Harte Indoor cup 2023

Harte Indoor Cup værdier - Sportslig kvalitet - Præcision - overholdelse af tidsplan - Indløb med lysshow og navneopråb i alle finaler - Medaljer og gratis frugt til samtlige spillere i alle rækker - Fair-play i god sportslig atmosfære med respekt for frivillige dommere - Lige børn leger bedst - tilmeld i rette niveau (B/C) -U6 og U7 hold er 3 spillere på banen og max 2 udskiftere, ingen niveaudeling. - Der spilles på tværs af håndboldbanen på 3 mandsmål, 2 kampe samtidig, efter DBU's regelsæt. - Pokaler, gratis frugt til alle i U6 og U7.

Pigeaften fredag for U8 og U12. U12 med 4 spillere på banen uden fast målmand og max 3 udskiftere, der spilles fælles B/C rækker. U8 med 5 spillere på banen og max 3 udskiftere.

Drenge U8C, U9 B og U9 C. Der spilles på håndboldmål efter DBU's regelsæt,  5 spillere på banen med fast målmand og max 3 udskiftere - Medaljer til samtlige spillere - Der er præmier til hold i finaler. - Vi forbeholder os retten til at slå rækkerne (B/C) sammen samt ændre spilledage efter tilmelding

U10 B/C række og U11C og U11B række, der spilles efter DBU regler med 4 spillere på banen- ingen fast målmand og max 3 udskiftere.

De små rækker bliver meget hurtig fyldt op, så skynd Jer at tilmelde Jeres hold for at være sikker på en plads.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Piger B/C Female B/C 8 450 Fredag eftermiddag/aften 2 0
U12 Piger Niveau B/C Female B/C 7 450 Fredag aften 0 0
U6 Mixed 5 375 Lørdag formiddag 0 0
U7 Mixed 5 375 Lørdag formiddag 3 0
U8 Drenge Niveau C Male C 8 450 Lørdag eftermiddag 0 0
U10 Drenge NIveau B/C Male B/C 7 450 Lørdag eftermiddag 1 0
U11 Drenge Niveau C Male C 7 450 Lørdag sen eftermiddag/aften 0 0
U9 Drenge Niveau C Male C 8 450 Søndag formiddag 3 0
U9 Drenge Niveau B Male B 8 450 Søndag middag 2 0
U11 Drenge B Male B 7 450 Søndag eftermiddag 0 0

Signup to tournament

If you organisation is missing in the above list, please enter you organisationname below.
Organisation missing?

Signetud teams

U8 Piger B/C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Middelfart G & BK Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening 1 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening

U12 Piger Niveau B/C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club

U6 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening 2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
BGIF U7 drenge B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF U7 drenge B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening

U8 Drenge Niveau C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge NIveau B/C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Næsbjerg RUI C

U11 Drenge Niveau C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag sen eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge Niveau C 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Seest Boldklub C Seest Boldklub
Harte G&IF C Kolding

U9 Drenge Niveau B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Harte G&IF B

U11 Drenge B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
13. - January 15 2023
Last signup
Monday, December 5, 2022

Organisation
Harte G&IF
Place
Harte Fritidscenter
Address
Stubdrupvej 44
Postalcode
6000
City
Kolding
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
hartecup@gmail.com
Harte Indoor cup 2023 map

Tournament overview