Lunderskov MiniCup 2022

Lunderskov MiniCup er et af landsdelens mest populære stævner.

Stævnet afvikles på én dag, og alle årgange spiller på samme tid på vores store idrætsanlæg i Lunderskov.

Stævnet er ALL INKLUSIVE hvilket betyder at der er GRATIS Forældrekaffe, GRATIS Frugt, GRATIS Saftevand, Præmier og Pokaler til alle spillere.

For at minimere ventetiden mellem kampene, skyder vi stævnet i gang med 2 starttidspunkter. Vi starter kl. 09:00 for de yngste årgange og kl. 11:30 for de ældste.

Som altid starter vi med en festlig fælles opvarmning til højt musik og med opråb af alle deltagende klubber. Vi følger DBU's retningslinjer, således at der ikke registreres resultat i 3-mands kampe, og i 5-mands kampe går alle kvalificerede hold videre til slutspil. Alle hold er sikret en festlig afslutning med præmieposer til alle hold og pokaler til alle spillere.

Vi glæder os til at se jer i Lunderkov i 2022

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix (2017) Mixed 3 350 14 0
U7 Mix (2016) Mixed 3 350 24 0
U8 Piger (2015) Female 5 600 0 0
U8 Drenge (2015) Male 5 600 15 0
U9 Piger (2014) Female 5 600 6 0
U9 Drenge (2014) Male 5 600 26 0
U10 Piger (2013) Female 5 600 6 0
U10 Drenge (2013) Male 5 600 13 0

Signetud teams

U6 Mix (2017) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov boldklub 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov boldklub 1 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Starup uif C Starup UIF Logo Starup UIF
Fynslund boldklub C Jordrup
ØSVN IF U6 B Øster Starup Vester Nebel If
NBSIF 2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Almind Viuf C Almind
Avgif C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U7 Mix (2016) 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lunderskov Boldklub Lunderskov
Lunderskov Boldklub Lunderskov
Lunderskov Boldklub C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Fynslund boldklub C Jordrup
ØSVN IF U7 B Øster Starup / Vester Nebel If
Vbi (vojens) B Vojens (vbi)
Dalby gf 1 (piger) B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
NBSIF 1 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Bg&if B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
EGIF 1 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Egif 2 B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
AVGIF 1 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF 2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
NBSIF 2 Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Ribe BK 1 Ribe
Ribe BK 2 Ribe
Kolding IF - 1 B
Kolding IF - 2 B
Hørning if C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening

U8 Piger (2015) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge (2015) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NBSIF C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Egtved IF B Egtved
Dalby GF 1 A
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 3 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Bramdrupdam 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
TSIF 1 B
TSIF 2 C
Fynslund C Fynslund
Vbi (vojens) B Vojens (vbi)
Seest Boldklub B
Vamdrup 1 C
Vamdrup 2 C Vamdrup If Fodbold
Seest Boldklub 2 C

U9 Piger (2014) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ammitsbøl Fodbold Piger C Ammitsbøl Fodbold
Vamdrup B Vamdrup If Fodbold
Vamdrup C Vamdrup If Fodbold

U9 Drenge (2014) 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LB U9 1 B Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
LB U9 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Seest Boldklub C Seest Boldklub
Odense United A Odense United
Ribe BK 1 B Ribe Bk
Ribe BK 2 C Ribe Bk
Fredericia fF 1 B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Fredericia fF 2 C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Seest Boldklub 2 C Seest Boldklub 2
Egtved U9 Drenge B Egtved IF Logo Egtved IF
MG&BK U9C C
Harte G&IF C Harte G&if
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Hammelev SUF 1 B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
Hammelev SUF 2 C Vojens
Hammelev SUF 2 C Vojens
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Vamdrup 1 C Vamdrup If Fodbold
Vamdrup 2 C Vamdrup If Fodbold
Næsbjerg RUI 1 A
Næsbjerg RUI 2 B
Næsbjerg RUI 3 C

U10 Piger (2013) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LB Tøserne C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Starup UIF A
Egtved B
Egtved B

U10 Drenge (2013) 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LB U10
Seest Boldklub Gul C
NBSIF C Vejle
Ammitsbøl/Egtved 1 C Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
Ammitsbøl/Egtved 2 B Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
Vamdrup B Vamdrup If Fodbold
Seest Boldklub Sort C
SHIF. C Skanderup Hjarup IF Logo Skanderup Hjarup IF
Dalby GF C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
KB 1 A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB 2 B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Rødding if B Rødding

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
August 13 2022
Last signup
Monday, August 1, 2022

Organisation
Lunderskov Boldklub
Place
Lunderskov Stadion
Address
Reinholdts Bakke
Postalcode
6640
City
Lunderskov
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
LBminicup@gmail.com
Lunderskov MiniCup 2022 map

Tournament overview