Fraugde Cup 2022

Kom og vær med, når Fraugde Boldklub igen inviterer dig og dit hold til et hyggeligt endags indendørsstævne i december. Vi sørger for høj stemning, pokaler og medaljer og en masse god fodbold! Tilmelding: Der kan tilmeldes hold i følgende årgange:
Drenge:U5-6, U8, U9, U10, U17, Senior, Oldboys
Piger: U10, U12, U13, Senior
Der vil være medaljer til nr. 1, nr. 2 og nr. 3 i hver årgang samt medaljer til alle spillere til og med U13.

Der vil desuden blive kåret ‘Stævnets spiller’ i hver årgang .Priserne for tilmelding er:U5-6: 300 kr.U8: 350 U9 350 kr.U10: 350 U12 350 kr U13 350 kr U17: 450 kr  oldboys 450 kr Senior 500 kr kr.Beløbet overføres til: 1551 - 16646776 eller mobilepaynummer: 570328, Ved tilmelding til stævnet, husk da at notere årgang, holdnavn og niveau i overførslen.

Regler:
Der spilles efter FBU indefodbolds regler med følgende særregler. I kampe, hvor der skal findes en vinder spilles der til først scoret mål. Hvis der ikke er en afgørelse efter 5 minutter, afgøres kampen på straffespark (3 stk).Der spilles med følgende regler i de forskellige årgange. U5: Der spilles med 3 mand på banen, 2 udskiftere målmanden må ikke tage med hænder, ingen mand over midten.U8: Der spilles med 5 mand på banen, 2 udskiftere målmanden må gerne tage med hænder, ingen mand over midten U9-10: Der spilles med 4 mand på banen, 2 udskiftere målmanden må ikke tage med hænder, ingen mand over midten.U13: Der spilles med 4 mand på banen 2 udskiftere, målmanden må ikke tage med hænder, der spilles med mand over midt.U17-Senior: Der spilles med 4 mand på banen, 2 udskiftere, målmanden må ikke tage med hænder, der spilles med mand over midten.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5-U6 Mixed C 3 300 Lørdag formiddag 9 0
U8 Drenge. Male C 5 350 Lørdag formiddag 7 0
U9 Drenge Male C 4 350 Lørdag formiddag 12 0
U10 Drenge Male C 4 350 Lørdag middag 3 0
U17 Drenge Male A 4 450 Lørdag eftermiddag 1 0
U10 Pige Female C 4 350 Lørdag middag 2 0
U12 Pige Female A-B 4 350 Lørdag middag 19 0
U13 Pige Female C 4 350 Lørdag middag 6 0
Herre Senior Male A-B 4 500 Lørdag aften 2 0
Dame Senior Female A-B 4 500 Lørdag aften 0 0
Oldboys Male 4 450 Lørdag eftermiddag 0 0

Signetud teams

U5-U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Thurø Boldklub
Thurø Boldklub
Sbk2017 Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Sbk2017-1 Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Sbk2017-1 Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Gelsted C Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF

U8 Drenge. 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Boldklubben Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Søndersø boldklub B Martin Skøtt Jensen

U9 Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Thurø Boldklub A
Thurø Boldklub C
Kauslunde IF C Kauslunde If
MG&BK U9C C
MG&BK U9A A
Næsby A A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Søndersø BK B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø BK 2 C Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub

U10 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Fraugde C Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Kauslunde IF C Kauslunde If
Nørre Aaby IK C Nørre Aaby Ik

U17 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 Pige 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U12 Pige 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Fredericia KF B Fredericia Kf
Hatting-Torsted B Hatting-Torsted
Korup Ubberud Ungdom B

U13 Pige 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
NBSIF 1 C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Næsby Boldklub C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fredericia KF C Fredericia Kf

Herre Senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

Dame Senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag aften

Teamname LVL Logo Club

Oldboys 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
December 3 2022
Last signup
Thursday, November 10, 2022

Organisation
Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Place
Fraugde Hallen
Address
Stat-Ene-Vej 18
Postalcode
5220
City
Odense Sø
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
schmidtfodbold@hotmail.com
Fraugde Cup 2022 map

Tournament overview