ØB Indestævne 2023

ØB Indestævne 2023

!!! OBS OBS OBS !!!   TILMELDING KAN SKE VIA MAIL DIREKTE TIL

ungdomssommerstaevne@gmail.com  (da staevner.dk er ude af drift)

ØB - Østre Boldklub, kåret som årets Fynske Fodboldklub 2022, afholder for første gang et bredde indestævne i fodbold. Stedet er Odense Idrætshal (Sydbank Arena) i weekenden 27. januar 2023 - 29. januar 2023. Der spilles i rækkerne U6 - U15 samt Herre Senior, Kvinde Senior & Mix Senior (Festturnering)

Alle hold U6-U15 er ved fuld tilmelding (12 hold) sikret mindst 8 kampe. 5 i indledende puljer samt 3 i A eller B finalerne.

Alle hold i senior ved fuld tilmelding (12 hold) sikret mindst 5 kampe i indledende puljer samt 3 kampe i A finalerne. De 3 bedste fra hver pulje går videre til A finalen

Der er medaljer til alle deltagerne i U6 - U15, Guld, Sølv & Bronze i både A & B finalerne, samt en stor pokal til vinderholdet i A & B finalerne.

Der er præmier til alle 6 finalehold i Seniorrækkerne, pengepræmier til nr. 1-2-3 (2.500 kr. - 1.500 kr. - 1.000 kr. ved 12 tilmeldte hold) samt stor pokal til vinderholdet.

-----------------------

U6 (2017) spilles der 3v3 med 1x5 min. pr. kamp - Alle må færdes over hele banen

U7 (2016) spilles der 3v3 med 1x5 min. pr. kamp - Alle må færdes over hele banen

U8 (2015) spilles der 5v5 med 1x5 min pr. kamp - En spiller skal være målmand med separat trøje -  Alle må færdes over hele banen

U9 (2014) spilles der 5v5 med 1x5 min pr. kamp - En spiller skal være målmand med separat trøje -  Alle må færdes over hele banen

U10 (2013) spilles der 5v5 med 1x5 min pr. kamp - En spiller skal være målmand med separat trøje -  Alle må færdes over hele banen

U11 (2012) spilles der 4v4 med 1x5 min pr. kamp -  Alle må færdes over hele banen

U12 (2011) spilles der 4v4 med 1x5 min. pr. kamp - Alle må færdes over hele banen

U13 (2010) spilles der 4v4 med 1x5 min. pr. kamp - En spiller skal være over midten

U14 (2009) spilles der 4v4 med 1x5 min. pr. kamp - En spiller skal være over midten

U15 (2008)  spilles der 4v4 med 1x5 min. pr. kamp - En spiller skal være over midten

Herre & Kvinde senior  spilles der 4v4 med 1x5 min. pr. kamp - En spiller skal være over midten

Mix senior  spilles der 4v4 med 1x5 min. pr. kamp - En spiller skal være over midten. Mindst 1 kvinde på banen ad gangen. Bliver denne udvist skal en anden Kvinde sættes ind i stedet for en anden spiller.

-----------------------

Der stilles med sorte dommere til alle kampene.

-----------------------

Max antal deltagere pr. hold :

U6 = 5 spillere født i 2017 eller yngre

U7 = 5 spillere født i 2016 eller yngre

U8 = 8 spillere født i 2015 eller yngre

U9 = 8 spillere født i 2014 eller yngre

U10 = 8 spillere født i 2013 eller yngre

U11 = 7 spillere født i 2012 eller yngre

U12 = 7 spillere født i 2011 eller yngre

U13 = 7 spillere født i 2010 eller yngre

U14 = 7 spillere født i 2009 eller yngre

U15 = 7 spillere født i 2008 eller yngre

Der kan benyttes op til 1 dispensationsspiller pr hold. Dokumentation skal forevises på forlangende, og stævneinformationen skal have besked inden stævnestart. Brug af ulovlige spiller(e) taberdømmes holdet med 0-3 i de kampe disse har været anvendt.

Senior M/K = 7 spillere.

Mix Senior = 7 spillere, hvoraf minimum 2 skal være kvindespillere

-------------------------

Tilmelding foregår via denne side, og indbetaling skal ske på Mobilepay til:

913579 - Østre Boldklub

Når betalingen er registreret på Mobilepay, bliver jeres deltagelse bekræftet på deltagerlisten. Husk at skrive i kommentarfeltet, hvilket hold og række(r) i tilmelder jer til.

Skal du bruge en kvittering til afregning med din klub, klarer vi det på dagen.

