DiamondCup

DiamondCup

Næste stævne bliver søndag den 25. September Hvor vi denne gang, vil ændre lidt og begrænse antallet af holdene i forskellige niveauer, så det bliver gode og tætte kampe, Samt vi denne gang også prøver med 8-mands bold.Stævnets format vil være således:U8-U9-U10 (5 mands) 18 min pr kamp med halvleg, samt 4 kampe, da kun 5 hold kan tilmeldes denne pulje, alle får medaljer og holdtilmelding 450 kr

U8 (A-Niveau) plads til 5 hold

U8 (B-Niveau) plads til 5 hold

U8 (C-Niveau) plads til 5 hold

U9 (A-Niveau) plads til 5 hold

U9 (B-Niveau) plads til 5 hold

U9 (C-Niveau) plads til 5 hold

U10 (A-Niveau) plads til 5 hold

U10 (B-Niveau) plads til 5 hold

U10 (C-Niveau) plads til 5 hold

U11 og U12 (8 mands)

U11 (A-Niveau) plads til 4 hold

U12 (A-Niveau) plads til 4 hold

30 min pr kamp med halvleg, samt 3 kampe, da kun 4 hold kan tilmeldes denne pulje, kampenes resultater er afgørende her, og kun førstepladsen får pokaler.

Der vil være Dbu dommere på alle 8 mands kampe, holdtilmelding 550 kr

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Mixed A 5 450 17 1
U8 Mixed B 5 450 1 0
U8 Mixed C 5 450 1 0
U9 Mixed A 5 450 16 0
U9 Mixed B 5 450 3 0
U9 Mixed C 5 450 5 0
U10 Mixed A 5 450 15 2
U10 Mixed B 5 450 9 2
U10 Mixed C 5 450 10 3
U11 Mixed A 8 550 12 0

Signetud teams

U8 13 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Orient 1 A Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 2 B Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Orient 3 C Orient Fodbold Logo Orient Fodbold
Ishøj IF B
Greve Fodbold Hvid A Greve Fodbold
Greve Fodbold Hvid C Greve Fodbold
Glostrup 1 B Glostrup FK Logo Glostrup FK
Glostrup 2 C Glostrup FK Logo Glostrup FK
U8 drenge A A B1973 Herlev
U8 drenge B B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
U8 drenge C1 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
U8 drenge C1 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Hundige Bold klub A

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IM Skills & Performance B

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ishøj if - u8-2 A Ishøj If

U9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ishøj if A
Ishøj if B
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Holbæk B&I B Holbæk B&i
Holbæk B&I A Holbæk B&i
Roskilde KFUM A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Ishøj if C
Fredensborg BI - 2014 C Fredensborg Boldklub og Idrætsforening Logo Fredensborg Boldklub og Idrætsforening

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B73 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Greve hold hvid B B Greve Fodbold
KVIF B Kirke Værløse IF Logo Kirke Værløse IF

U9 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
B73 A B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Greve hvid C C Greve

U10 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Greve 1 A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Damsø C FC Damsø Logo FC Damsø
Farum grøn C Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Blå A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Roskilde KFUM B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM C
Lyngby C Hellerup
Lyngby C Hellerup
Lyngby B Hellerup
Lyngby A Hellerup
B73 slagelse B B73 Slagelse
B73 slagelse A B73 Slagelse

U10 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ørslev GIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Herlufsholm 1 B
Greve 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Ølstykke fc B Ølstykke Fc
Ølstykke fc A Ølstykke Fc
Friheden B B

U10 7 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Herlufsholm 2 C
Ishøj IF - 1 C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Ishøj IF - 2 C ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Friheden C C
Hundige Boldklub B
Fløng-Hedehusene fodbold C Fløng-Hedehusene Fodbold Logo Fløng-Hedehusene Fodbold
Fløng-Hedehusene fodbold B Fløng-Hedehusene Fodbold Logo Fløng-Hedehusene Fodbold

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ishøj IF U11-1 A
Taastrup FC A Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vallensbæk If A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vestegnens Bold Akademi A Vestegnens Bold Akademi Logo Vestegnens Bold Akademi

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
September 25
Last signup
Thursday, September 15, 2022

Organisation
ISHØJ IF
Place
Ishøj Idrætscenter
Address
vejledalen 17
Postalcode
2635
City
Ishøj
Sport
Soccer
Type
Outdoor tournament

Organisermail
Diamondcup@hotmail.com
DiamondCup map

Tournament overview