LSF - Sydbank Pokal Cup november 2022

LSF afholder SYDBANK Pokal Cup Indendørs stævne for de yngste. U6 til U10.

Drenge U6 og U7 hvor der spilles på niveau B/C/D.
Drenge U8, U9 og U10 er målrettet niveau C/D spillere.
Piger U7, U8, U9 og U10 niveau B/C.

HUSK at oplyse niveau ved tilmelding.

Påsatte dommere til alle kampene.

U6 og U7: 3 mands på halv bane. Max 5 spillere pr. hold og målmanden må IKKE tage med hænder.

U8, U9 og U10: 5 mands på hel bane. Max 8 spillere pr. hold.

Der spilles uden resultatnotering og slutspil.

Der spilles efter SBU´s regler.

MEDALJER TIL U6-U7 SAMT POKALER TIL U8-U10. PRÆMIEOVERRÆKKELSE MED KONFETTI.

Kampene afvikles i Ledøje Smørum idrætscenter. Flodvej 62, 2765 Smørum.

Sidste tilmelding er 5 november - 2022

Dato:
Lørdag d.19 november - 2022

Pris:
U6/U7 = 350,-
U8/U9/U10 = 400,-

Tilmelding:
Via Staevner.dk

Betaling skal ske til: Sydbank på konto
6814 1102589.

Husk at oplyse Klub, Årgang, og hold navn på indbetalingen.

Tilmeldingen er først gældende ved betaling af deltagergebyr.

Spørgsmål vedr. stævnet: staevne@lsf.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 - piger Female B-C 5 350 5 0
U8 - piger Female B-C 8 400 5 0
U6 - drenge Male B-C-D 5 350 19 3
U7 - drenge Male B-C-D 5 350 50 14
U8 - drenge Male C-D 8 400 71 21
U9 - piger Female B-C 8 400 8 1
U9 - drenge Male C-D 8 400 27 5
U10 - drenge Male C-D 8 400 17 2
U10 - Piger Female B-C 8 400 7 0

Signetud teams

U7 - piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 - piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bsf u7/u8 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hareskov IF B Hareskov IF Logo Hareskov IF

U6 - drenge 12 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B. 1973 Herlev A B. 1973 Herlev
B. 1973 Herlev (B) B. 1973 Herlev (b)
B. 1973 Herlev (B) B. 1973 Herlev (b)
AB Tårnby A Ab Tårnby
AB Tårnby A Ab Tårnby
AB Tårnby A Ab Tårnby
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Greve Fodbold U-6 Sort C Greve Fodbold
Greve Fodbold U-6 Sort C Greve Fodbold
Blistrup SI 1 B
Blistrup SI 2 B

U7 - drenge 24 confirmend signups, 14 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 B Lsf
LSF 2 B Lsf
LSF 3 C Lsf
HVB 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KBQ1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
LSF 4 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Ishøj IF - 1 A ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
Ishøj IF - 2 B ISHØJ IF Logo ISHØJ IF
TFF - 1 B Tårnby FF Logo Tårnby FF
TFF - 2 C Tårnby FF Logo Tårnby FF
LSF 5 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
AB Taarnby B
AB Taarnby B B
Espergærde IF 1 A Espergærde
Espergærde IF 2 B Espergærde
Espergærde IF 3 C Espergærde
BK Friheden U7 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Glostrup 1 C Glostrup Fk If 32
Glostrup 2 C Glostrup Fk If 32
BK Friheden U7-2 C Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Bramsnæs FB 1 C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Bramsnæs FB 2 C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
Hvidovre IF Rød A Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U8 - drenge 13 confirmend signups, 21 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hik - A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hik - A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KBQ1 Hvid C
Ølstykke FC 1 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Ølstykke FC 2 B Ølstykke FC Logo Ølstykke FC
Lyngby Boldklub (blå/hvid) A Lyngby Boldklub 1921
Lyngby Boldklub (kongeblå) B Lyngby Boldklub 1921
Bramsnæs FB C Bramsnæs Forenede Boldklubber Logo Bramsnæs Forenede Boldklubber
BFC Lundegården 1 B Ballerup
BFC Lundegården 1 B Ballerup
LSF 1 A Smørum
LSF 2 B Smørum
LSF 3 C Smørum

U9 - piger 7 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF B Brøndby If
Brøndby IF C Brøndby If
Allerød fodbold klub B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
VSB 1 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB 2 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
LSF u9 piger B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
B1908 Lions B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

U9 - drenge 10 confirmend signups, 5 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LSF 1 B Lsf
LSF 3 C Lsf
Gundsølille C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Vallensbæk IF C Vallensbæk If
Vallensbæk IF B Vallensbæk If
Sengeløse B Sengeløse
Greve Fodbold Sort C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Roskilde United C Roskilde United
Blistrup SI 1 B
Blistrup SI 2 B

U10 - drenge 3 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gladsaxe Hero U10 B Gladsaxe-Hero Boldklub Logo Gladsaxe-Hero Boldklub
BK Frem 1 B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Valby Boldklub Grøn C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub

U10 - Piger 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Måløv Boldklub B Veksø Sjælland
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Allerød FK B
Allerød FK 2 B
Måløv Boldklub 2 C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Bagsværd Boldklub B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
LSF B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
November 19 2022

Organisation
Ledøje-Smørum Fodbold
Place
Ledøje-Smørum Hallen
Address
Flodvej 62
Postalcode
2765
City
Smørum
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
staevne@lsf.dk
LSF - Sydbank Pokal Cup november 2022 map

Tournament overview