Med Venlig Hilsen

Flemming Rosenlyst

Ungdomsformand & Stævneansvarlig

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - 2017 Mixed B/C 5 300 Lørdag Morgen - 08.00 20 2
U7 - 2016 Mixed B/C 5 300 Lørdag Morgen - 08.00 12 0
U8 - 2015 Mixed B/C 8 450 Lørdag Formiddag - 10.30 12 0
U9 - 2014 Mixed B/C 8 450 Lørdag Middag - 13.00 16 2
U10 - 2013 Mixed B/C 8 450 Søndag Morgen - 08.00 16 0
U11 - 2012 Mixed B/C 7 500 Søndag Formiddag - 10.30 20 0
U12 - 2011 Mixed B/C 7 500 Søndag Middag - 13.00 22 1
U13 - 2010 Mixed B/C 7 500 Søndag Eftermiddag - 15.30 14 0
U14 - 2009 Mixed B/C 7 500 Lørdag Eftermiddag - 15.30 13 0
U15 - 2008 Mixed B/C 7 500 Fredag Aften - 18.00 11 0
Senior Mix - M/K - Festturnering Mixed 7 600 Fredag Aften - 21.00 7 0
Herre Senior Male 7 600 Lørdag Aften - 18.00 23 1
Kvinde Senior Female 7 600 Søndag Aften - 18.00 11 0

Signetud teams

U6 - 2017 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Morgen - 08.00

Teamname LVL Logo Club
Øb city B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Øb united C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Odense kfum 1 u7 piger C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
BM 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 3 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Odense KFUM 2 U7 Piger C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Otterup 1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup 2 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OB 2 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Odense KFUM 3 U7 Piger C KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense

U7 - 2016 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Morgen - 08.00

Teamname LVL Logo Club
Årslev boldklub C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Dalum C Dalum IF Logo Dalum IF
ØB United C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB City B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Aarslev 2 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Langeskov B Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B 1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Tommerup C Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Aarslev 3 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U8 - 2015 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag - 10.30

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst 2 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
ØB Blå B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB HVID C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Dalum u8, a B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum u8, b B Dalum IF Logo Dalum IF
B1909 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Fjordager B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager 2 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KUU B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

U9 - 2014 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Middag - 13.00

Teamname LVL Logo Club
Øb gunners B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Øb spurs C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Marienlyst 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Marienlyst 2 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
KUU 1 B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Kuu 2 B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Årslev 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Marstal if B Marstal IF Logo Marstal IF
Gelsted C Gelsted G&IF Logo Gelsted G&IF

U10 - 2013 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Morgen - 08.00

Teamname LVL Logo Club
Øb tigers B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB Pumas C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Dalum if u11 piger B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
B1913 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Odense City B
TPI 1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Aarup bk C Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Allesø gf C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Nørre aaby ik B Nørre Aaby IK Logo Nørre Aaby IK
B 1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909

U11 - 2012 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag - 10.30

Teamname LVL Logo Club
ØB Rising C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Beauty tan hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Fjordager 1 C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Aarslev 1 B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Aarslev 3 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
BBB1 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB2 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BM 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
KUU 1 B Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom
KUU 2 C Korup-Ubberud Ungdom Logo Korup-Ubberud Ungdom

U12 - 2011 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag - 13.00

Teamname LVL Logo Club
Årslev B B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Årslev 2 C Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Allesø 1 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø 2 B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
ØB 1 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Øb 2 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Bm 1 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Bm 2 C Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Fc østfyn C FC Østfyns Logo FC Østfyns
Odense SV B Dalum IF Logo Dalum IF
Ebberup B Ebberup IF Logo Ebberup IF

U13 - 2010 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag - 15.30

Teamname LVL Logo Club
B67 Odense 1 B B.67 Logo B.67
B67 Odense 2 C B.67 Logo B.67
Øb 1 B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Øb 2 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Tåsinge 1 B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Tåsinge 2 C Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 B Dalum IF Logo Dalum IF
Kerteminde B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U14 - 2009 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Eftermiddag - 15.30

Teamname LVL Logo Club
ØB 1 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB 2 C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Ob blå B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Ob hvid B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
B 1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B 1909 2 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Tyrkerne B Privat Hold
OB Sort B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Svendborg B

U15 - 2008 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften - 18.00

Teamname LVL Logo Club
ØB 1 B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
ØB 2 B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
Team 1 sønderborg B Sønderborg Ungdomsskole
Team 2 Sønderborg B Sønderborg Ungdomsskole
SSV Højfyn C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Munkene B
Fireball B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Seest B Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Team Santos C Fjordager IF Logo Fjordager IF
Vojens BI 1 B Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub
Vojens BI 2 C Vojens Bold og Idrætsklub Logo Vojens Bold og Idrætsklub

Senior Mix - M/K - Festturnering 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag Aften - 21.00

Teamname LVL Logo Club
Elme United B
J.A. Entreprise Otterup B
FC Glasben B
HejHej B
3. Halvleg

Herre Senior 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Aften - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Fc galejwavybob C Fc Bob
Høffner revision A Odense C
Mandsholdet B
AFG B
Fc sniff
Ølsted Elite B
Tulle's Drenge B
De tabte sjæle A
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Nybolig Ringe B
Nykredit A

Kvinde Senior 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Aften - 18.00

Teamname LVL Logo Club
Lærkes labaner B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Månnes mussepiger B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Heinsens hurtigløbere B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Sub ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Næsby B Dalum IF Logo Dalum IF
ØB B Østre Boldklub Logo Østre Boldklub
De dejlige damer B Nr. Lyndelse
Søhus stige 1 B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus/Stige 2 B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Nr. Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
27. - January 29
Last signup
Sunday, January 22, 2023

Organisation
Østre Boldklub
Place
Odense Idrætshal (Sydbank Arena)
Address
Israels Plads
Postalcode
5200
City
Odense V
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
ungdomssommerstaevne@gmail.com
ØB Indestævne 2023 map

Tournament overview