Spar Nord Cup 2022

Spar Nord Cup 2022

Indbydelse til

Spar Nord Cup

søndag 3. juli 2022

Gudumholm IF har den store glæde at invitere til vores store ungdomsstævne

”Spar Nord Cup” i GIF’s Idrætsuge. Idrætsugen strækker sig igen over 9 dage og en af de mange traditioner er vores store ungdomsstævne Spar Nord Cup.

Spar Nord Cup er et populært fodboldstævne for 3-, 5- og 7-mandshold for både piger og drenge.

Vi håber derfor, at du og din klub kan deltage med mange hold, så I kan lave en ”udflugt” i netop jeres fodboldklub. Bemærk at vi spiller 7-mandshold og at det er årgange fra forårssæsonen.

Præmier:

Der uddeles medaljer og diplom til alle spillere i rækkerne U6 til U10.

I rækkerne U11 til U18 er der pokal til vinderne.

Antal hold og kampe:

Der er fri tilmelding i alle årgange og alle hold kan forvente at spille mindst 3 kampe.

Tilmelding og tilmeldingspris:

Kun 250 kr. pr. deltagende hold

Tilmelding sker via www.staevner.dk eller www.gudumholm-if.dk eller via en af vores trænere.

Betaling skal ske ved tilmelding via overførsel til GIF´s konto 9190 2120000635 i Spar Nord Bank eller via Mobile Pay til 49453. Tilmeldingen er naturligvis bindende.

Tilmeldings- og betalingsfrist:

FREDAG 17. JUNI 2022. Vi forventer at udsende kampprogram 22.-24. juni.

Har du spørgsmål, så kontakt fodboldudvalget på fodbold@gudumholm-if.dk eller

Preben Thomsen, tlf. 41 54 66 10 eller Frederik Kristensen, tlf. 41 15 54 08

Rækker 3-5-7 mands Årgange
U6 Mix 3-mands 2016
U7 Mix 3-mands 2015
U8 Drenge og Piger 5-mands 2014
U9 Drenge og Piger 5-mands 2013
U10 Drenge og Piger 5-mands 2012
U11 Drenge og Piger 7-mands 2011
U12 Drenge og Piger 7-mands 2010
U13 Drenge og Piger 7-mands 2009
U14 Drenge og Piger 7-mands 2008
U15 Drenge og Piger 7-mands 2007
U16 Drenge og Piger 7-mands 2006
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix Mixed 3 250 3 0
U7 Mix Mixed 3 250 4 0
U8 Drenge Male 5 250 12 0
U8 Piger Female 5 250 1 0
U9 Drenge Male 5 250 2 0
U9 Piger Female 5 250 0 0
U10 Drenge Male 5 250 1 0
U10 Piger Female 5 250 0 0
U11 Drenge Male 7 250 2 0
U11 Piger Female 7 250 0 0
U12 Drenge Male 7 250 0 0
U12 Piger Female 7 250 0 0
U13 Drenge Male 7 250 0 0
U13 Piger Female 7 250 0 0
U14 Drenge Male 7 250 0 0
U14 Piger Female 7 250 0 0
U15 Drenge Male 7 250 0 0
U15 Piger Female 7 250 0 0
U16 Drenge Male 7 250 0 0
U16 Piger Female 7 250 0 0

Signetud teams

U6 Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring U6D 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring U6D 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring U6D 3 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U7 Mix 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB 1 C Storvorde
Ssb 2 C Storvorde

U8 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SSB C Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub
RKG B
Vejgaard 1 C Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Helsted Fremad IF - Hold 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SGIF 1 C Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
SGIF 2 B Svenstrup/Godthåb Fodbold Logo Svenstrup/Godthåb Fodbold
Vejgaard 2 C Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard Boldspilklub C Vejgaard Boldspilklub
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja
Aalborg Freja B IF Aalborg Freja Logo IF Aalborg Freja

U8 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring U8 Piger B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U9 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
RKG1 B Klarup
RKG2 Klarup

U9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skalborg Sportsklub C Skalborg Sportsklub

U10 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U11 drenge ssb B Storvorde Sejlflod Boldklub Logo Storvorde Sejlflod Boldklub

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U16 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
July 3
Last signup
Sunday, June 19, 2022

Organisation
Gudumholm IF
Place
Gudumholm Stadion
Address
Stadionvej 11
Postalcode
9280
City
Storvorde
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
anna-sofiebertelsen@outlook.com
Spar Nord Cup 2022 map

Tournament overview