AIF CUP 2023

AIF CUP 2023

Velkommen til AIF CUP 2023

Fredag den 19. maj - søndag den 21. maj 2023

Hjerteligt velkommen til årets udgave af AIF Cup i Albertslund 2023.

AIF Cup i Albertslund 2023 er en international fodboldturnering for piger og drenge i alderen 6-16 År.

Vi byder velkommen til en fantastisk weekend på Albertslunds mange gode fodboldbaner, og en masse boder med mulighed for køb af mad og drikke.

Hel stævnet afvikles på samme anlæg.

HOLDGEBYR I DKK

11 – mands hold 1050,-

8 – mands hold 700,-

5 – mands hold 500,-

3 – mands hold 350,-

PRISER FOR OVERNATNING OG BESPISNING

For overnattende gæster tilbyder vi overnatning på skoler i gåafstand fra banerne, samt bespisning på stadion.

Alle mandskaber vil få egne lokaler.

Der vil også være underholdning en aften for de overnattende hold

Dkr./pers.

Fredag til søndag 750 Dkr./pers. (inklusiv aftensmad fredag og lørdag, samt morgenmad lørdag og søndag)

Lørdag til søndag 500 Dkr./pers. (inklusiv aftensmad lørdag og morgenmad søndag)

OVERNATNING PÅ HOTEL: kontakt os for stævnetilbud.

FØLGENDE ÅRGANGE KAN DELTAGE:

(Bemærk at dette er et breddestævne)

U16, U15 og U14: 11v11, maks. 16 spillere pr. hold, spilletid = 2x 15 min**

U13, U12, og U11 - 8v8, maks. 13 spillere pr. hold, spilletid = 2x 10 min**

U10, U9, U8 – 5v5, maks. 8 spillere pr. hold, spilletid = 2x 7 min**

U7, U6, + U5 Mix – 3v3, maks. 5 spillere pr hold, spilletid = 1x 10 min

** Ved uafgjort i placeringskampe (U10-U16) går man direkte i straffespark. 5 spark pr hold.

U5-U9 FODBOLD

Pigerækker:

Der spilles efter gældende SBU-regler og kampresultater registreres ikke. Alle kampe er ”døm selv” kampe, dvs. ”hjemmehold” stiller med kampleder.

Stævnet afvikles på en dag.

Medaljer og personlige præmier til ALLE spillere.

U10-U13 FODBOLD

Stævnet gennemføres over to dage. Der vil være klub-dommere til alle kampene.

Der spilles indledende runder om lørdagen, og det tilstræbes 4 hold per pulje. Indledende puljer niveau opdeles i A og B rækker (evt. C ved mange tilmeldinger) A = række 1, B = række 2/3, C = række. 4.

Der spilles slutspil og placeringskampe om søndagen.

U14-U16 FODBOLD

Stævnet gennemføres over tre dage. Der vil være klub-dommere til alle kampene.

Der spilles indledende runder om fredag + lørdagen, og det tilstræbes 4 hold per pulje. Indledende puljer niveau opdeles i A og B rækker (evt. C ved mange tilmeldinger) A = række 1, B = række 2/3, C = række. 4.

Der spilles slutspil og placeringskampe om søndagen.

PRÆMIER:

Der er holdpokal til vinderholdene og personlige præmier til 1., 2. og 3. plads i alle slutspil á 8 hold.

FAIR PLAY:

I hver årgang udvælges det mest fair play spillende hold. Der er personlige præmier til vinderholdet. Alle hold bliver løbende evalueret for opførsel blandt spillere, trænere og tilskuere og tildeles et passende antal point i forhold til det observerede. Det hold, der har flest point efter alle kampe, bliver udpeget som fair play vinder.

BETALING:

Kontonr. for tilmelding er: reg 5326 konto nr 0421403 (Arbejdernes Landsbank)

Oplys hold ID nummer fra Stævner.dk ved betalingen.

OBS: Ved afbud senere end 4 uger før stævne start refunderes holdgebyr ikke.

