Brøndby Mini Cup 10.-11.september 2022

FEDE DELTAGER POKALER TIL ALLE !

En-dags stævne udendørs på vores store anlæg. Der vil være fokus på spilletid og korrekt matching, hvilket vi beder jer fokusere på, når I melder til, så alle får mest muligt ud af stævnet.

ALLE RÆKKER AFVIKLES I EN TURNERINGS FORM, SOM GØR AT MAN SOM MINIMUM FÅR 5 KAMPE.

Brøndbyernes IF fokuserer i børnefodbolden på glæde og spilletid og ikke resultater.

2 X 6 MINUTTER. ALLE KAMPE BLIVER FLØJTET I GANG OG AF, OVER HØJTALERE.

Det opførte hjemmehold stiller med en dommer.

U7 spiller 3-mands og må have 5 spillere med, mens øvrige rækker spiller 5-mands, og må have 8 spillere med. Der bliver spillet på henholdsvis 3-mands og 5-mands mål.

Der er et holdgebyr på 575kr. pr. deltagende hold. U7 spiller 3-mands med et hold gebyr på 400kr.

BETALINGSINFO SENDES som faktura PÅ MAIL LØBENDE I TILMELDINGSPERIODEN. BEMÆRK AT HOLDGEBYR IKKE TILBAGEBETALES VED AFBUD EFTER UDSENDELSE AF KAMPPROGRAM. TURNERINGSLEDELSEN FORBEHOLDER SIG RET TIL AT FLYTTE TILMELDTE HOLD OP ELLER NED I NIVEAU. SPILLEDAGEN ER VEJLEDENDE, ALT EFTER HVOR MANGE HOLD DER TILMELDES.

Vi henviser til DBU Sjællands regler for 3-mands & 5-mands fodbold.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7-Lørdag Mixed 3-mands 400 Lørdag 24 0
U7-Søndag Mixed 3-mands 400 Søndag 25 0
U8-A Male A 5-mands 575 Lørdag Morgen 1 0
U8-B Male B 5-mands 575 Lørdag morgen 21 1
U8-C/D Male C/D 5-mands 575 Lørdag morgen 9 0
U9-A Male A 5-mands 575 Lørdag middag 11 0
U9-B Male B 5-mands 575 Lørdag middag 19 0
U9-C/D Male C/D 5-mands 575 Lørdag middag 10 0
U10-A Male A 5-mands 575 Søndag morgen 6 0
U10-B Male B 5-mands 575 Søndag morgen 11 0
U9 Pige Female Mix 5-mands 575 Søndag 19 0
U10-C/D Male C/D 5-mands 575 Søndag morgen 18 0

Signetud teams

U7-Lørdag 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
AB Taarnby A
AB Taarnby B B
Hvidovre IF Rød B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Hvidovre IF Hvid Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
BIF1 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
BIF2 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
BIF3 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
BIF4 Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Ishøj IF A ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Ishøj IF Team Gul. B Ishøj If
Vallensbæk if u7 a Vallensbæk If U7
Vallensbæk IF U7 B Vallensbæk If U7 B
Vallensbæk IF U7 C Vallensbæk If U7 B
Vallensbæk IF U7 D Vallensbæk If U7 D
Vallensbæk IF U7 E Vallensbæk If U7 E
Lyngby 1
Lyngby 2

U7-Søndag 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hvb 1 A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hvb 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
VBA 1 Vestegnens Bold Akademi
VBA 2 A Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi
HVB 3 C Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Vindinge IF 1 C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Vindinge IF 2 C Vindinge IF Logo Vindinge IF
Avarta 1 B Avarta
Avarta 2 B Avarta
Avarta 3 B Avarta
Kirke Værløse IF C
Greve Fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8-A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Morgen

Teamname LVL Logo Club

U8-B 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Hundige Boldklub hold 1 B Hundige Boldklub
Herfølge Boldklub B B Herfølge Boldklub B
Greve Fodbold Hold sort 1 B Greve
Greve Fodbold Hold sort 2 Greve
Brøndby if 1 A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndby if 2 A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndby IF 3 B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
BK Skjold B Boldklubben Skjold
Ølstykke FC 1 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Hik - a A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hik - c/d Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U8-C/D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Hundige boldklub hold 2 C Hundige Boldklub
Kb q3 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Brøndby IF 4 C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Glostrup FK 1 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup FK 2 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
B93rød C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U9-A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Hundige Boldklub
Gentofte-Vangede Idrætsforening A Gentofte-Vangede Idrætsforening
Greve Fodbold hold blå 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Farum BK Farum
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Glostrup FK A Glostrup FK Logo Glostrup FK
KB-talent A Kjøbenhavns Boldklub
Odense United A
B93 2 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U9-B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Gentofte-Vangede Idrætsforening B Gentofte-Vangede Idrætsforening
Greve Fodbold hold blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Farum BK Farum
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Glostrup FK B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Greve Fodbold - Hold Sort 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
KB-talent U8 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U9-C/D 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Gentofte-Vangede Idrætsforening C Gentofte-Vangede Idrætsforening
Farum bk Farum
LSF 3 C Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Glostrup FK C Glostrup FK Logo Glostrup FK
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Greve Fodbold - Hold Sort 2 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Jyllinge FC 2 C Jyllinge Fc
Høng GF C Høng GF Logo Høng GF
Greve blå hold 3 C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U10-A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Kb-talent u9 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Næstved IF 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Farum Blå A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Brøndbyernes If A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
KB Blå 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Tårnby ff A Tårnby FF Logo Tårnby FF

U10-B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Ørslev GIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Brøndbyernes IF B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
KB Blå 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Blå 4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Vindinge IF B Vindinge If

U9 Pige 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndbyernes IF (A) B Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Brøndbyernes IF (B) C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
Allerød fodbold klub B Allerød
Taastrup FC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
VSB 1 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Lsf hvid B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Lsf rød B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B1908 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U10-C/D 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Ishøj IF - 1 C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Næstved IF 1 C Næstved IF Logo Næstved IF
Lynge Broby if C
Måløv Boldklub C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Brøndbyernes IF C Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
KB Blå 3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HGB 1 C Holmegaard Glasværk Boldklub
HGB 2 C Holmegaard Glasværk Boldklub
Tårnby ff C Tårnby Ff
Tårnby ff C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Vindinge IF C Vindinge If

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - September 11

Organisation
Brøndbyernes IF
Place
Brøndby Stadion
Address
Brøndby Stadion, Klubhuset, 26
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
tobr@brondbyif.net
Brøndby Mini Cup 10.-11.september 2022 map

Tournament overview