KILDEBILER CUP - KORSHØJKAMPENE 2022, RANDERS

KILDEBILER CUP - KORSHØJKAMPENE 2022, RANDERS

Velkommen til Kronjyllands hyggeligste indendørsstævne for U5-U8 Mix, U9-U10 Piger, U11-U14 Drenge og U16-17 Drenge.

SMIFF09 i Randers har nu fornøjelsen at invitere de yngste fodboldspillere til en fantastisk weekend i fodboldens tegn i Korshøjhallen.

Vi spiller efter DBU Jyllands regler for indefodbold og vi gør det for sjov.

Der køres med løbende ur på 7 min. Der er præmier til alle deltagere. Derudover er der EKSTRA fede spurtpræmier i hver kamp som uddeles i løbet af turneringen.

Der er tombola i hallen lørdag og søndag, hvor du kan vinde fede præmier, overskuddet går ubeskåret til børnefodbolden i SMIFF09.

Cafeteriet holder åbent så der er rig mulighed for at købe lidt godt til ganen.

Vi forbeholder os retten til at ændre/aflyse rækker ved lille eller stor efterspørgsel.

Indbetaling af jeres stævnegebyr må gerne foretages så snart I tilmelder jeres hold til reg.nr. 6687 konto 0017717987 i Sparekassen Kronjylland.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U16 Drenge Male 7 490 Fredag eftermiddag/aften 13 0
U5 Mix Mixed B, C 5 350 Lørdag morgen/formiddag 6 0
U6 Mix Mixed B, C 5 350 Lørdag morgen/formiddag 6 0
U7 Mix Mixed B, C 5 350 Lørdag morgen/formiddag 25 0
U8 Mix Mixed B, C 7 490 Lørdag middag/eftermiddag 17 0
U9 Piger Female B, C 7 490 Lørdag eftermiddag/aften 6 1
U10 Piger Female B, C 7 490 Lørdag eftermiddag/aften 10 0
U10 Drenge Male B, C 7 490 Søndag formiddag/middag 11 2
U11 Drenge Male B, C 7 490 Søndag morgen/formiddag 13 0
U12 Drenge Male B, C 7 490 Søndag formiddag/eftermiddag 11 0
U13 Drenge Male B, C 7 490 Fredag eftermiddag/aften 17 1
U14 Drenge Male B, C 7 490 Søndag eftermiddag 18 1

Signetud teams

U16 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
spentrup IF C Spentrup If
Farsø 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 3 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
ASV C ASV Logo ASV
Team Adamsen B

U17 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U5 Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Løverne C SMIFF Logo SMIFF
Helsted drengene C Helsted Fremad
Vegger IF C Vegger If

U6 Mix 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tigerne C SMIFF Logo SMIFF
Leoparderne B SMIFF Logo SMIFF
VRI (1) B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Dronningborg Boldklub 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg Boldklub 2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
VRI (2) B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U7 Mix 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sabro IF Boys Sabro IF Logo Sabro IF
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad
Helsted Fremad 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 4 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Gug 1 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 2 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 3 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
Gug 4 B Gug Boldklub Logo Gug Boldklub
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Spentrup IF C Spentrup IF Logo Spentrup IF
Dronningborg B 1 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg B 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Dronningborg B 3 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Spentrup IF - 2 C Spentrup IF Logo Spentrup IF

U8 Mix 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad if C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Smiff 09 U8 Mix C SMIFF Logo SMIFF
SIF Assentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 3 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
HSF U8 Drenge C Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Dronningborg 1 B Dronningborg Bk
Dronningborg 2 B Dronningborg Bk
Dronningborg 3 C Dronningborg Bk
GUI B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Terndrup/Bælum 1 B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening
Terndrup/Bælum 2 B Terndrup Idrætsforening Logo Terndrup Idrætsforening

U9 Piger 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
ASA B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Brabrand IF U9 piger A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
Skive IK B Skive IK Logo Skive IK
Brabrand IF U9 piger 2 B
Helsted Pigerne B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup Elefanterne B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Smiff B Smiff09
FTA A
Helsted Fremad IF 1 B Helsted Fremad If
Helsted Fremad IF 2 B Helsted Fremad If
Brabrand IF U10 piger B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
SIF Assentoft C
Skive IK B Skive IK Logo Skive IK

U10 Drenge 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Spentrup IF C Spentrup IF Logo Spentrup IF
GUI B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Ommersyssel if C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
GUI 2 C Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Ommersyssel if u10 B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Bjerregrav Boldklub C
Sif Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Helsted B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U11 Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
SMIFF09 B SMIFF Logo SMIFF
Bt C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Kb1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
KB2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Helsted Fremad IF A A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF B B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF C C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Crossfit Heaven A Ammitsbøl/Egtved Logo Ammitsbøl/Egtved
Skive IK C C
8000 boys B Aarhus
Bryrups Gule Drenge B Bryrup If

U12 Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SMIFF09 B SMIFF Logo SMIFF
IF Alliancen C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Ommersyssel 1 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Ommersyssel 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Randers Freja 1 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Helsted Fremad C C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted fremad 2 B Helsted Fremad If

U13 Drenge 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
SMIFF09 B SMIFF Logo SMIFF
Grisene 1 B Spentrup/ommersyssel If
Grisene 2 B Spentrup/ommersyssel If
Grisene 3 C Spentrup/ommersyssel If
Grisene 4 B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Helsted Fremad 1 C Randers Nv
Helsted Fremad 2 C Randers Nv
Horsens Nord 1 B Horsens Nord 1
Horsens Nord 2 C Horsens Nord
DB Fodbold C Dronningborg Boldklub

U14 Drenge 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SMIFF09 B SMIFF Logo SMIFF
Helsted 1 B
Helsted 2 B Helsted
Helsted 3 C Helsted
Helsted 4 C Helsted
spentrup IF B Spentrup If
viborg sdrm.ik SIK 1 B Viborg Sdrm. Ik Sik
viborg sdrm.ik SIK 2 B Viborg Sdrm. Ik Sik
Horsens Nord B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
SMIFF09 2 B Smiff

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
2. - December 4 2022
Last signup
Tuesday, November 29, 2022

Organisation
SMIFF
Place
Korshøjhallen
Address
Skolevænget 17
Postalcode
8930
City
Randers NØ
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
mj.dans@hotmail.com
KILDEBILER CUP - KORSHØJKAMPENE 2022, RANDERS map

Tournament overview