholdes:

LØRDAG D. 13. AUGUST 2022

Stævnet begynder klokken 09:00. Kampprogram kan hentes på www.BNS-fodbold.dk fra primo august.

TILMELDING
Du kan allerede nu tilmelde dit hold til BNS CUP 2022 via www.bns-fodbold.dk/bnscup alternativt via mail til BNSCUP@gmail.com eller via staevner.dk

BETALING
Ved tilmelding bedes tilmeldingsgebyret indsættes på kontonummer: 9797 - 0000898899, sammen med klubnavn og årgang.

TILMELDINGSGEBYR (pr. hold)
Drenge
U6 og U7 (drenge eller mix)                                    300 kr.
U8, U9 og U10 (U10 er delt op i B- og C-række)*    350 kr.
U11, U12 og U13 (delt op i B- og C-række)*            400 kr.

*A-række hold som gerne vil deltage opfordres til at tilmelde sig til en årgang højere i B-rækken.

Piger
U8, U9 og U10           350 kr.
U11, U12 og U13       400 kr.

Der spilles i følgende rækker:
3-mands (max 5 spillere)

 U6 Mix (2017)
 U7 Mix (2016)
 U8 Piger (2015)

5-mands (max 8 spillere)
 U8 Drenge (2015)
 U9 Drenge (2014)
 U9 Piger (2014)
 U10 Drenge (2013)
 U10 Piger (2013)
 U11 Piger (2012)

8-mands (max 11 spillere)
 U11 Drenge (2012)
 U12 Drenge (2011)
 U12 Piger (2011)
 U13 Drenge (2010)
 U13 Piger (2010)

POKALER
Der er flotte pokaler til alle spillere i U6-U10 rækkerne. I U11-U13 rækkerne er der pokaler til nummer 1-3 i hver række.

Vi forbeholder os retten til at aflyse eller sammenlægge en årgang med en anden, hvis der ikke er hold nok til at garantere 3 kampe pr. hold. Vi tilstræber 4-5 kampe pr hold.
Ved aflysning refunderes deltagergebyr naturligvis.

På gensyn til en hyggelig fodbolddag, afviklet i god sportslig ånd

Velkommen til BNS CUP 2022

Fodboldklubben BNS

Se evt mere på www.bns-fodbold.dk/bnscup

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Piger (Årgang 2014) Female 8 350 0 0
U8 Piger (Årgang 2015) Female 5 350 0 0
U8 Drenge (Årgang 2015) Male 8 350 0 0
U7 Mix (Årgang 2016) Mixed 5 300 0 0
U6 Mix (Årgang 2017) Mixed 5 300 0 0
U13 Piger (Årgang 2010) Female 11 400 0 0
U13 Drenge C (Årgang 2010) Male 11 400 0 0
U9 Drenge (Årgang 2014) Male 8 350 3 0
U12 Piger (Årgang 2011) Female 11 400 0 0
U10 Drenge B (Årgang 2013) Male 8 350 0 0
U12 Drenge B (Årgang 2011) Male 11 400 1 0
U11 Piger (Årgang 2012) Female 8 400 0 0
U11 Drenge C (Årgang 2012) Male 11 400 2 0
U11 Drenge B (Årgang 2012) Male 11 400 1 0
U10 Piger (Årgang 2013) Female 8 350 0 0
U10 Drenge C (Årgang 2012) Male 8 350 0 0
U13 Drenge B (Årgang 2010) Male 11 400 0 0
U12 Drenge C (Årgang 2011) Male 11 400 2 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U9 Piger (Årgang 2014) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger (Årgang 2015) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge (Årgang 2015) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Mix (Årgang 2016) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Mix (Årgang 2017) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger (Årgang 2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge C (Årgang 2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge (Årgang 2014) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bns C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Gauerslund IF 1 Gauerslund If
Gauerslund if 2 Gauerslund If

U12 Piger (Årgang 2011) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge B (Årgang 2013) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge B (Årgang 2011) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Boldklub 1 Sønderborg Boldklub

U11 Piger (Årgang 2012) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge C (Årgang 2012) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl IU C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11 Drenge B (Årgang 2012) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF

U10 Piger (Årgang 2013) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge C (Årgang 2012) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge B (Årgang 2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge C (Årgang 2011) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sønderborg Boldklub 2 Sønderborg Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 13
Last signup
Sunday, July 31, 2022

Organisation
Fodboldklubben BNS
Place
Banerne ved Nydamskolen i Vester Sottrup
Address
Skolevej 21, Vester Sottrup
Postalcode
6400
City
Sønderborg
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
bnscup@gmail.com
BNS CUP 2022 map

Tournament overview