Skærbæk Ungdoms-cup 22 indefodbold

Skærbæk Ungdomsboldklub inviterer igen i år til stort indendørs fodboldstævne.

Stævnet afvikles d. 26.-27. november 2022

Spillested:                    Skærbækcentret (6780)

Spilletid:                      9 minutter (U6-U7 spiller 6min.)

Antal kampe:               Min. 3-4 kampe pr. hold

Deltagergebyr:            U6/U7:  kr. 250 pr. hold

Øvrige:  kr. 350 pr. hold

Ved tilmelding betales holdgebyr via kontonr.

Der spilles efter JBUs indefodboldregler. Vi stiller med dommere.

Præmier:

Der er medaljer til samtlige hold i U6 til og med U9.

I de øvrige rækker er der flotte præmier til nr.1 og 2

OBS. Der er præmier til max. 7 spillere pr. hold (ved 4 mands)

Ved 3 mands max 5 spillere.

Vi forbeholder os retten til at slå årgange sammen/aflyse rækker ved for få tilmeldinger.

Tilmelding senest 13-11 på : subk6780@gmail.com

eller på : https://staevner.dk/T17985/skaerbaek-ungdoms-cup-22-indefodbold

Det kan oplyses, at stævnet har været afholdt siden 1997 men skiftet navn fra BRF Cup til Skærbæk UngdomsCup. Det er vores håb, at der igen i år kommer mange hold, så vi kan få en god og sjov fodboldoplevelse i fine omgivelser i skærbækcentret.

Vi bestræber os på at afvikle puljerne så hurtigt som muligt og mest hensigtsmæssigt.

Spørgsmål til stævnet:

Kontakt:

Flemming Olesen tlf. 2010 8802

Bent Ebbesen       tlf. 2243 3455

Med venlig hilsen Skærbæk Ungdomsboldklub

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 mix Mixed 3 mands 250 søndag formiddag 8 0
U7 mix Mixed 3 mands 250 søndag formiddag 5 0
U8-9 piger Female 5 mands 350 søndag formiddag 0 0
U8 drenge Mixed 5 mands 350 søndag over middag 22 0
U9 drenge Male 5 mands 350 søndag over middag 11 0
U10 drenge Male 5 mands 350 Lørdag over middag 35 0
U10 piger Female 5 mands 350 Lørdag formiddag 1 0
U11-12 piger Female 4 mands 350 Lørdag formiddag/middag 4 0
U11-12 drenge Male 4 mands 350 Lørdag over middag 15 0
U13 drenge Male 4 mands 350 lørdag eftermiddag 5 0
U14 drenge Male 4 mands 350 lørdag eftermiddag 2 0

Signetud teams

U6 mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Tinglev IF 1 Tinglev If
Tinglev IF 2 Tinglev If
Toftlund IF 1 Toftlund If
Toftlund IF 2 Toftlund If

U7 mix 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Haderslev FK1 Haderslev Fk
Haderslev FK2 Haderslev Fk
Tinglev IF Tinglev If
Skærbæk 1 Skærbæk
Skærbæk 2 Skærbæk

U8-9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U8 drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag over middag

Teamname LVL Logo Club
Esbjerg IF92 B
Ribe Boldklub 1 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe Boldklub 2 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Tinglev IF C Tinglev If
Højer IF Højer If
Esbjerg if92 Esbjerg If 92 Fodbold
Tjæreborg IF B Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Skærbæk 1 Skærbæk
Skærbæk 2 Skærbæk
Løgum IF 1 Løgumkloster
Løgum IF 2 Løgumkloster
Bredebro IF Bredebro If
Rødekro IF C Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening

U9 drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag over middag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk ungdomsboldklub C Skærbæk Ungdomsboldklub Logo Skærbæk Ungdomsboldklub
NRUI 1 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 2 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
NRUI 3 B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
Ribe BK 1 B Ribe Bk
Ribe BK 2 C Ribe Bk
Ribe BK 3 C Ribe Bk
Bredebro IF Brede
Tinglev IF Tinglev If
Bjert IF B Bjert IF Logo Bjert IF
Bjert IF C Bjert IF Logo Bjert IF

U10 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club
Hammerum IF B Hammerum Idrætsforening Logo Hammerum Idrætsforening
Tjæreborg if 1 B Tjæreborg If
Tjæreborg if 2 B Tjæreborg If
Løgum IF 1 Løgumkloster
Løgum IF 2 Løgumkloster

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U11-12 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk 1 Skærbæk
Rødekro IF Rødekro If
Næsby B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U11-12 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag over middag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk Skærbæk
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
EC Sølsted B Sølsted
Løgum IF Løgum If
Højer IF Højer If
Tjæreborg IF C Tjæreborg If
C.L. Seifert
Ribe 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Skærbæk 2 Skærbæk Ubk

U13 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Løgum IF Løgum If
Højer IF Højer If
Skærbæk 1 Skærbæk
Skærbæk 2 Skærbæk
Skærbæk 3 Skærbæk

U14 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skærbæk Skærbæk
Skærbæk 2 Skærbæk Ubk

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
26. - November 27 2022
Last signup
Sunday, November 13, 2022

Organisation
Skærbæk Ungdomsboldklub
Place
Skærbækcentret
Address
Storegade 46
Postalcode
6780
City
Skærbæk
Sport
Soccer
Type
Unknown

Organisermail
subk6780@gmail.com
Skærbæk Ungdoms-cup 22 indefodbold map

Tournament overview