AVGIF Indoor Cup 2023

Vi er stolte over at kunne præsentere AVGIF Indoor Cup 2023

Stævnet afholdes i drengerækker, men piger er selvfølgelig også velkomne.

Stævnet afholdes lørdag d.4 og søndag d. 5. marts.

For at få så jævnbyrdige kampe som muligt afholdes stævnet udelukkende som et B/C-stævne. Dette betyder, at vi kun ønsker klubhold til stævnet og ikke sammensatte sponsorhold. Stævneledelsen forbeholder sig derfor også ret til at fratage et evt. A-hold muligheden for præmier til stævnet.

Der vil være masser af muligheder for at få nogle hyggelige timer sammen til et stævne, der byder på en masse fodbold. Det er meget vigtigt for os, at alle hold får en god oplevelse ved AVGIF Indoor Cup 2023. Der vil også være en stor sponsor tombola samt mulighed for at købe mad i klubbens cafeteria.

Tilmelding

Det går efter først-til-mølle princippet, så gør det med det samme.

HUSK AT VI HAR HAFT UDSOLGT I MANGE RÆKKER DE SIDSTE 5 ÅR - SÅ SKYND DIG AT TILMELDE DIT HOLD

Tilmelding og betaling skal ske senest d. 17. februar 2023.

Ved betaling;  HUSK at påføre holdets navn samt aldersrække, tak.

Hold gebyr er som følger:

3 bold - 325,-

4/5 mands - 395,-

Hvis det ikke er muligt at tilmelde sig via staevner.dk, så er det også muligt at tilmelde sig på mail fodboldavgif@gmail.com.

Rækker og afvikling af stævnet

Vi spiller efter DBUs regler. Dvs.:

U6-U7 er 3-mands på tværs af banen uden fast målmand. Førstnævnte hold leder kampen.

U8-U9 er med 5 mand på banen og fast målmand

U10-U11 spiller med 4 mand i marken, med en spiller over midten

Der vil være erindringspræmier til alle spillere.

Hvornår

Lørdag d. 4. marts spiller U6-U7 drenge først og herefter U8 piger og U11 drenge. U11 skal forvente at spille sidst på dagen.

Søndag d. 5. marts spiller U8 - U9 drenge.

Hvor

Stævnet afholdes i Almind/Viuf hallen Storegaden 9, 6052, Viuf

Vi glæder os til at byde jer velkommen.

Hvor mange

Max holdstørrelse for U6 - U7 er 5 spillere.

Max holdstørrelse for U8 - U11 er 7 spillere.

BETALING

Betaling skal ske ved tilmelding til vores konto

Regnr. 5098 - Kontonr. 1324937

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 drenge Mixed B/C 3 (+2) 325 Lørdag d. 4 Marts 12 0
U7 drenge Mixed B/C 3 (+2) 325 Lørdag d. 4. Marts 42 1
U8C drenge Mixed C 5 (+2) 395 Søndag d. 5. Marts 8 1
U8B drenge (spilledag søndag) Mixed B 5 (+2) 395 Søndag d. 5. Marts 13 1
U8 piger (spilledag lørdag) Female B/C 5 (+2) 395 Lørdag d. 5. Marts 1 0
U9C drenge Mixed C 5 (+2) 395 Søndag d. 5. Marts 15 1
U9B drenge Mixed B 5 (+2) 395 Søndag d. 5. Marts 11 0
U11C drenge Mixed C 4 (+3) 395 Lørdag d. 4. Marts 6 0
U11B drenge Mixed B 4 (+3) 395 Lørdag d. 4. Marts 4 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U6 drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 4 Marts

Teamname LVL Logo Club
Dalby gf 1 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby gf 2 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Dalby gf 3 B Dalby Gymnastik & Idrætsforening Logo Dalby Gymnastik & Idrætsforening
Seest B 2 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
NBSIF1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Alminde-Viuf GIF 1 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Alminde-Viuf GIF 2 C
Alminde-Viuf GIF 3 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Bramdrupdam 1 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Bramdrupdam 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U7 drenge 27 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 4. Marts

Teamname LVL Logo Club
AVGIF1 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Avgif3 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Kolding if - 1 B Kolding IF Logo Kolding IF
Kolding IF - 2 B Kolding IF Logo Kolding IF
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Dalby GF 2 C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Seest B 1 B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Strib IF (1) B Strib IF Logo Strib IF
Strib IF (2) C Strib IF Logo Strib IF
Spangsbjerg If 1 B
Spangsbjerg If 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Erritsø GIF 1 B Erritsø
Erritsø GIF 2 B Erritsø
Erritsø GIF 3 B Erritsø
NBSIF 2 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 3 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF 1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Bredballe IF 1 B Bredballe If
Bredballe if 2 B Bredballe If
Bredballe if 3 B Bredballe If
Harte 1 B Harte G&if
BGIF U7 drenge C Bramdrupdam
Spangsbjerg If 3 A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Harte 2 C Harte G&if
Tsif 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Tsif 2 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF

U8C drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 5. Marts

Teamname LVL Logo Club
AVGIF C C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Middelfarts piger C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
NBSIF2 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Erritsø GIF C Erritsø
Vonsild FK C Vonsild Fodbold Klub

U8B drenge (spilledag søndag) 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 5. Marts

Teamname LVL Logo Club
AVGIF B B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
NfS Vejle B
NBSIF1 B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
BGIF Bramdrupdam B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Næsby Boldklub B Næsby Boldklub

U8 piger (spilledag lørdag) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 5. Marts

Teamname LVL Logo Club
Harte C Harte G&IF Logo Harte G&IF

U9C drenge 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 5. Marts

Teamname LVL Logo Club
Avgif1 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
AVGIF2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Seest Boldklub C Seest Boldklub
Dalby GF C C Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
Harte G&IF C Kolding
Skibet IF C Skibet Idrætsforening Logo Skibet Idrætsforening
Strib IF C Strib IF Logo Strib IF
Vamdrup IF C
Bramdrupdam GIF C
Haderslev fk 3 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U9B drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag d. 5. Marts

Teamname LVL Logo Club
Dalby GF B B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening
ØSVN B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Seest Boldklub B Seest Boldklub
Vamdrup IF 2 B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Harte G&IF 1 B Kolding
Haderslev FK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Haderslev FK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Hover IF 1 B
Avgif speciel B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U10B drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 4. marts

Teamname LVL Logo Club

U10C drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 4. Marts

Teamname LVL Logo Club

U11C drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 4. Marts

Teamname LVL Logo Club
Team Cr7 C Rask Mølle & Omegns Idrætsforening Logo Rask Mølle & Omegns Idrætsforening
Vonsild fk 3 C Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Almind/harte 3 C
Brørup GF C

U11B drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag d. 4. Marts

Teamname LVL Logo Club
Vonsild fk 1 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Vonsild fk 2 B Vonsild Fodbold Klub Logo Vonsild Fodbold Klub
Almind/harte 1 B
Almind/harte 2 B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
4. - March 5
Last signup
Friday, February 17, 2023

Organisation
Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Almind-Viuf Hallen
Address
Storgaden 9
Postalcode
6052
City
Viuf
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
fodboldavgif@gmail.com
AVGIF Indoor Cup 2023 map

Tournament overview