B52/AFC REMA 1000 CUP 2022

LØRDAG DEN 3. SEPTEMBER 2022

Hermed inviteres du og din klub til B52/AFC REMA 1000 Cup 2022 i B52/Aalborg Fodbold Club.

Stævnet er et ungdomsstævne for drenge- og pigerækker i følgende rækker: U5, U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12, U13, U14 og U15.

I hver række vil der minimum være 4 hold. Vi tilstræber at alle hold får minimum 4 kampe.

Det er tilladt for spillere at spille på flere hold—dog ikke inden for samme række. Det er naturligvis også tilladt for klubber at deltage med flere hold i samme række.

Under stævnet vil der være mulighed for at købe mad og drikke i B52’s cafeteria og salgsboder – alt sammen på B52’s anlæg.

Tilmelding senest den 25. august.

Tilmelding enten her på staevner.dk, på b52.dk, på e-mail cup@b52.dk eller på telefon 24 94 82 24 (Morten Mønnike-Hald)

3-mands-rækker

U5, U6 og U7

Spilletid: 1 x 10 minutter

Holdgebyr: kr. 350,-

5-mands-rækker

U8, U9 og U10

Spilletid: 1 x 12 minutter

Holdgebyr: kr. 400,-

8-mands-rækker

U11, U12 og U13

Spilletid: 2 x 10 minutter

Holdgebyr: kr. 450,-

8-mands-rækker

U14 og U15

Spilletid: 2 x 12 minutter

Holdgebyr: kr. 500,-

Holdgebyr bedes betalt inden stævnet på 9070 1632519792 eller MobilePay 19528 med angivelse af holdnavn og række. Medbring kvittering.
På stævnedagen skal gebyr betales via MobilePay forud for holdets kampe.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 Mix Mixed 3 350 1 0
U6 Mix Mixed 3 350 11 0
U7 Drenge Male 3 350 10 0
U8 Drenge A/B Male A/B 5 400 15 0
U8 Drenge C Male C 5 400 10 0
U9 Drenge A/B Male A/B 5 400 17 0
U9 Drenge C Male C 5 400 8 0
U10 Drenge A/B Male A/B 5 400 6 0
U10 Drenge C Male C 5 400 2 0
U11 Drenge A/B Male A/B 8 450 3 0
U11 Drenge C Male C 8 450 3 0
U12 Drenge A/B Male A/B 8 450 4 0
U12 Drenge C Male C 8 450 2 0
U13 Drenge A/B Male A/B 8 450 1 0
U13 Drenge C Male C 8 450 0 0
U14 Drenge C Male C 8 500 0 0
U15 Drenge C Male C 8 500 0 0
U7 Piger Female 3 350 1 0
U8 Piger A/B Female A/B 5 400 0 0
U8 Piger C Female C 5 400 1 0
U9 Piger A/B Female A/B 5 400 1 0
U9 Piger C Female C 5 400 1 0
U10 Piger A/B Female A/B 5 400 0 0
U10 Piger C Female C 5 400 0 0
U11 Piger A/B Female A/B 8 450 0 0
U11 Piger C Female C 8 450 0 0
U12 Piger A/B Female A/B 8 450 0 0
U12 Piger C Female C 8 450 2 0
U13 Piger A/B Female A/B 8 450 0 0
U13 Piger C Female C 8 450 0 0
U14 Piger C Female C 8 500 0 0
U15 Piger C Female C 8 500 0 0

Signetud teams

U5 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 Mix 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Øster Han Herred C Øster Han Herred
IF Nørhalne B Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
St. Restrup IF 1 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
St. Restrup IF 2 B St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Vb 1 Vejgård Boldspilsklub
VB 2 Vejgård Boldspilsklub
Støvring 1 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 2 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring 3 Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U7 Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gug 2 B Gug Boldklub
Gug 1 A Gug Boldklub
Vestbjerg B
IF Fremad Nørhalne 1 Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
IF Fremad Nørhalne 2 Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
Vejgaard 1 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Vejgaard 2 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Aalborg KFUM 1 A Aalborg Kfum Fodbold
Aalborg KFUM 2 A Aalborg Kfum Fodbold

U8 Drenge A/B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI1 A Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Aabybro IF B Aabybro IF Logo Aabybro IF
B52 B B52 Aalborg FC Logo B52 Aalborg FC
Aalborg KFUM 1 A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
NFB 1 B Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
NFB 2 B Nørresundby Forenede Boldklubber Logo Nørresundby Forenede Boldklubber
Frem Skørping B IF Frem Skørping Logo IF Frem Skørping
Vejgaard Boldspilklub A Vejgaard Boldspilklub

U8 Drenge C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BI2 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
Aabybro IF C Aabybro IF Logo Aabybro IF
Aalborg KFUM 3 C Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
BI3 C Brønderslev Idrætsforening Logo Brønderslev Idrætsforening
IF Fremad Nørhalne C Idrætsforeningen Fremad Nørhalne Logo Idrætsforeningen Fremad Nørhalne
LKB/Gistrup 1 C Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold
LKB/Gistrup 2 C Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold

U9 Drenge A/B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC A A B52/afc
B52/AFC B B B52/afc
Gug 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
RKG B B Klarup
Frem Skørping B
St. Restrup IF A St. Restrup IF Logo St. Restrup IF
Støvring IF 2 B Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold
Støvring IF 1 B Støvring If
AAIF 1 A Aabybro IF Logo Aabybro IF

U9 Drenge C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC C C B52/afc
Gug 3 C Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
RKG C C Rkg Fodbold
St. Restrup IF C
AAIF 2 C Aabybro IF Logo Aabybro IF

U10 Drenge A/B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kristrup Boldklub 1 B Randers Sv
Kristrup Boldklub 2 B Randers Sv
LKB Gistrup 1 B Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold
LKB Gistrup 2 B Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold
Aalborg KFUM 1

U10 Drenge C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Aalborg KFUM 2

U11 Drenge A/B 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løgstør IF B
Gug 1 A

U11 Drenge C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TSV C Sulsted IF Logo Sulsted IF
Gug 2 C Gug
Dronninglund if B Dronninglund If

U12 Drenge A/B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejgaard 1 B Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
Bangsbofreja B Bangsbo Freja Logo Bangsbo Freja
LKB Gistrup U12D B Lundby Krat Bold Logo Lundby Krat Bold

U12 Drenge C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejgaard 1 C Vejgaard Boldspilklub Logo Vejgaard Boldspilklub
B52/AFC C

U13 Drenge A/B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
VB B Vejgaard Boldklub

U13 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Vejgaard Boldspilklub

U8 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Terndrup/Bælum C Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U9 Piger A/B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring U9 Piger 1 A Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U9 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Støvring U9 Piger 2 C Støvring IF Fodbold Logo Støvring IF Fodbold

U10 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B52/AFC C

U13 Piger A/B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U15 Piger C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 3 2022

Organisation
B52 Aalborg FC
Place
B52/AFC
Address
Scoresbysundvej 5
Postalcode
9210
City
Aalborg SØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
cup@b52.dk
B52/AFC REMA 1000 CUP 2022 map

Tournament overview