SE MERE:

https://www.facebook.com/aifcup

Albertslund IF

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 - Mix Mixed 3v3 350 kr Lørdag hele dagen 3 0
U6 - Mix Mixed 3v3 350 kr Søndag formiddag 0 0
U7 - Mix Mixed 3v3 350 kr Lørdag hele dagen 1 0
Piger - U7 Female A B C 3v3 350 kr Lørdag hele dagen 2 0
Piger - U8 Female A B C 5v5 500 kr Søndag formiddag 0 0
Piger - U9 Female A B C 5v5 500 kr Lørdag hele dagen 0 0
Piger - U10 Female A B C 5v5 500 kr Lørdag hele dagen og søndag formiddag 2 0
Piger - U11 Female A B C 8v8 700 kr Lørdag hele dagen og søndag formiddag 0 0
Piger - U12 Female B C 8v8 700 kr Lørdag hele dagen og søndag formiddag 7 0
Piger - U13 Female B C 8v8 700 kr Lørdag hele dagen og søndag formiddag 0 0
Piger - U14 Female B C 11v11 1050 kr Fredag aften, lørdag og søndag formiddag 3 0
Piger - U15 Female B C 11v11 1050 kr Fredag aften, lørdag og søndag formiddag 1 0
Piger - U16 Female B C 11v11 1050 kr Fredag aften, lørdag og søndag formiddag 1 0
Drenge - U7 Male A B C 3v3 350 kr Lørdag hele dagen 9 0
Drenge - U8 Male A B C 5v5 500 kr Søndag formiddag 14 0
Drenge - U9 Male A B C 5v5 500 kr. Lørdag hele dagen 5 0
Drenge - U10 Male A B C 5v5 500 kr Lørdag hele dagen og søndag formiddag 6 0
Drenge - U11 Male B C 8v8 700 kr. Lørdag hele dagen og søndag formiddag 0 0
Drenge - U12 Male B C 8v8 700 kr Lørdag hele dagen og søndag formiddag 0 0
Drenge - U13 Male B C 8v8 700 kr. Lørdag hele dagen og søndag formiddag 6 0
Drenge - U14 Male B C 11v11 1050 kr. Fredag aften, Lørdag, Søndag formiddag 0 0
Drenge - U15 Male B C 11v11 1050 kr Fredag aften, Lørdag, Søndag formiddag 0 0
Drenge - U16 Male B C 11v11 1050 kr Fredag aften, Lørdag, Søndag formiddag 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U5 - Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag hele dagen

Teamname LVL Logo Club
B. 1973 (1) A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 (2) Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B. 1973 (1) A Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev

U6 - Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 - Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag hele dagen

Teamname LVL Logo Club

Piger - U7 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag hele dagen

Teamname LVL Logo Club
AIF 1 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 C Albertslund IF Logo Albertslund IF

Piger - U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Piger - U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag hele dagen

Teamname LVL Logo Club

Piger - U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag hele dagen og søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AIF 1 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 B Albertslund IF Logo Albertslund IF

Piger - U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag hele dagen og søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Piger - U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag hele dagen og søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
U12 Piger AIF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Brøndby if Brøndby IF Logo Brøndby IF

Piger - U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag hele dagen og søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Piger - U14 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften, lørdag og søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Albertslund if piger C Albertslund IF Logo Albertslund IF

Piger - U15 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften, lørdag og søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Albertslund if piger B Albertslund IF Logo Albertslund IF

Piger - U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften, lørdag og søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Drenge - U7 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag hele dagen

Teamname LVL Logo Club
Hold Grøn U7 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Hold Orange U7 C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Hold Grøn U7 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Hold Orange C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Hold Lilla U7 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Hold Lilla U7 A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Solrød fc A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød fc B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød fc C Solrød FC Logo Solrød FC

Drenge - U8 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vallensbæk dr C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk dr B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk dr C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk dr B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Boldklubben hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Boldklubben hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Boldklubben hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KB Q3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q4 C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Q3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

Drenge - U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag hele dagen

Teamname LVL Logo Club
Albertslund IF A Albertslund IF Logo Albertslund IF
Albertslund IF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Albertslund IF C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

Drenge - U10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag hele dagen og søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Brønshøj Boldklub C Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Brønshøj Boldklub C Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub

Drenge - U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag hele dagen og søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Drenge - U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag hele dagen og søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Drenge - U13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag hele dagen og søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AIF1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF1 B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Brønshøj Boldklub B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub

Drenge - U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften, Lørdag, Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Drenge - U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften, Lørdag, Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

Drenge - U16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften, Lørdag, Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

SLETTET 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

SLETTET 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

SLETTET 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

SLETTET 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

SLETTET 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

SLETTET 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

SLETTET 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

SLETTET 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

SLETTET 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

SLETTET 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

SLETTET 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

SLETTET 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
19. - May 21
Last signup
Wednesday, March 15, 2023

Organisation
Albertslund IF
Place
Albertslund Stadion
Address
Skallerne 14
Postalcode
2620
City
Albertslund
Sport
Soccer
Type
Outdoor cup

Organisermail
admin@aif-fodbold.dk
AIF CUP 2023 map

Tournament overview