SPAREKASSEN DANMARK CUP i Vebbestrup

Ovenpå et par corona år kan vi endelig gentage succesen og inviterer nu til SPAREKASSEN DANMARK CUP 2022 i Vebbestrup! Stævnet afholdes i forbindelse med Vebbestrup Byfest, og vi byder derfor velkommen til et sommerstævne i hyggelige omgivelser med en masse sjove aktiviteter og diverse boder.

Stævnet er gratis, og der uddeles medaljer til alle deltagende hold.

Der spilles efter DBU-regler.

Program modtages på mail, når vi nærmer os uge 25.

Sidste frist for tilmelding 12/6-2022.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 MIX Mixed 3 0 Morgen 0 0
U6 Drenge Male 3 0 Morgen/Formiddag 4 0
U6 Piger Female 3 0 Morgen/Formiddag 0 0
U7 Drenge Male 3 0 Middag/Eftermiddag 2 0
U7 Piger Female 3 0 Middag/Eftermiddag 2 0
U8 Drenge Male 5 0 Morgen/Formiddag 15 0
U8 Piger Female 5 0 Morgen/Formiddag 1 0
U9 Drenge Male 5 0 Middag 7 0
U9 Piger Female 5 0 Middag 0 0
U10 Drenge Male 5 0 Eftermiddag 1 0
U10 Piger Female 5 0 Eftermiddag 0 0
U11 Drenge Male 8 0 Morgen/Formiddag 2 0
U12 Piger Female 8 0 Morgen/Formiddag 0 0
U12 Drenge Male 8 0 Middag/Eftermiddag 2 0
U11 Piger Female 8 0 Morgen/Formiddag 4 0

Signetud teams

U5 MIX 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Morgen

Teamname LVL Logo Club

U6 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Morgen/Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 1 A Aalborg Kfum Fodbold
Aalborg KFUM 2 A Aalborg Kfum Fodbold

U6 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Morgen/Formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Vegger Idrætsforening C
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U7 Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Farsø Ullits IK
Farsø ullits ik C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U8 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Morgen/Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Støvring if U8 drenge B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring if U8 drenge 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
I.K. Rosendal U7 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
I.K. Rosendal U7 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Arden u8 drenge B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden
I.K. Rosendal U8 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
I.K. Rosendal U8 2 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
I.K. Rosendal U8 3 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold

U8 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Morgen/Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Farsø Ullits IK

U9 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Middag

Teamname LVL Logo Club
Løgstør IF B Løgstør IF Logo Løgstør IF
Valsgård IF B Valsgård Idrætsforening 83 Logo Valsgård Idrætsforening 83
Aars IK 1 A Aars IK Logo Aars IK
Aars IK 2 Aars IK Logo Aars IK
Aars IK 3 C Aars IK Logo Aars IK
Hobro IK B
Hobro IK 2 B

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Middag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden U10 drenge C If Jarl Arden

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Morgen/Formiddag

Teamname LVL Logo Club
IF Jarl Arden B IF Jarl Arden Logo IF Jarl Arden

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Morgen/Formiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
LKB Gistrup C Gistrup
Ik vest u12 drenge C Paw Formand For Fodbold

U11 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Morgen/Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Ommersyssel if - piger B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Helsted pigerne B Helsted Fremad If
Vorup/Romalt piger B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Løgstør IF Løgstør

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
June 25 2022
Last signup
Sunday, June 12, 2022

Organisation
Doense Vebbestrup´s IdrætsForening
Place
Vebbestrup
Address
Ndr Truevej 14a
Postalcode
9500
City
Hobro
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
fodbold@dvif.dk
SPAREKASSEN DANMARK CUP i Vebbestrup map

Tournament overview